Blog użytkownika Astarell

Astarell Astarell 12.11.2015, 19:29
KARCZMA - Wieści ze świata japońskich gier RPG - vol. 4
318V

KARCZMA - Wieści ze świata japońskich gier RPG - vol. 4

Z powodu nadmiaru innych tekstowych obowiązków, obecne wydanie "Wieści ze świata japońskich gier RPG" zaliczyło pewien poślizg. Mimo wszystko newsy jeszcze całkiem świeże, więc zapraszam.

01. "Adventures of Mana", "Ray Gigant" - nowe marki zarejestrowane w Europie

Square Enix zarejestrowało w Europie markę "Adventures of Mana". Tytuł brzmi podobnie do anonsowanego we wrześniu remake Final Fantasy Adventures (PS Vita, iOS, Android) znanego też, jako Seiken Densetsu. Czyżby planowana była angielska wersja odnowionego odcinka serii Mana?

Bandai Namco natomiast zarejestrowało brand "Ray Gigant". Jest dungeon-jRPG, który pojawił się 30 lipca w Japonii na konsolce PS Vita. Z drugiej strony decyzja o lokalizacji nie została jeszcze potwierdzona.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/adventures-mana-ray-gigant-trademarked-europe


02. Na przyszły rok Kadokawa Games przygotowuje dwie gry. Premiera także poza Japonią

Pierwszą grą, którą Kadokawa chce wydać wiosną 2016 roku jest Root Letter (PS4, PS Vita). Platformy docelowe to Playstation 4 i PS Vita. Ma być to pierwszy, przygodowy tytuł z serii Kadokawa Game Mystery opartej na japońskiej kulturze i historii. W tym samym czasie premiera planowana jest także na Zachodzie. Produkcja zawierać ma również elementy symulacji i w założeniach będzie ludzkim dramatem, rozgrywającym się w prefekturze Shimane. Zadanie gracza to rozwikłać tajemnicę zniknięcia dziewczyny o imieniu Aya Fumino. Nim zaginęła pozostawiła jednak list, który trafił do naszych rąk po 15 latach. Za projekty postaci odpowiada Mino Taro (Love Plus), a pierwsze zdjęcia z gry można obejrzeć TUTAJ. Pojawił się również zwiastun.

Drugi tytuł to taktyczny jRPG - God Wars: Beyond Time (PS4, PS Vita), również przygotowywany na sprzęt Sony. Został oparty o słynne japońskie dzieło historyczne - Kojiki oraz tamtejsze baśnie i legendy. Akcja rozgrywa się w tzw. Królestwach Mizuho tj. Fuji,Izumi i Hyuga niszczonych przez katastrofy naturalne. Wcielamy się w rolę Kintaro, który ratuje swoją przyjaciółkę przed złożeniem w ofierze w celu zażegnania kryzysu, wywołując przy tym chłopskie powstanie. Nasza dwójka wyrusza w podróż by zmierzyć się z własnym przeznaczeniem i gniewem bogów. Grafika również stworzona przez Mino Taro, ma nawiązywać stylem do starożytnej Japonii. Z drugiej strony tytuł nie wprowadza żadnej rewolucji do gatunku, idąc raczej w ilość niż jakość - 30 profesji, 200 rodzajów ekwipunku, 600 dostępnych umiejętności. Dostępny jest również zwiastun, natomiast pierwsze grafiki z gry dostępne są TUTAJ. God Wars światową premierę będzie miał gdzieś w 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i PS Vita.

  

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/kadokawa-games-announces-root-letter-ps4-ps-vita

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/kadokawa-games-announces-god-wars-ps4-ps-vita 


03. Zapowiedziano trzeci rozdział odnowionego The Legend of Heroes: TitS 3rd Chapter (PS Vita), a Demon Gaze II (PS Vita) otrzymało orientacyjną datę premiery

Kadokawa Games oraz Falcom potwierdziło, iż trwają pracę nad remakiem kolejnej odsłony serii jRPG tj.The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd Evolution (PS Vita). Ponownie jak poprzednie wznowienia trafi ona na konsolkę PS Vita, więc będziemy mieć już całą trylogię. Gra wcześniej przewinęła się również przez PC i PSP, ale nie doczekała się jeszcze angielskiego tłumaczenia, we wspomnianych wersjach. Należy sądzić, że edycja PS Vita zawierać będzie podobne zmiany, co dwa poprzednie tytuły Evolution, czyli poprawę jakości grafiki, zmieniona ścieżka dźwiękowa i drobne usprawnienia w mechanice rozgrywki. Daty premiery jak na razie brak. Nie wiadomo też, czy poprzednie części pojawią się na Zachodzie.

