Genki Music-Muzyka z gier

Son Goku Son Goku 29.11.2019, 20:25
Lista Anime które polecam obejrzeć
107V

Lista Anime które polecam obejrzeć

Witam wszystkich w mojej liście anime które powinniście obejrzeć

-Tytuł Anime:Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

-Lista odcinków:24

-Status Anime: Zakończone

-Rok Produkcji:9 października 2014

-Gatunek:Akcja,Dramat,Tajemnica,Horror,Psychologiczne,Thriller,

-Opis Anime:

Początek historii zaczyna się gdy kosmici o nazwie Pasożyty. W postaci owadopodobnych stworzeń atakują ludzi, by zagnieździć się w ich mózgu i przejąć kontrolę nad ciałem.

Główny bohater Izumi Shinichi to licealista, który spotyka Pasożyta,ów istota go atakuje, udaje się ewoluować jedynie w ręce chłopca. To początek dla ich wspólnych zmagań w walce o życie z innymi monstrami oraz odkrycia celu istnienia Pasożytów.

W fabule ukazania jest różnica w psychice człowieka i obcego. Bezlitosna logika Pasożytów zostaje postawiona naprzeciw ludzkiej empatii,w czasie trwania akcji bohater przechodzi transformacje psychiczną przez którą dojrzewa w czasie oglądania.Bardzo dobre anime o fajnej przemianie głównego bohatera,fabule oraz dobrej kresce

-Tytuł Anime: Boku no Hero Academia

-Lista odcinków:

1 Sezon:13

2 Sezon:25

3 Sezon:25

4 Sezon:25

-Status Anime: Ciągle Leci

-Rok Produkcji:3 Kwietnia 2016

-Gatunek:Akcja,Przygodowe,Komedia,Nadprzyrodzone,Szkolne,

-Opis Anime:

W ludziach obudziły się nadnaturalne zdolności.

Od tej pory u kolejnych pokoleń moc pojawiała się częściej i była silniejsza. W tym momencie już ponad 80% populacji posiada swój własny dar,ukazuje się on w okolicach czwartego roku życia.

Główny bohater Izuku Midoriya jest wyjątkiem w tym świecie - choć ma już 14 lat, to nie posiada żadnych zdolności specjalnych. lekarze stwierdzili, że takowe się w nim nigdy nie przebudzą. Nadal jednak marzy on o zostaniu bohaterem.

Pewnego dnia zostaje zaatakowany przez potwora i w ostatniej chwili ratuje go jego idol, najsilniejszy z bohaterów, zwany "All Might". który mówi mu że może mu przekazać swoją moc.

Dobre anime które ukazuje że nawet ktoś nie ważny może coś dostać od życia,fabuła wciąga a niektóre walki są naprawdę dobrze zrealizowane

-Tytuł Anime: One Punch Man 

-Lista odcinków:

1 Sezon:12

2 Sezon:12

-Status Anime: Aktualnie wstrzymane

-Rok Produkcji:5 Października 2015

-Gatunek:Akcja,Komedia,Nadprzyrodzone,Sztuki walki,Parodia ,Sci-Fi,

-Opis Anime:

Saitama czyli główny bohater marzy o tym aby być potężnym W pewnym momencie jego cel się spełnia  uzyskuje nadludzką siłę dzięki której może pokonać każdego przeciwnika jednym ciosem.

tylko że nasz bohater ma problem postaci shounenowych czyli jest za potężny i nie ma w końcu godnego przeciwnika.

Anime warte uwagi ze względu na humor,Saitama każdego swojego przeciwnika którego walnie od razu go rozwala nawet jeśli jest jakiś mega epicki i mógłby niszczyć planetę to i tak główny bohater go zniszczy bez problemu i to jest śmieszne :) polecam sprawdzić 

-Tytuł Anime:One Piece

-Lista odcinków:911

-Status Anime: Ciągle Leci

-Rok Produkcji:20 Października 1999

-Gatunek:akcja,fantasy,przygodowy,komedia,

-Opis Anime:

 One Piece opowiada nam historię młodego, nieznanego światu pirata o imieniu Luffy posiada on moc diabelskiego owocu który pozwala mu rozciągnąć swoje kończyny jak guma w tym świecie bardzo dużo jest użytkowników takich owoców np moc ognia lodu prądu ale jak się zje taki owoc to nie można pływać :)

Luffy obrał sobie za cel życia zostanie królem piratów,aby tego dokonać musi odszukać skarb Gol D.Rogera największego pirata w dziejach tego świata.

