Genki Music-Muzyka z gier

Son Goku Son Goku 27.01.2018, 14:05
Top 10 Najlepszych Gier Z Dragon Ball
919V

Top 10 Najlepszych Gier Z Dragon Ball

Dragon Ball FighterZ już wyszedł więc pomyślałem żeby zrobić top 10 listę najlepszych gier ze świata Dragon Ball 

Miejsce 10 Dragon Ball Z: Advanced Adventure-Dragon Ball: Advanced Adventure to zręcznościówka z kamerą, umieszczoną z boku. Jej akcja to skrócona wersja 153 odcinków oryginalnego Dragon Balla. Scenariusz gry zmieszczono w 15 etapach. Obejmuje on wszystkie ważniejsze wydarzenia, znane z dzieciństwa Goku, począwszy od pierwszego spotkania z Bulmą, a na poznaniu Piccolo skończywszy. Autorzy zmieścili w grze wszystkie ważniejsze postacie, które poznaliśmy w Anime. Pojawiają się one tutaj albo jako aktorzy w filmikach, albo jako bossowie, których Goku musi pokonać.Lubię tą grę ze względu na to że nie jest to taka typowa bijatyka jak np Budokai Tenkaichi tylko zręcznościówka,ta gra jest też fajna dlatego że jest o pierwszej serii Dragon Ball a nie o Dragon Ball Z których nie jest za wiele.Bardzo podobną grą do tego jest Dragon Ball Revenge Of King Piccolo (w sumie jest to ta sama gra tylko zrobiona na mocniejszą konsolę :D) w którego nie zagrałem bo nie mam WII ale za jakiś czas kupię bo chciałbym przejść na nim  Zeldy i Właśnie tego Dragon Balla 

 

Miejsce 9 Dragon Ball Z: Supersonic Warriors-W Dragon Ball Z: Supersonic Warriors jest tryb Fabularny.Ale w grze zawarto alternatywne zakończenia tych historii znanych z serii, dzięki czemu możemy odmienić losy bohaterów znane z Anime. Rozpoczynamy od sagi Namek i za zdobyte w niej punkty wykupujemy w specjalnym sklepie albo pozostałe dwie opowieści, albo ukryte postacie, albo wyższe poziomy trudności.Ta gra może i nie wygląda za ładnie ale daje bardzo dużo radości z gameplayu, podoba mi się system walki (jaki zrobił Arc System Works czyli twórcy nowego Dragon Balla :D)który działa tak że np jesteśmy Goku na górze mapy to jego ultimatem jest Genki Dama a jak jest na dole to jest Kamehameha i wszystko zależy od tego ile mamy %naładowania :) więc jak nie graliście to polecam :) 

Miejsce 8 Dragon Ball: Raging Blast-Raging Blast jest przepiękny przez cell-shading który wygląda jak z anime :) oraz charakterystyczny dla japońskiej animacji styl prezentowania świata są głównymi atutami gry. Autorzy przygotowali spore areny walk, które dodatkowo można swobodnie niszczyć pociskami energii lub po prostu ciskając przeciwnikami w różne elementy mapy. W stosunku do serii Tenkaichi Budokai, zwiększono też swobodę poruszania się w powietrzu i dopracowano system toczenia walk nad ziemią. Postacie zyskały wiele nowych animacji oraz szczegółowo dopracowaną mimikę twarzy. Wszystko po to, by przerywniki fabularne i same walki efektownie się prezentowały.Fabuła w tej grze opowiada nam całą historie Dragon Ball Z od początku kiedy Raditz mówi Goku że jest Saiyaninem aż do pokonania Buu,system walki w tej grze jest podobny do Budokai Tenkaichi (bo są to nawet ci sami twórcy)ale brakuje mu tej szybkości co ma np Budokai Tenkaichi 3 czy właśnie Raging Blast 2 który opanował to do perfekcji :).Co nie zmienia faktu że jest to bardzo dobra gra 

Miejsce 7 Dragon Ball Z: Infinite World-Fabuła Infinite World pokazuje wiele wydarzeń, które wcześniej nie zagościły w grach z serii Dragon Ball Z. Przykładem mogą być przygody Goku, przeżyte podczas jego pobytu w zaświatach czy drogi do mistrza Kaito lub ucieczka z Namek. W Infinity World zaimplementowano uproszczony system walki z gry Dragon Ball Z: Burst Limit, do którego dodano kilka nowych ataków (jak ataki zadające obrażenia punktom Ki).Fabułą w grze jest ta sama co w Z ale również trochę z Dragon Ball GT.Fajne jest to że w tej grze mamy te mini gierki przez które gra daje więcej radości bo czy wy oglądając walkę np Tienshinhana vs Cell nie chcieliście w grze zrobić Shin Kikōhō na Cella albo jako Goku przejść wężowej drogi ? jeśli tak to będziecie się świetnie bawić w niej :) 