Kadokawa Games podała wreszcie kiedy na japońskim rynku zadebiutuje Demon Gaze II (PS Vita). Gra będzie dungeon-crawlerem z pierwszoosobowym widokiem oraz jRPG-iem. Przez jakiś czas było o niej dość cicho, ale twórcy zapowiedzieli, że gra ukażę się w 2016 roku. Pierwsza część pojawiła się też na Zachodzie, więc jest szansa, iż ze sequelem będzie podobnie.  

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/legend-heroes-trails-sky-3rd-evolution-announced

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/demon-gaze-ii-slated-2016-release


04. Klimatyczna czołówka Exist Archive (PS4, PS Vita) - duchowego następcy serii Valkyrie Profile

Spike Chunsoft opublikowało wyciskającą łzy czołówkę, z nowego jRPG-a od Tri-Ace, czyli Exist Archive (PS4, PS Vita). Gra reklamowana jest, jako duchowy spadkobierca serii Valkyrie Profile, dzięki m.in nietypowemu rzutowi z boku przy zachowaniu jednak grafiki 3D. Można jednak zauważyć też wpływy sagi Star Ocean.

Akcja gry toczy się we współczesnym Tokio oraz na planecie Protolexa. Pewnego dnia metropolią wstrząsa eksplozja wywoła przez złego boga Yamatogę. Zabija on 12 herosów w tym protagonistę - Kanatę Kujou. Jakimś cudem uzyskują oni przez to nieśmiertelność, ale pośród nich zagnieżdża się dusza złego bóstwa ,przez co wplątują się w boskie spory.

Japońska premiera gry wyznaczona została na 17 grudnia, zarówno na Playstation 4, jak i PS Vitę.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/exist-archive-opening-movie


05: Poznaj główne bohaterki gotyckiego jRPG Nigth of Azure (PS4) plus kilka nowych obrazków

Night of Azure (PS4) to anglojęzyczna wersja nadchodzącego mrocznego, gotyckiego jRPG-a, znanego jako Yoru no nai Kuni. W swojej ojczyźnie została wydana na wszystkie konsole Sony. Europejska premiera została wyznaczona na 1 kwietnia  2016 roku, ale tylko w wersji na PlayStation 4. Edycja PS Vita obecnie jest tylko w sferze domysłów. Akcja gry toczy się w wyspiarskim królestwie Rushwal, gdzie ludzie nie mogą wychodzić z domów po z mroku, z uwagi na demony. Są jednak odważni wojownicy zwani Curia, będący w stanie przeciwstawić się zagrożeniu. Główną rolę w grze pełnią dwie panny:

  • Arnice - sławna na całe królestwo utalentowana wojowniczka. Dosłownie, bowiem jej szermiercze zdolności nie są tylko skutkiem forsownych treningów. W żyłach Arnice płynie częściowo krew demonów, więc bez obaw może stykać się z niebieską krwią. Dzięki temu może korzystać z potężnych umiejętności, m.in przywoływać potwory podczas walki.
  • Lilysse - tzw, Święta, której przeznaczenie jest osią całej fabuły. Najlepsza przyjaciółka Arnice. Ich przyjaźń jest istotnym elementem opowieści, a decyzje podejmowane przez gracza w kluczowych momentach gry wpłyną na jej zakończenie.

Małą galerię obrazków można obejrzeć klikając TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/nights-azure-details-leading-characters


06. Przywrócona po 15 latach seria Langrisser zawita na Zachód. Niestety tylko w USA jak na razie, ale są pierwsze angielskie obrazki

Langrisser za czasów Segi Megadrive, SNES-a i PSX był w Japonii znaną serią strategicznych jRPG-ów. Potem nastąpiło 15 lat przerwy, a planowana sieciowa odsłona, nie doszła do skutku. Jednak 23 lipca do japońskich posiadaczy Nintendo 3DS trafiło Langrisser Re:Incarnation Tensei (3DS), gra nawiązująca do dawnych czasów, nie będąc przy tym remakiem żadnej z poprzedniczek. Aksys Games postanowił wydać ten tytuł na rynku amerykańskim wiosną 2016 roku. O Europie nie wspomniano.