W świecie One Piece znajduje się 5 oceanów, cztery z nich to odpowiednio South/North/East/West Blue, piątym zaś, największym, najniebezpieczniejszym i usianym wysepkami jest Grand Line.

To właśnie gdzieś na tym piątym oceanie znajduje się tytułowy One Piece - skarb pozostawiony przez poprzedniego króla piratów Gol D. Rogera, którego to skarbu właściciel staje się władcą Grand Line.

Dlatego Luffy musi odnaleźć załogę, pierwszym kogo chce luffy na statek jest oczywiście no kto ktoś kto zna mapę? umie prowadzić statkiem ? walczyć ? nie! luffy chce grajka :D i kucharza oczywiście każdego z nich zyska po jakimś czasie ale musicie się przygotować na długą piracką opowieść która cały czas trwa od 1999 roku i jak lubicie dragon balla to główny bohater ma jego charakter :) KAIZOKU OU NI ORE WA NARU !

-Tytuł Anime:Fullmetal Alchemist: Brotherhood 

-Lista odcinków: 64

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 5 kwietnia 2009

-Gatunek: fantasy, przygodowy, akcja, komedia

-Opis Anime:

Anime opowiada o równoległym świecie, w którym zamiast techniki rozwinięto alchemię.

Żyje tam dwójka braci, Edward oraz Alphonse Elric, których ojcem jest jeden z najlepszych alchemików w całym państwie.

Wkrótce ich ojciec zostawia rodzinę i wyrusza w podróż, z której już nie wraca. Chłopcy dorastają ucząc się alchemii i są w tym całkiem nieźli.

Ich mama, Trisha, po kilku latach zapada jednak na tajemnicza chorobę i umiera. Chłopcy zdesperowani i samotni postanawiają złamać odwieczną zasadę Alchemii i wskrzesić swoją matkę.

Niestety okazuje się to katastrofalnym błędem, a bohaterowie muszą ponieść konsekwencje - Al traci ciało, a Ed lewą nogę i prócz tego prawe ramię, którą poświęca w zamian za zamknięcie duszy brata w starej zbroi.

Po tych wydarzeniach bliska przyjaciółka rodziny pomaga naszym bohaterom w tej trudnej dla nich sytuacji, a Ed otrzymuje mechaniczne kończyny. Gdy wszystko wraca do „normy”, bracia wyruszają w pełną niebezpieczeństw i tajemnic wyprawę - aby odzyskać ciała, postanawiają odnaleźć słynny kamień filozoficzny.

Tytuł oferuję Dojrzałę fabułę,świetną kreskę i soundtrack

-Tytuł Anime: Death Parade

-Lista odcinków:12

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji:9 Stycznia 2015

-Gatunek:Dramat,Psychologiczne.Tajemnica,

-Opis Anime:

Mówi się, że po swojej śmierci ludzie trafiają do nieba lub piekła. Jednak w przedstawionych w Death Parade realiach w chwili zgonu przenoszą się oni parami do Queen Decim – baru prowadzonego przez tajemniczego białowłosego Decima.

który każe im zagrać w grze barowej, w której stawką są ich życia ludzie przysyłani tam nie wiedzą że ta gra zależy od ich życia po śmierci. Pojedynek ten ujawnia ich prawdziwą naturę – postawieni w ekstremalnych sytuacjach postępują zgodnie z najgłębiej ukrywanymi przekonaniami. Decim to arbiter orzekający o zwycięstwie lub porażce – o tym, jaki los czeka zmarłych po śmierci.

-Tytuł Anime:Fairy Tail

-Lista odcinków:

1 Sezon:175

2 Sezon:102

3 Sezon:51

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 12 października 2009

-Gatunek: fantasy, komedia, akcja

-Opis Anime:

 Akcja Fairy Tail rozgrywa się na ziemiach królestwa Fiore, gdzie magia jest czymś normalnym,

ludzie nią handlują i dzięki niej się utrzymują. Na całym kontynencie utworzone są gildie skupiające magów, aby ci wykonywali zadania niewykonalne bądź za trudne dla przeciętnego człowieka.

