Blog użytkownika Astarell

Astarell Astarell 09.11.2015, 17:15
KARCZMA - Wieści ze świata japońskich gier RPG - vol. 3
1267V

KARCZMA - Wieści ze świata japońskich gier RPG - vol. 3

Ostatnie dwa odcinki "Wieści ze świata japońskich gier RPG" zostały przyjęte bardzo ciepło, pokazując,iż jest baza czytelników, dla której warto pisać. Wprawdzie poczytność może ogromna nie jest, ale zadowalająca jak na początek. Będziemy starać się ją zwiększać wraz z kolejnymi odcinkami. Przyszedł jednak czas na drobne zmiany.

Pierwotny pomysł codziennych wpisów odchodzi na razie w zapomnienie, jako nieefektywny. W najbliższym czasie będziemy bazować na modelu trzech odcinków w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), co pozwoli utrzymać odpowiednie zainteresowanie czytających, a przy tym ich nie zanudzi. Nie mogę się jeszcze zdecydować, czy wprowadzić datowanie zamiast numeracji poszczególnych odcinków. Na razie zostaje numeracja, ale z w zależności od zapotrzebowania mogę to zmienić.

W ramach utrzymania przejrzystości tekstu rezygnuje ze wstawiania więcej niż jednego obrazka pod newsem, nawet jeśli dotyczyłby zalewu zrzutów. Pozostanie odnośnik w tekście. Blogowa galeria będzie wypełniana wtedy, gdy potrzeba będzie jakiś tematy w newsie zobrazować, a nie będzie można zrobić tego za pomocą jednego zdjęcia. Odnośnie filmików postanowiłem, że póki nie wymyślę nic lepszego, pod wiadomością znajdą się maksymalnie dwa zwiastuny obok siebie. Gdy pojawi się ich więcej, wtedy trafi tam tylko jeden plus odnośnik w samym tekście do reszty wideo.

Oczywiście wszystkie pomysły są do przedyskutowania, jeśli są złe to piszcie.


01. Epoki historyczne i rola Wielkiej Biblioteki w świecie Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls (PS Vita) na nowych obrazkach z gry

Pod koniec obecnego miesiąca (26 listopada) w Japonii do sprzedaży trafi kolejny spin-off serii Neptunia, czyli Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls: Dream Fusion Special (PS Vita). Tym razem główną postacią jest uzależniona od telefonu komórkowego lolitka IF (Iffy). Przypadkiem doprowadza ona do paradoksu czasoprzestrzennego, przez co znany jej świat zaczyna znikać. Iffy musi odbyć podróże w w czasie, by odwrócić bieg zdarzeń, lecz na swojej drodze spotka dziewczyny znane z lekkiej powieści i anime - Sega Hard Girls.

W blogowej galerii znajdziecie obrazki przedstawiające cztery epoki historyczne wykreowanego świata, nawiązujące do konsol Segi. Mamy więc Mega Drive Era (starożytność), Sega Saturn Era (średniowiecze), Game Gear Era (rewolucja przemysłowa) oraz Dreamcast Era (bliska przyszłość). Resztę zdjęć znajdziecie, klikając TUTAJ. Ponadto mamy wnętrze Wielkiej Biblioteki, które służy, jako kwatera główna, terminal czasoprzestrzenny itd. Gra przeznaczona jest dla konsolki PS Vita. Mimo braku zapowiedzi jest raczej pewne, że tytuł w najbliższych miesiącach zawita również na Zachód. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/hyperdimension-neptunia-vs-sega-hard-girls-details-world-grand-library


02. Tsubasa Oribe na najnowszym zwiastunie z Genei Ibun Roku #FE (Wii U) plus "Side Story" oraz kolejne zrzuty

Nintendo wraz z Atlusem upublicznili dwa materiały filmowe z ekskluzywnego jRPGa na Wii U - Genei Ibun Roku #FE (Wii U). Tytuł łączy w sobie serie Shin Megami Tensei i Fire Emblem. Pierwszy przedstawia bohaterkę imieniem Tsubasa Oribe, młodą kobietę, również będącą Mirage Masterem. Drugi natomiast skupia się na przykładowym "Side Story", czyli zadaniu pobocznym. Dodatkowo pojawiła się spora galeria oficjalnych obrazków, które obejrzycie klikając TUTAJ.

Side Stories, to krótkie historie, luźno tylko powiązane z głównym wątkiem fabularnym, skupiające się na osobowościach poszczególnych postaci. Pozwalają również poznać tajniki rozrywkowego show-biznesu w grze i panujące w nim zależności, poprzez wspieranie naszych przyjaciół, w dążeniu do sławy. Poszczególne zadania pojawiają się stopniowo, zależnie od tego, jak często daną postać wykorzystujemy w walce. 

