Blog użytkownika nieSLAWNI

nieSLAWNI nieSLAWNI 15.07.2019, 19:29
Jak to jest z tym PlayStation Classic?
486V

Jak to jest z tym PlayStation Classic?

Jakiś czas temu zapanowała moda na reedycje dawnych (retro) konsol, producenci nadając im nowe życie dostosowują sprzęty do obecnie panujących standardów. Popularność pierwszych miniaturowych konsol pokazuje że jest to gra warta świeczki, gdyż bazując na nostalgii graczy mogą zarobić koncerny a gracze ponownie otrzymują możliwość odpalenia swoich ulubionych gier.

Należę do pokolenia graczy właśnie z lat 90tych i najbardziej sentymentalne urządzenia powstały właśnie w tamtych latach. Za dzieciaka uwielbiałem grywać na Super Nintendo, kolorowa grafika oraz rewelacyjne gry JRPG czy platformówki pochłonęły setki godzin mojego ówcześnie krótkiego życia.

Premiera Nesa Mini następnie SNESA Classic wywołały na mojej twarzy ogromny uśmiech , lista gier dobranych na każdy z tych systemów była strzałem w dziesiątkę. Pojawienia się nowej miniaturowej  odsłony Nesa było tak dobrym pomysłem, a gracze ciepło przyjęli konsolkę, na rynku szybko zabrakło konsol a ceny zaczęły rosnąć na rynku wtórnym.

Fani retro rozrywki nie mają lekko, ceny oryginalnych gier oraz używanych retro konsol potrafią kosztować znaczną ilość gotówki, zwłaszcza tytuły, które są trudno dostępne. Wydawanie konsol w mini reedycjach daje nam możliwość wrócić do gier, które niekiedy nawet nie są możliwe do zdobycia. Dlatego ta idea jest trafna.

Czasem jednak producenci nie myślą o sentymencie graczy, tym bardziej nie liczą się z konsumentem, wydając produkt nastawiony wyłącznie na wyciskanie dodatkowej gotówki. Jakiś czas temu zakupiłem PlayStation Classic i szybko doszedłem do wniosku że właśnie takim tworem jest ta konsola.

Gry na tym szarym urządzaniu nie działają płynnie, a ich dobór jest kompletnie nietrafiony. Niestety znaleźli się konsumenci którzy kupili urządzenie na premierę, wydając bagatela 450 złotych, co było ceną absurdalnie wysoką w stosunku do treści jaką konsola oferowała.

Konsole do gier od lat powstają i cieszą kolejne pokolenia graczy, te pokolenia zmieniają się, a starsi gracze szukają tego magicznego nastroju i klimatu jaki panował w dzieciństwie kiedy mogli oni rozkoszować się ulubionymi grami. Dlatego dobrze że powstają takie sprzęty, nie każdy trzyma w domu telewizor kineskopowy, a tym bardziej stary sprzęt, często nie mając czasu nawet nie szukają takich urządzeń. Takie rozwiązania są właśnie dla takich osób, które chcą ale nie wiedzą jak, bądź nie mają kiedy. Takie konsole to też fajne urządzenie aby pokazać młodszym jakie kiedyś gry były aby mogli skonfrontować je z obecnie panującymi trendami.

Posiadam róże konsole, nowsze starsze i staram się aby każdej z nich poświęcić odpowiednią ilość czasu, ale czasem mam ochotę po prostu podpiąć kabel HDMI i sobie zagrać bez ceremonii podpinania okablowania dedykowanego dla danego urządzenia. Szkoda tylko że tak jak w przypadku PSX Classic, było to zwykłe naciągnięcie graczy. Sony nie odrobiło zadania. Skoro nie chcieli dzielić się w cenie 450 złotych najlepszymi perełkami szaraka, mogli stworzyć urządzenie nieco mocniejsze z dedykowanym sklepem, gdzie każdy mógłby za odpowiednią opłatą sam skomponować swoją idealną listę gier.

A jakie jest wasze zdanie odnośnie starszych sprzętów w nowej odsłonie?

Tagi: PlayStation playstation classic psx sony

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +5 -
nieSLAWNI
Ranking: 4971 Poziom: 24
PD: 2279
REPUTACJA: 430