Anime opowiada o przygodach gildii nazwanej Fairy Tail. Wraz z rozwojem fabuły poznajemy historie bohaterów i legendarnych stworzeń m.in. smoków.


Historia zaczyna się od dołączenia do gildii Lucy Heartfilii. Poznaje ona pozostałych członków, między innymi Natsu, jego najlepszego przyjaciela ,latającego i mówiącego kota Happy,Graya oraz Erzę Scarlet. Wraz z nimi przeżywa wiele przygód i razem stawiają czoła wszelakim przeciwnościom.

Tytuł skierowany do osób lubiące chociażby Dragon Ball lub One Piece

-Tytuł Anime: Death Note

-Lista odcinków:37

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 4 października 2006

-Gatunek: thriller, psychologiczny detektywistyczny, fantasy

-Opis Anime:

Yagami Raito, nastoletni licealista, najlepszy uczeń pewnego dnia widzi przez okno w czasie trwania lekcji że z nieba spada pewien notatnik z napisem na okładce „Death Note”.

Według zapisanych w nim zasad, wpisując imię i nazwisko wybranej osoby (znając jej wygląd) możemy sprawić, by umarła na zawał serca lub w inny wybrany przez nas sposób.


Raito początkowo myśli, że to jakiś żart. Jednak z ciekawości wpisuje dane kryminalisty pokazanego w telewizji. Jak się po chwili okazuje, notatnik działa, co więcej, należy on do pewnego shinigami o imieniu Ryuuku.

Według zasad obowiązujących w świecie shinigami, Ryuuku musi zostać z Raitem aż do jego śmierci.

Jest on widoczny tylko dla osób, które dotknęły notatnika.

Yagami szybko oswaja się z obecnością boga śmierci oraz zabójczą mocą, którą posiadł.

Co więcej postanawia ją wykorzystać, by stworzyć idealny świat i stać się jego bogiem.

Od czasu, gdy zaczął wybijać najgroźniejszych kryminalistów zyskał rzesze fanów, ale także wrogów, do których należą m.in. policja oraz słynny anonimowy detektyw L.

Tak oto zaczyna się walka między Yagamim Raitem (pseudonim Kira) i L-em

Anime polecam obejrzeć każdemu nawet przeciwnikom anime,świetna wciągająca fabuła,muzyka kreska relacja L i Kiry.

 - Tytuł Anime:JoJo's Bizarre Adventure

-Lista odcinków:

Phantom Blood:9

Battle Tendency :17

Stardust Crusaders:24

Stardust Crusaders : Battle in Egypt: 24

Diamond Is Unbreakable: 39

Golden Wind: 39

-Status Anime:Aktualnie wstrzymane

-Rok Produkcji: 6 października 2012

-Gatunek: akcja, przygoda, horror, nadprzyrodzone

-Opis Anime:

Opowieść zaczyna się w dziewiętnastowiecznej Anglii.

Młody arystokrata Jonathan Joestar znajduje się w zaciekłej rywalizacji z Dio Brando, nisko urodzonym chłopakiem,

którego ojciec Jonathana przygarnął po śmierci ojca Dio.

pragnienie przejęcia majątku rodziny Joestar doprowadza go do odkrycia mocy azteckiej starożytnej kamiennej maski w posiadłości Joestarów - artefaktu, który na zawsze zmieni przeznaczenie Dio, Jonathana i przyszłych pokoleń.

Anime bardzo dobre i jedyne w swoim rodzaju polecam jest epickie.

Niech was nie odstraszą pozy czy wygląd głównych bohaterów anime bo ta seria na prawdę jest warta obejrzenia :)

-Tytuł Anime:Bleach

-Lista odcinków:366

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 5 października 2004

-Gatunek: fantasy, akcja,shōnen

-Opis Anime:

Fabuła opowiada o losach 15 letniego chłopaka o imieniu Ichigo Kurosaki który widzi z niewiadomych przyczyn duchy i im pomaga w pójściu do nieba.

Pewnej nocy do jego domu przychodzi Shinigami czyli Bóg Śmierci o imieniu Kuchiki Rukia który ma za zadanie bronić ludzi przed Hollowami czyli pustymi którzy atakują ludzi.