Akcja nowego Langrissera rozgrywa się w świecie pogrążonym w ciągłej wojnie. Oferuje wielowątkową historię, gdzie kierowany przez nas bohater może dowodzić armiami w szeregach trzech dostępnych stron konfliktu (dobra,zła, imperium-neutralna). Rozgrywka składa się z sytemu misji połączonych, pomiędzy którymi możemy werbować najemników i kupować nowy ekwipunek. Pierwsze obrazki z angielskiej wersji znajdziecie TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/langrisser-reincarnation-tensei-coming-north-america-spring-2016


07. Japoński dungeon-crawler dla PS Vity - Stranger of Sword City (PS Vita) zawita wkrótce do Europy. Pierwszy zwiastun

Stranger of Sword City (PS Vita) wywodzi się z konsoli Xbox 360, ale na początku roku w Japonii został wydany również na PS Vitę. Gra jak do tej pory nie opuściła ojczyzny, ale wkrótce się to zmieni, przynajmniej jeśli chodzi o konsolkę przenośną. NIS America postanowiło wydać ten tytuł od twórców Demon Gaze (PS Vita) również na zachodzie. Do Europy trafi 25 marca 2016 roku.

Mimo japońskiego rodowodu, gra jest raczej zrobiona w klimatach zachodnich. Typowy dark-fantasy dungeon-crawler ze standardowymi klasami, znanych z naszych RPG-ów. Jest nawet permanentna śmierć i rywalizacja online z innymi graczami. Istnieje też system Zasadzek (Ambush), dzięki któremu im większe podejmujemy ryzyko tym lepszy łup. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun, zdjęcia natomiast obejrzycie klikając TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/stranger-sword-city-ps-vita-coming-west-march


08. Demo Grand Kingdom (PS4, PS Vita) już dostępne. Ponadto upubliczniono ponad pół godziny rozgrywki oraz sporą galerię obrazków

"Lite Version" czyli demo nadchodzącego strategicznego jRPG-a - Grand Kingdom (PS4, PS Vita) jest już dostępne na japońskim PS Store. Za grę odpowiada Spike Chunsoft oraz twórca Grand Knight History (PSP). Premierę japońską zapowiedziano na 19 listopada,zarówno na PlayStation 4 jak i PS Vitę. Dodatkowo wydawca opublikował 36 minut rozgrywki pokazujące dogłębnie niuanse rozgrywki, które niewiele odbiegają od tych, znanych z GKH. Jedynie oprawa graficzna wyższych lotów i walki bardziej dynamiczne. Niestety nie ma planów wydania gry poza Japonią, ale jeśli ktoś planuje import być może zainteresuje go potężna galeria obrazków znajdująca się TUTAJ.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/grand-kingdom-demo-now-available-japan-36-minutes-footage


09. Bitewny zwiastun automatowej Dissidia Final Fantasy (arcade)

Square Enix zaktualizowało stronę internetową gry Dissidia Final Fantasy Arcade o grywalnych bohaterów takich jak: Warrior of Light, FirionOnion Knight, Cecil Harvey, Bartz Klauser, Terra Branford, oraz Cloud Strife. To nie wszystko, bowiem Warrior of Light, otrzymał widowiskowy materiał wideo, dzięki czemu możemy wyrobić sobie pogląd na to jak działa automatowa Dissidia.

Gra jest bijatyką arcade, która do japońskich salonów trafi już 26 listopada.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/dissidia-final-fantasy-arcade-warrior-light-battle-trailer


10. Czołówka Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls (PS Vita) przedstawia główne bohaterki gry

Japońska premiera spin-offowego jRPG-a z serii Neptunia tj.Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls: Dream Fusion Special (PS Vita) już praktycznie na dniach. Compile Heart postanowiło, więc wreszcie  pochwalić się czołówką z gry, pełną ślicznych, znanych nam z poprzednich Neptuń panienek oraz mniej znanych lolitek z Sega Hard Girls.

Główną bohaterką jest Iffy, która wraz z nową postacią - Segą Hatsumi podróżuje w czasie by odzyskać utraconą historię świata. Gra trafi do japońskiej dystrybucji już 26 listopada. Zachodnia data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/hyperdimension-neptunia-vs-sega-hard-girls-opening-movie


 

Tagi:

Oceń notkę
+ +18 -

Oceń profil
+ +30 -
Astarell
Ranking: 398 Poziom: 51
PD: 18096
REPUTACJA: 4360