Miejsce 6 Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3-Jestem bardzo dużym fanem Dragon Balla i dlatego też znam opinie ludzi na temat gier więc pewnie będzie pod komentarzami dlaczego nie ma Budokai Tenkaichi na 1 miejscu?!!.Bo nie podoba mi się tak bardzo jak pozostałe gry które wymienię.Fabuła opowiada nam historie znaną z dragon ball Z( ale również z GT jak i pierwszej serii są nawet z kilku filmów i What If które opowiada historie które mogłyby się wydarzyć)System walki jest efektowny,szybki ataki wyglądają ładnie.Jednym z największych atutów tej gry jest to że w Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 ilość postaci przekracza 150 akurat mnie mało obchodzi taka wielka ilość bo po co mi np taki Cui,Garlic JR czy taki Salza ? wiem że to może was bawić ale mi jest to zbędny dodatek.Nie zrozumcie mnie źle Budokai Tenkaichi 3 jest bardzo dobrą grą tylko że nie chciało mi się w to tak długo grać jak w pozostałe gry z listy według mnie wszyscy stawiają budokai tenkaichi 3 tak wysoko przez Nostalgie a jak wy sądzicie ? 

Miejsce 5 Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team-O ile pod kątem fabuły gracz nie otrzymuje tu tak naprawdę niczego nowego (po raz kolejny otrzymuje możliwość zapoznania się z historią znaną z anime serii Z), o tyle mechanika rozgrywki potrafi zaskoczyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. W Tenkaichi Tag Team po raz pierwszy w historii cyklu gracze otrzymali szansę wzięcia udziału w starciach zespołowych typu Tag Team, czyli 2-na-2 (zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer). Uczestniczy w nich maksymalnie czterech użytkowników lub też gracz kontrolujący obie postacie oraz ekipa, za której poczynania odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.System walki jest praktycznie identyczny jak w Dragon Ball Budokai Tenkaichi 3 tylko że tutaj jest bardzo fajny motyw którego zabrakło mi w tenkaichi 3 czyli latanie po mapie na prawdę lubię sobie latać po mapie daje mi to bardzo fajny klimat :) i dodatkowo są walki w cztery osoby na jednej arenie czego w Tenkaichi 3 nie było.Więc według mnie jest to lepsza gra niż Budokai tenkaichi 3

Miejsce 4 Dragon Ball Z: Buu's Fury-Dragon Ball Z: Buu's Fury jest ostatnią częścią trylogii, bezpośrednią kontynuacją gier: Legacy of Goku i Legacy of Goku II. Fabuła opiera się na zdarzeniach, znanych z Anime i rozpoczyna się w miejscu, gdzie skończyła się druga część. Goku postanawia nie wracać na ziemię, a przed nim i jego towarzyszami długa droga zakończona walką z najpotężniejszym wrogiem: Majin Buu.Chciałbym żeby wydali tą serie jeszcze raz tylko z grafiką na dzisiejsze standardy bo wyobraźcie sobie Nowa gra z Dragon Ball która jest grą RPG no przecież dragon ball się o to prosi aby zrobić z niego grę RPG taki One piece w końcu otrzyma grę RPG pod tytułem One Piece World Seeker która po screenach wygląda na prawdę dobrze no zobaczcie :)

 

Miejsce 3 Dragon Ball Z: Burst Limit-Dla mnie właśnie ta gra jest nostalgiczna dość mocno bo jest to moja pierwsza gra na PS3 przyszła do mnie nawet przed konsolą :) Fabuła w grze jest opowiedziana od początku Z do końca sagi z Cellem,i to jest jej największy problem,szkoda że twórcy nie zrobili do końca,jest jeszcze krótka historia Bardocka który przenosi się do czasów Goku oprócz tej opowieści jest też historia Brolly'ego.Ale za to wszystkie wstawki na początku walk są przepiękne a łączenie Kaioken X3 Kamehameha z Galick gun są jak w anime :).Bardzo podoba mi się system walki W trakcie walki dostajemy  cały zestaw ciosów, które łączymy w potężne kombosy. Dostępne są zarówno uderzenia falą Ki, Kamehameha jak i Genki-dama. Każdy z wojowników ma swoje unikalne techniki, takie jak Kaioken w przypadku Goku. Bardzo lubię tą grę jak ktoś chce się zmierzyć to jestem chętny mam poziom mistrza tak sądzę w tej grze :)

 