Rukia weszła do jego domu bo wyczuła obecność pustego a Ichigo że widzi duchy Rukię też widzi,

w trakcie rozmowy pusty atakuje jedną z sióstr głównego bohatera i on wybiega na pustego żeby ją ochronić ale za to Rukia uratowała Ichigo pusty się zbliżał a shinigami była ciężko ranna więc spytała się ile jest w stanie poświęcić aby uratować rodzinę a ichigo odpowiedział że wszystko więc Rukia przebiła Ichigo mieczem i dzięki temu zyskał on moc shinigami zdolną pokonać hollowy i tak mija opis pierwszego odcinka.

Następnie Ichigo walczy z Hollowami, a my poznajemy nowych, całkiem interesujących członków Ishidę Uryuu, Sado Yasutorę,oraz Inoue Orihime

 Gdy fabuła się rozkręca Rukia zostaje siłą zabrana do Soul Society.

Fabuła od momentu porwania Rukii mocno przyśpiesza, a my jesteśmy świadkami niezwykle widowiskowych i emocjonujących walk Ichigo i przyjaciół z rezydentami społeczności dusz.

-Tytuł Anime:Hokuto no Ken

-Lista odcinków:

1 Sezon:109

2 Sezon:43

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 4 października 1984

-Gatunek: fantastyka postapokaliptyczna,shōnen

-Opis Anime:

W ponuklearnej, apokaliptycznej przyszłości w 199X wieku, rasa ludzka uległa regresji. Słabi mieszkańcy wiosek są zmuszeni do niewolniczej pracy, podczas gdy genetycznie ulepszeni giganci rządzą światem. Proch strzelniczy jest już tylko daleką przeszłością, a sztuki walki to jedyna "broń" na której można polegać.


Dwie szkoły sztuk walki walczą między sobą o dominację: Hokuto Shinken(Północ) i Nanto Seiken(Południe).

Anime rozpoczyna się gdy następca stylu Północy, Kenshiro wyrusza w podróż przez pustynie by zmierzyć się z Shinem, członkiem szkoły, jedną z sześciu gwiazd Południa, który uprowadził jego ukochaną, Yurię.

Jest to bardzo męskie anime główny bohater wygląda i jest epicki :)

-Tytuł Anime:Dragon Ball,Dragon Ball Z,Dragon Ball Super

-Lista odcinków:

1 Sezon:153

2 Sezon:291

3 Sezon:131

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 26 lutego 1986

-Gatunek: akcja, dramat, fantasy, komedia, shōnen

-Opis Anime:

Pierwszą postacią, jaką poznajemy w tej serii, jest niezywkle silny, młody chłopiec o imieniu Goku.

Mieszka samotnie w górach, żyjąc w harmonii z przyrodą. Jego skarbem, jedyną pamiątką po zmarłym dziadku, jest kryształowa kula z czterema gwiazdami.


Spokojne życie Goku kończy się wraz ze spotkaniem Dziewczyny o imieniu Bulma,

poszukuje mistycznych, smoczych kul, mogących spełnić każde życzenie - jedynym warunkiem jest zebranie wszystkich siedmiu.

Bohaterowie wyruszają więc wspólnie na poszukiwania, spotykając po drodze zarówno dobrych i uczynnych ludzi, jak i tych próbujących pokrzyżować im plany.

W seri Dragon Ball Z, Goku jest już jednak dorosłym mężczyzną, ma żonę Chi-Chi oraz syna Gohana.

Na Ziemie przybywa brat Goku, Raditz który wyjawia mu prawdę o jego pochodzeniu.

Od tego wydarzenia cała seria skupia się na treningach i walce z coraz to mocniejszymi przeciwnikami, a przygody związane z poszukiwaniem smoczych kul schodzą na dalszy plan

.Bardzo sentymentalna dla mnie seria jest to pierwsze anime które świadomie oglądałem,też na początku oglądałem wersje z RTL7 ale po jakimś czasie zacząłem oglądać anime po japońsku tak samo jak dragon balla :)

-Tytuł Anime:Gintama 

-Lista odcinków:

1 Sezon:201

2 Sezon:64

3 Sezon:51

4 Sezon:12

5 Sezon:13

6 Sezon:26

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 4 kwietnia 2006

-Gatunek: komedia,parodia,shōnen

-Opis Anime:

Głównym bohaterem jest Gintoki Sakata Największy nierób i hazardzista serii mianowany na stanowisko głównego bohatera.

