Blog użytkownika korvoy

korvoy

korvoy korvoy 10.12.2015, 09:27
Dlaczego sprzedałem Xbox One czyli ballada o tym jak dobrze jest mieć Playstation Vita !
546V

Dlaczego sprzedałem Xbox One czyli ballada o tym jak dobrze jest mieć Playstation Vita !

    We wprowadzeniu chciałbym zaznaczyć , że pod moimi łapskami przewinęła się każda konsola obecnej generacji. Nigdy nie spolaryzowałem się po żadnej stronie obozu. W moim odczuciu Konsola to nie jest rzecz za którą warto zwyzywać innego człowieka.(Poza tym Blogi o tym już były, choćby ostatni Karate ^^ bądź komentarze pod blogiem bieluka , do którego jeszcze się odniosę). Natomiast powodem sprzedaży Xbox one jest jeden mały sprzęcik- PS VITA.

    Gdybym miał wybrać jedną konsolę którą zabiorę na bezludną wyspę , to była by to PS Vita. Powodów jest co najmniej kilka.

1. Od zawsze fascynowały mnie konsole przenośne. Możliwość trzymania w rękach pada,konsoli i telewizora była na tyle elektryzująca , że zawsze wypatrywałem nowych przenośniaków od Sony i Nintendo. Niestety 3DS dość szybko opuścił moje progi z racji małej ilości gier indie ( chociaż co się naciorałem to moje:)

2. Grafika jest dla mnie drugorzędna podczas grania ( Żart- może dlatego Xone był pierwszą moją konsolą tej generacji :P) Kocham Pixel Art i ręcznie malowaną grafikę. Na Vicie jest wiele naprawdę ładnych tytułów Uncharted,Killzone,Soul Sacrafice,Sly Cooper,Wipeout 2048. Jednak od jakiegoś czasu ciągnie mnie w kierunku gier indie które swoją drogą uważam za ostatni bastion normalnego grania.

3.Okej tu argument za bezludną wyspą upada ale nie mogę o tym nie wspomnąć. Możliwości jakie daje Vita w połączeniu z PS4. Studiuje poza miejscem zamieszkania i nie mam możliwości zabrania ze sobą stacjonarnej konsoli. Dlatego Vita chodzi u mnie kilka godzin dziennie. Jest wiele gier wykorzystujących system cross-buy i play i w zasadzie ta funkcja zaważyła o kupnie PS4 i sprzedaniu ONE. Wracam na weekend do domu , wieczorem siadam do PS4 odpalam super meat boy-a przechodzę dwa światy, następnie zmieniam grę na Helldivers robię dwie planety po czym zamykam konsolę wracam na studia , włączam Vite i TAA DAA! meat boy 3 świat dostępny , Helldivers nowe planety odblokowane można cisnąć dalej!         Jak na moje gusta to właśnie jest technologia na którą czekałem w nowej generacji!

4. Remote play- fakt nie zawsze granie na Vicie jest wygodne jeśli chodzi o ten tryb , jednak ostatnio wpadli do mnie znajomi odpaliłem Helldivers na remote play jako 1 gracz a pozostali dołączyli się jako 2 i 3 z racji posiadania 2 padów. Nikomu nie muszę tłumaczyć jakim Funem jest naparzanie ze znajomymi na jednej kanapie szczególnie we 3 :)

5. 'EEE Panie niby super duper fajnie ale na VITE nie ma w co grać!!!'- jasnowidzem nie jestem ale jeśli jakiś malkontent się przyczepi to lecę z pomocą :) Mam kartę 32GB i 142MB wolnego miejsca. Na systemie mam 54 gry i 17 w pudełku co uważam za dobry wynik.(i tak są jeszcze inne gry które zamierzam kupić :) Bieluk napisał bloga o premierach na konsole Sony w jego liście znajduje się 13 gier zmierzających na vite. Jest też trochę o których nie wspomniał . Możliwe , że powodem mogła być data wydania tych gier , bo jedyne informacja jaka jest to że gdzieś w 2016.        Poza tym są klasyki z PS ONE i PSP :)  Mam 3 części Crasha i wyglądają świetnie :)

Reasumując Vita podbiła moje serce a żeby móc korzystać z pełni jej funkcjonalności sprzedałem Xone i zakupiłem PS4 na które mam 2 gry w pudełku. F4 i R6 siege i prędko się nie zanosi aby coś dokupywał.

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam serdecznie !

Tagi: playstation vita ps4 xone

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +5 -
korvoy
Ranking: 2064 Poziom: 36
PD: 6871
REPUTACJA: 431