Japońską datę premiery wyznaczono na 26 grudnia. Na Zachód gra trafi w przyszłym roku.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/genei-ibun-roku-fe-tsubasa-side-story-trailers


03. Traumatyczne wspomnienia Okabe Rintaro na filmowym materiale z Steins;Gate 0 (PS4,  PS3, PS Vita)

Steins;Gate 0 (PS4,  PS3, PS Vita), to kolejna gra visual novel z tego uniwersum, która tym razem rozgrywa się w "Beta Timeline" uzupełniając/rozwijając pewne wątki z pierwszego steins'a.  Do japońskich sklepów trafi 10 grudnia na wszystkie konsole Sony.

W związku ze zbliżającą się premierą 5pb. wypuściło ponad pięciominutowy materiał z rozgrywki, przedstawiającego Rintaro nękanego przez koszmary i traumatyczne wspomnienia. Wszystko to z powodu jego podróży, poprzez World Lines. Jednak, przy wsparciu Mayuri podejmuje leczenie. Poniższy zwiastun zawiera angielskie tłumaczenie.  

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/steinsgate-0-sealed-kyouma-hououin-gameplay


04. Zobacz jak walczą Ryuga, Pairon, Rage i Sakuya na najnowszych zwiastunach z Blade Arcus (PS4, PS3)

Blade Arcus from Shining EX (PS4, PS3) to bijatyka 2D pochodząca z automatów arcade, nawiązująca do jRPG-owej serii Shining od Segi. Tytuł konwertowany jest na konsole PlayStation 4 i PS3, a jego japońską premierę zaplanowano na 26 listopada. Żaden z tych tytułów już dawno nie opuścił KKW, więc pewnie czeka to również i tą grę, ale zawsze pozostaje nadzieja.

Sega przed premierą postanowiła zachęcić przyszłych graczy do zakupu publikując dwa zwiastuny z widowiskowo tłukącymi się postaciami. Na pierwszym znajdziemy dwójkę protagonistów - Ryugę i Pairon, na drugim znajdziemy Rage'a i Sakuyę z Shining Blade (PSP).

 

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2015/11/06/blade-arcus-from-shining-ex-trailers-highlights-ryuga-pairon-rage-and-sakuya/


05. Bohaterki serii Hyperdimension Neptunia teraz również w Civilization 5 (PC)

Wprawdzie mieliśmy już strategiczny spin-off cyklu Hyperdimension Neptunia, lecz być może niektórzy chcieliby czegoś na większą skalę. Jeśli jednak posiadacie grę  Sid Meier’s Civilization V (PC) z rozszerzeniem Brave New World, możecie skorzystać z dobrodziejstwa darmowego moda, przygotowanego przez modera o pseudonimie Vice Virtuoso. Wprowadza on do zabawy 5 bohaterek serii Neptunia będących liderkami nowych cywilizacji.

Wspomniane cywilizacje to: Planeptune, Planeptune MK2, Lastation MK2, Leanbox oraz Lowee. Liderkami zostały zostały oczywiście Neptune, Nepgear, Uni, Vert i Blanc. W blogowej galerii znajdziecie ich sylwetki, a resztę zdjęć TUTAJ. Dzięki obecnemu i tutaj systemowi Shares, każda bohaterka może przyjąć formę CPU. Oczywiście daje to odpowiednie bonusy dla danej cywilizacji. Wszystkie nazwy w grze, czy to miasta, budowle, jednostki wojskowe czy nawet religie, nawiązują do cyklu Neptunia.

By pobrać mod Hyperdimension Neptunia: Core Files mod należy skorzystać ze Steam Workshop. Dostępny jest też mod zmieniający odpowiednio muzykę, ale nie znajdziecie go na Steamie.

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2015/11/06/civilization-v-mod-adds-hyperdimension-neptunias-landmasses-and-a-share-system/


06. Angielska wersja G-senjou no Maou (PC) już dostępna na Steam

Sekai Project własnie opublikowało na Steam, zlokalizowaną wersję wspomnianej we wstępie gry visual novel, której tytuł po angielsku brzmi - The Devil on G-String (PC). Fabuła skupia się na losach Azai Kyosuke, adoptowanego syna niesławnego gangstera Yakuzy. Nauczył się on, że gdy czegoś pragnie nic nie może stanąć mu na drodze.

Traktowany przez kolegów prawie jak Bóg, będący złośliwym prezesem jednej z należącej do ojca firm, Kyosuke często słucha muzyki klasycznej i "dorabia sobie" ściągając zaległe jego rodzicowi długi. Pewnego do miasta przybywa piękna dziewczyna Usami Haru razem z międzynarodową organizacją przestępczą, znaną jako "Maou". Oboje zaczynają zabawę w kotka i myszkę pełną spisków i intryg.

Razem z tytułem dostępne są też steam trading cards. Na przejście gry potrzebne jest jakieś 30 - 40 godzin.

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2015/11/06/english-version-of-g-senjou-no-maou-the-devil-on-g-string-is-now-available-on-steam/


07. Śliczne obrazki w jakości HD ze Star Ocean 5 (PS4). Czas zwiedzić pierwsze miasto w grze

Tak jak zapowiadano wcześniej Square Enix upubliczniło właśnie nowe oficjalne zdjęcia ze Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4), kosmicznego jRPG-a od Tri-Ace. Tym razem jednak japoński koncern się postarał i rzucił nam na żer materiały naprawdę wysokiej jakości. Mamy okazję poznać dwie niedawno ujawnione postacie tj. Emersona i Annę, których zobaczycie w blogowej galerii. Ponadto możemy pozachwycać się widokami pierwszego zaprezentowanego miasta - Santerol w królestwie Randok, gdzie znajdują się dwa instytuty badań nad Klątwą. Reszta obrazków znajduje się TUTAJ.