Gintoki, znany szerzej wszystkim jako leniwy samuraj z naturalną trwałą, jest założycielem Yorozuyi, uzależnionym od słodyczy, mleka truskawkowego a także Jumpa.

Do jego zainteresowań należy też oglądanie prognozy pogody z ukochaną prezenterką Ketsuno Aną.

Z powodu oczywistej biedy i długów z jakimi się boryka, chwyta się każdej pracy jednocześnie unikając Otose żądającą zapłaty czynszu. Ma niebagatelne umiejętności władania mieczem.

Po pewnym czasie spotyka chłopaka o imieniu Shinpachi Shimura jako drugi dołączył do Yorozuyi, ciągle szkolący się samuraj, który jest uznawany za jednego z trzech główny bohaterów Gintamy.

Jest zwykłym, nie wyróżniającym się chłopakiem który jest rozsądną stronę Najemników.

Nosi okulary, które są często powodem docinków ze strony innych bohaterów. Nie uzyskał pełnego treningu w dojo i dlatego na początku nie może dorównać w sile innym członkom Yorozuyi, ale z czasami jego umiejętności wzrastają.

Wraz z siostrą odziedziczył rodzinne dojo Koudoukan po zmarłym ojcu oraz styl walki mieczem Tendoumushin (Tendou Mushin Ryuu). Oprócz pracy w Yorozuyi, zajmuje się przewodniczeniem w fanklubie Terakado Tsuu i traktuje to bardzo poważnie :D.

Kagura Członkini Yorozuyi, główna żeńska postać w Gintamie. Pochodzi z klanu Yato, najsilniejszych wojowników wśród Amanto, jednak nie akceptuje sposobu życia wynikającego z przynależności do klanu.

Stara się przezwyciężyć swój instynkt i żyć jak normalna dziewczyna, a swoją ogromną siłę wykorzystywać w dobrych celach.

Jednakże w momencie gdy bliskie jej osoby znajdują się w niebezpieczeństwie, potrafi stracić kontrolę nad swoją siłą.Będąc członkiem klanu Yato Kagura zmuszona jest nosić ze sobą parasolkę, służącą jako ochrona przed słońcem, gdyż Amanto przynależący do tego klanu słabo znoszą oddziaływanie promieni słonecznych.

Uwielbia jeść, posiada niezaspokojony apetyt. Jej ulubionym jedzeniem są wodorostożelki (sukonbu) oraz ryż z jajkiem.

Oprócz jedzenia lubi również Sadaharu – maskotkę Yorozuyi i jako jedyna, ze względu na swoją monstrualną siłę, potrafi go kontrolować.

Do Yorozuyi dołączyła by uzbierać pieniądze na powrót do domu. Jednakże gdy nadarzyła się okazja do powrotu podejmuje decyzję o pozostaniu na Ziemi i dalszej pracy w Yorozuyi wraz z Gintokim i Shinpachim.

Jest to bardzo humorystyczne anime chyba najlepsza komedia jaką widziałem naprawdę polecam są tu wątki humorystyczne ale jak trzeba jest też poważnie.

-Tytuł Anime:Hunter x Hunter (2011)

-Lista odcinków:148

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 2 października 2011

-Gatunek: akcja, fantasy, przygoda,

-Opis Anime:

Główny protagonista Gon marzy o tym, by pójść w ślady ojca i zostać Łowcą.

Jest to tytuł dający ogromne możliwości, jak również świadczący o ponadprzeciętnych umiejętnościach i sile, jednak stanie się Łowcą wcale nie jest prostym zadaniem.

Gona czekają egzaminy tak trudne, że wielu straciło życie, próbując im sprostać.