Miejsce 2 Dragon Ball: Raging Blast 2-ta gra jest dla mnie dobra ze względu na system walki,na prawdę walka w tej grze jest dla mnie wspaniała choć wielu się że mną nie zgodzi ale mam to gdzieś to moje zdanie :) Twórcy umieścili w grze 90 wojowników, w tym dwudziestu nowych względem zestawu zaproponowanego w części pierwszej. Poprawek doczekały się również areny (powstało także kilka zupełnie nowych), na których odbywa się rywalizacja z bohaterami Smoczych Kul. Dotyczy to w dużym stopniu interakcji z otoczeniem, a także jego destrukcji, która w zdecydowanie większym stopniu wpływa na sytuację na polu walki.Twórcy Raging Blast 2 skupili się tu przede wszystkim na likwidacji największych bolączek części pierwszej. Wśród tych ostatnich znalazł się m.in. system sterowania, a także kamera, która nie nadążała za bardzo szybką akcją. Oba te elementy zostały opracowane od podstaw, by spełnić oczekiwania wszystkich fanów Dragon Ball. Największym problemem tej gry jest to że nie ma tutaj fabuły tak jak to było w części pierwszej na prawdę nie rozumiem dlaczego jej nie dali ale i tak jak już pisałem walka w tej grze daje mi dużo radości żeby opanować system walki w tej grze tak jak ja potrzebujecie na prawdę sporo czasu :) jak ktoś jest chętny na walkę ze mną to zapraszam :)

Miejsce 1 Dragon Ball Z: Budokai 3-Tak jest to najlepsza gra ze świata Dragon ball według mnie :) Głównym trybem rozgrywki jest fabuła w trybie Dragon Universe. Gracz wciela się tutaj w postacie znane z serii Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT aby odegrać ich role podczas najważniejszych wydarzeń przedstawionych w fabule obu serii.W odróżnieniu od poprzednich edycji w Budokai 3 podczas naszej podróży przez świat gry możemy zupełnie inaczej rozwijać naszą postać dzięki nowemu systemowi kapsuł umiejętności. Podobnie jak w grach cRPG pozwala on na rozdzielanie zdobytych punktów Z, aby ulepszyć m.in. nasze zdrowie, energię ki, atak, obronę oraz zręczność. podczas fabuły gracz może decydować gdzie będzie podróżował po mapie świata gry na której zaznaczone są najważniejsze lokacje. Dzięki temu można przeżyć wiele dodatkowych przygód i zdobyć doświadczenie na rozmaitych ukrytych przeciwnikach. Ponadto postępy w walkach w Dragon Universe to zdobywanie nowych aren walk i kolejnych grywalnych postaci spośród ponad 40 różnych.zmianom w stosunku do poprzednich odsłon serii poddano system sterowania zawodnikami. Nadal podstawowe są uderzenia ręką, nogą, blok oraz atak pociskami energetycznymi. Całość możemy łączyć w rozmaite kombosy, rzuty, chwyty oraz unikalne ciosy specjalne w zależności od tego jak bardzo rozbudowane są nasze statystki umiejętności. Przeciwników możemy osłabić teraz przy pomocy czterech nowych typów ataków: Teleportation Counter czyli nagły unik, Teleportation Tornado Combo – możliwość bicia przeciwników w powietrzu, Dragon Rush Attack – szybkie, porażające ataki oraz Bukujutsu Flight Mode czyli możliwość latania w powietrzu kiedy tylko zechcemy.No więc tak ta gra i Budokai tankaichi 3 są najczęściej w kłótniach fanów która jest lepsza.Według mnie lepsze jest Budokai 3 przez to że Możemy latać po mapie świata znanego z Dragon Balla w czasie tego latania możemy zbierać smocze kule czy po prostu lecieć do misji tak jak to robili bohaterowie czyli jest to kolejny fajny aspekt tej gry który daje radość fanowi :) kolejnym ważnym czynnikiem dlaczego Budokai 3 jest lepszy od tenkaichi 3 to fakt że podczas naszych walk zdobywamy punkty doświadczenia dzięki czemu nasza postać staje się silniejsza czyli tak jak to zawsze było w Dragon Ballu :) a sama walka też jest bardzo przyjemna a komputer bardzo silny na najwyższym poziomie trudności :) dlatego właśnie ta gra jest najlepsza ze wszystkich z Dragon Ball :)

No więc tak wygląda moja lista Top 10 z gier Dragon Ball.Jak zawsze proszę was o własną listę. tych którzy nie oglądali moich poprzednich blogów proszę o zobaczenie :)

 

 

  

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

Genki Music-Muzyka z gier w każdy piątek zagłosuj
Oceń profil
+ +70 -
Son Goku
Ranking: 309 Poziom: 54
PD: 20534
REPUTACJA: 3433