Japońską premierę gry zaplanowano na 25 lutego 2016 roku (PlayStation 4, PS3). W tym samym roku grę dostanie Zachód, ale tylko w wersji PS4.

źródło newsa: http://www.dualshockers.com/2015/11/08/ps4ps3-exclusive-jrpg-star-ocean-5s-beautiful-1080p-direct-feed-screenshots-released/


08. The Asterisk War (PS Vita) doczekało się kolejnego spotu reklamowego. Walczące panienki wciąż w cenie

The Asterisk War: The Academy City of the Water (PS Vita), to hybryda gatunkowa łącząca w sobie elementy gier akcji, haremówki i jRPG-a. Tytuł oparty jest o serię lekkich powieści oraz anime o tej samej nazwie. Fabuła rozgrywa się w wodnym mieście Asterisk, stanowiącym wielką arenę bitewną, gdzie przedstawiciele poszczególnych szkół toczą ze sobą walki. Bandai Namco wypuściło właśnie reklamę TV, pełną walczących dziewczyn oraz podtekstów erotycznych.

Niecały wiek temu w powierzchnię planety uderzył meteoryt. Katastrofa ta zmusiła kolejne pokolenia ludzkości do wykształcenia szerokiego wachlarza nieprzeciętnych umiejętności. W centrum krateru znajduje się Rikka - system sześciu Akademii, znane też jako Asterisk. Student  Ayato Amagiri przybywa do miasta, chcąc wziąć udział w specjalnym turnieju walki, zwanym Festa. Niestety szybko odkrywa, że udział w zawodach bierze też piękna, ale niebezpieczna Julis-Alexa von Riessfeld, należąca do czołówki najlepszych wojowników. W walce przeciwko niej Ayato musi polegać na swoich szermierczych zdolnościach, ale co zrobi, gdy okażę się, iż są w jednej drużynie?

Tytuł do japońskiej sprzedaży trafi 28 stycznia 2016 roku dla konsolki PS Vita, zarówno wersji zwykłej oraz limitowanej.

źródło newsa: http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-11-06/asterisk-wars-game-title-2nd-tv-ad-revealed/.95091


09. Monster Hunter X (3DS) otrzymał nowe wideo promocyjne oraz zaprezentowano czołówkę gry. Ponadto jak wygląda współpraca z seriami Zelda i Macross

Capcom zaprezentował właśnie sporo nowych materiałów wideo, odnośnie swojej najnowszej produkcji tj. Monster Hunter X (3DS), gdzie rzecz jasna, wciąż polujemy na wielgachne potwory. Najważniejszym z nich jest,widowiskowe, promocyjne wideo przedstawiające rozgrywkę z gry oraz przykładowych, gigantycznych przeciwników. Nie zabrakło również polujących bohaterów, w tym białego kotka. W skład czołówki wchodzą podobne sceny, ale za to trwa dość długo, bo 4 minuty. 

Ponadto pojawiły się filmiki na których przedstawiono w akcji Linka i Nyalkyrie z racji współpracy, z The Legend of Zelda: The Wind Waker oraz anime Macross Delta. Link ubrany jest w koci kostium, natomiast Nyalkyrie nosi zbroję wzorowaną na modelu VF -31 Siegfried. Obu bohaterów można obejrzeć klikając TUTAJ, podobnie jak zbiór reklam TV.

Japońską premierę gry dla konsolki Nintendo 3DS wyznaczono na 28 listopada. Będzie ją można kupić też w zestawie razem z Nintendo 3DS LL. 

 

źródło newsa: http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-11-09/monster-hunter-x-new-videos-tease-zelda-macross-delta-crossovers/.95175


10. Spotkanie "Disgaea Night" odbędzie się w lutym przyszłego roku

Nippon Ichi Software ujawniło termin spotkania dotyczącego serii Disgaea. Odbędzie się ono 7 lutego 2016 roku w Asagaya/Loft A - Tokio,w godzinach 18:30 - 19:30 czasu miejscowego. 

W "Disgaea Night" weźmie udział kompozytor muzyki znanej ze serii - Tenpei Sato, aktorka podkładająca głosy - Sarah Emi Bridcutt (Sepraphine w Disgaea 5), producent Sohei Niikawa, dyrektor Takehisa Matsuda oraz inni. Firma zamierza przeprowadzić gorącą dyskusję z fanami oraz sprzedawać produkty związane z serią  Bilety trafią do sprzedaży w połowie listopada, a dalszych informacji dowiemy się w grudniu.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/11/disgaea-night-talk-event-set-february-7


 

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +30 -
Astarell
Ranking: 398 Poziom: 51
PD: 18096
REPUTACJA: 4360