Wkrótce po wyruszeniu z rodzinnej wioski i rozpoczęciu przygody, dzięki swemu pozytywnemu nastawieniu, Gon zaprzyjaźnia się z mnóstwem różnych ludzi. Kilku postanawia się do niego przyłączyć i podróżować wspólnie,

Głównemu bohaterowi nieodłącznie towarzyszą: Leorio - poszukujący fortuny lekarz, a zarazem spec od sztuk walki, Kurapika - tajemniczy i skryty chłopak o silnym poczuciu sprawiedliwości oraz Killua - najmłodszy potomek sławnego rodu płatnych zabójców.

główny bohater tak jak Luffy jest bardzo podobny charakterem do Son Goku :) 

-Tytuł Anime:Naruto i Naruto Shippuden 

-Lista odcinków:

1 Sezon:220

2 Sezon:500

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 3 października 2002

-Gatunek: akcja, fantasy, przygodowe, shōnen

-Opis Anime:

Naruto to młody, hałaśliwy i nierozgarnięty ninja z Wioski Ukrytego Liścia w środku niego zapieczętowany jest Dziewięcioogoniasty Lisi Demon Czwarty.

Hokage pieczętuje bestię w ciele Naruto Uzumakiego, który jednocześnie stał się jinchuurikim i otrzymał czakrę Yang Kuuramy.

Z tego powodu we wczesnym dzieciństwie był prześladowany, ludzie bali się go, odsuwali się od niego.

Jego największym marzeniem jest zostanie Hokage czyli najsilniejszej osoby w wiosce,

jednak każdy w wiosce naśmiewa się z niego i mówi mu, że nie da rady.

Naruto jednak nie poddaje się i stawia czoła wszystkim przeszkodom na swojej drodze, czym udowadnia innym,  ze słabego dzieciaka, którego każdy uważał za nic więcej jak potwora i nieudacznika,

Naruto staje się silnym i odważnym shinobi, który ze wszystkich sił broni wioski i swoich przyjaciół, narażając przy tym własne życie.

Shippudena nie będę opisywał fabuły bo to są za duże spoilery :). Naprawdę polecam wam tę serie 

-Tytuł Anime:Yu Yu Hakusho

-Lista odcinków:112

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji:10 października 1992

-Gatunek:Przygoda.Sztuki walki,Nadprzyrodzone, Shōnen

-Opis Anime:

Historia zaczyna się  gdy 15-letni Yuusuke Urameshi, chłopak jest znany ze skandalicznej postawy w szkole oraz bójek z okolicznymi łobuzami, zostaje potrącony przez samochód i umiera ratując dziecko.

Władca zaświatów daje Yuusuke możliwość zmartwychwstania,

później zaś czyni go jednym z "detektywów" na swoich usługach.

W międzyczasie Yuusuke odkrywa swoje moce, a także poznaje przyszłych towarzyszy broni, z którymi będzie  przeżywał wiele przygód i  nie raz ryzykował życiem  żeby ocalić świat.

Anime bardzo fajne,przyjemna fabuła,klimat i relacje z bohaterami

-Tytuł Anime:Aoi Bungaku

-Lista odcinków:12

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji:11 października 2009

-Gatunek:Dramat,Psychologiczne,Thriller,Historyczne

-Opis Anime:

Aoi Bungaku jest zbiorem sześciu opowiadań zaliczanych do klasyki współczesnej japońskiej literatury.

Poszczególne historie różnią się pod względem gatunku, tematu i oprawy graficznej. Tym co je łączy jest dramatyzm i motyw śmierci.

Część z nich posiada podłoże psychologiczne, inne to głównie krwawe dreszczowce.


1-4 „Ningen Shikaku” („No Longer Human”), autor Osamu Dazai
Wydana w 1948 roku nowela zawierająca wiele scen z życia Osamu Dazaia. Wkrótce po jej napisaniu autor popełnił samobójstwo. Uważa się więc, że jest to, w pewnym sensie, autobiografia i jednocześnie forma testamentu.
5-6 „Sakura no Mori no Mankai no Shita” („In the Forest, Under Cherries in Full Bloom”), autor by Ango Sakaguchi
Choć początkowo wydaje się być baśnią dla dzieci, to szybko przeradza się w makabryczną opowieść o pięknie, zawiści i chorobliwej pasji.


7-8 „Kokoro”, autor Natsume Souseki
Najlepiej sprzedająca się nowela tego autora. Opisuje ona historię dwóch braci wspólnie mieszkających na stancji. Różnią się oni jak ogień i woda. Jeden jest istnym olbrzymem i poświęca się religii, a drugi to inteligentny przeciętny student. Ich braterska miłość zostanie wystawiona na próbę przez piękną córkę właścicielki mieszkania.
9-10 „Hashire, Melos” („Run, Melos”), autor Osamu Dazai
Historia dwóch poróżnionych przyjaciół. Dopiero po latach wyjdzie na jaw co zaszło feralnego dnia, gdy jeden z nich nie dotrzymał ważnej obietnicy.


11-12. „Kumo no Ito” („The Spider's Thread”) oraz „Jigoku Hen” („Hell Screen”) autor, Ryunosuke Akutagawa
Dwa osobne opowiadania stanowiące całość. Pierwsze z nich skupia się na bezlitosnym zabójcy. Jak łatwo przewidzieć trafi on do piekła. Drugie opowiada o malarzu, który postanawia stworzyć obraz piekła jako swoje największe dzieło i jednocześnie oznakę buntu przeciwko okrutnemu władcy.

Anime jest świetne ale dla mnie najlepsze opowieści to Ningen Shikaku 1-4 odcinek i Hashire, Melos odcinek 9-10

-Tytuł Anime:Mob Psycho 100

-Lista odcinków:

1 Sezon:25

2 Sezon:13

-Status Anime:Aktualnie wstrzymane

-Rok Produkcji:12 Lipca 2016

-Gatunek:Akcja,Komedia,Nadprzyrodzone, Shōnen

-Opis Anime:

Na świecie, oprócz zwykłych ludzi i samozwańczych mediów, żyją użytkownicy mocy psychicznych, jak telekinetycy czy telepaci.

Jednym z nich jest uczeń drugiej klasy Gimnazjum Soli, Shigeo Kageyama, nazywany Mobem.

Już jako dziecko wyginał łyżki i sprawiał, że przedmioty unosiły się w powietrzu, ale szybko odkrył, że w ten sposób nie zdobędzie serca swojej pierwszej miłości, Tsubomi. Wtedy też przestał pokazywać ludziom swoje umiejętności i stracił pewność siebie.


Teraz, podczas gdy jego rówieśnicy wykorzystują młodość na różne sposoby, on marnuje swój potencjał, pracując za śmiesznie niską stawkę jako asystent Arataki Reigena  naciągacza, który podaje się za medium.

Wciąż próbuje znaleźć dla siebie miejsce i zdobyć przyjaciół, ale nie jest popularny, wysportowany, ani nie osiąga wysokich wyników w nauce.

Sytuacji nie poprawia fakt, że wydaje się całkiem wyprany z emocji. Dawno temu zauważył bowiem, że im silniejszych uczuć doświadcza, tym potężniejsze stają się jego psychiczne zdolności,

ale zaczyna też tracić nad nimi kontrolę. Tłumione emocje powoli w nim rosną, a gdy ich poziom osiąga 100%, Mob staje się wyjątkowo niebezpieczny dla otoczenia.

Anime warte polecenia ze względu na epickość głównego bohatera ale także dla humoru który jest wspaniały:)

-Tytuł Anime:Boku Dake ga Inai Machi

-Lista odcinków:12

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 8 stycznia 2016

-Gatunek: fantasy, dreszczowiec, tajemnice, seinen

-Opis Anime:

Historia podąża tropem Satoru – mangaki posiadającego umiejętność cofania się w czasie.

Jednak dzięki tej zdolności mężczyzna jest zmuszany do zapobiegania śmierciom i katastrofom zanim te miałyby dojść do skutku. Wiąże się to z ciągłym powtarzaniem czasu, dopóki nie ma pewności, że dokonał prewencji zdarzenia.

Wskutek wplątania w pewną sytuację zostaje uznany za mordercę.

Próbując ocalić ofiarę, cofa się do czasów szkoły podstawowej, dokładnie miesiąc przed zaginięciem Kayo Hinazuki, jego szkolnej koleżanki.

Satoru postanawia ocalić dziewczynę i zapobiec jej zaginięciu, a także odnaleźć sprawcę morderstwa.

Anime wciąga swoją historią polecam jak szukacie jakiegoś ciekawego anime :)

-Tytuł Anime:Shingeki no Kyojin

-Lista odcinków:

1 Sezon:25

2 Sezon:12

3 Sezon:22

-Status Anime:Aktualnie wstrzymane

-Rok Produkcji: 6 kwietnia 2013

-Gatunek: akcja, horror, tragedia, fantasy, dystopia, shōnen

-Opis Anime:

Alternatywny świat w klimacie średniowiecznego fantasy.

Bezbronna ludzkość na skraju wyginięcia chowa się za olbrzymimi, zesłanymi przez samych bogów murami.

Wrogiem są nieśmiertelne, mięsożerne, gigantyczne istoty o ludzkich kształtach tytułowi tytani.

Nie posiadają one inteligencji, niczym ruchome zwłoki tłoczą się pod murami, wabione ludzkim zapachem.

Nigdy nie udałoby im się zagrozić ludziom jeszcze raz, gdyby nie pewne wydarzenie, w skutek którego boska ochrona zostaje naruszona, a w murze pojawia się wyłom pozwalający naturalnym wrogom ludzi wedrzeć się do środka.

W tak niespokojnych czasach przebiega młodość trójki głównych bohaterów

Erena – żyjącego nienawiścią do tytanów młodzieńca o wielkich ambicjach i gwałtownym usposobieniu,

Mikasy – przybranej siostry Erena, cichej, spokojnej, zawsze opanowanej dziewczyny, pałającej siostrzaną miłością do brata, a kiedy trzeba - szybkiej, precyzyjnej i zabójczej,

  Armina – tchórzliwego, aczkolwiek bystrego nastolatka o niebywałej zdolności oceny sytuacji i znajdowania wyjścia z wszelkich tarapatów. Razem pragną dołączyć do jednostki zwiadowczej, czyli jedynych ludzi, którzy kiedykolwiek odważyli się stawić czoła tytanom w otwartej walce.

-Tytuł Anime:91 Days

-Lista odcinków:13

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji:9 Lipca 2016

-Gatunek:Akcja,Dramat,Kryminalne,Historyczne

-Opis Anime:

Rok 1928, w Stanach Zjednoczonych trwa era prohibicji, w miejscowości Lawless już od prawie pięciu lat.

Mimo to, w niektórych dzielnicach nielegalnie pędzony bimber leje się do gardeł i butelek całymi litrami, ogłaszając wszem i wobec, że na ulicach króluje mafia i wszędzie szerzy się samowola.


Angelo Lagusa, młody mieszkaniec miasta, doświadcza jej brutalności na własnej skórze  cała jego rodzina zostaje wymordowana.

Chłopcu udaje się uciec, jednak zmuszony jest żyć pod innym nazwiskiem, w dodatku samodzielnie.


Po pewnym czasie otrzymuje on list od tajemniczej persony, który działa nań jak iskra, rozpalając w naszym bohaterze żądzę zemsty, pod wpływem której powraca do Lawless. Poszlaki na temat morderstwa jego rodziny wskazują na rodzinę Vanettich i to do nich Angelo będzie próbował się zbliżyć.

Kolejne anime które polecam obejrzeć nawet jeśli nie lubicie anime,

Świetna ciężka historia która z pewnością się wam spodoba.

-Tytuł Anime:Saint Seiya

-Lista odcinków:114

-Status Anime:Zakończony

-Rok Produkcji: 11 października 1986

-Gatunek: akcja, mitologia, fantasy, shōnen

-Opis Anime:

Anime Opowiada o losach tytułowych Rycerzy Zodiaku.

Główni bohaterowie to sieroty, które zostały wysłane w różnych zakątków świata na trening, by zdobyć legendarne zbroje Rycerzy z Brązu zbroje obrońców Ateny

Każdy z głównych bohaterów posiada specjalną siłę oraz zbroję, która odpowiada jednej z konstelacji gwiezdnych

Seiya Rycerz Pegaza, Shiryu Rycerz Smoka, Hyouga Rycerz Łabędzia, Shun Rycerz Andromedy i Ikki Rycerz Feniksa

Według mnie Sanctuary Arc jest najlepszy późniejsze są już słabsze ale polecam dla samego tego arku,późniejsze też mogą być ale są wyraźnie słabsze według mnie :)

Mam nadzieję że moja lista się wam spodobała i obejrzycie sobie któreś z tych anime :)

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Genki Music-Muzyka z gier w każdy piątek zagłosuj
Oceń profil
+ +68 -
Son Goku
Ranking: 309 Poziom: 54
PD: 20489
REPUTACJA: 3423