Moc handheldów: AYANEO Remake, premiera Slide i ONEXGPU

BLOG
736V
user-41230 main blog image
wojtekadams | 20.11, 15:06
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Ubiegłe tygodnie to kolejna porcja dobrych wiadomości ze świata handheldów. Pierwszym piorunem przeszywającym niebo była niespodziewana wiadomość o odświeżonym SteamDecku, który zyskał oledowy ekran i nie tylko. Pisał o tym redaktor Grucha, więc nie mam zamiaru powtarzać jego dobrej wykonanej roboty.  

Drugą świetną wiadomością była zapowiedź nowej linii produktów przez AYANEO. Seria REMAKE będzie koncentrowała się na urządzeniach, których stylizacja będzie nawiązywała do sprzętu retro, takich jak: Macintosh Classic, Gameboy, czy Nintendo Entertainment System (NES). Producent ma nadzieję, że koncept AYANEO REMAKE przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom retro sceny. Pierwsza linia produktów REMAKE obejmie:

  • handheld SLIDE
  • handheld FLIP DS
  • handheld FLIP KB
  • mini PC AM01
  • mini PC AM02
  • konsolkę Pocket DMG
  • Retro Power Bank

O modelach FLIP pisałem w poprzedniej części cyklu Moc handheldów, do której lektury zapraszam — same konkrety ;). A o SLIDE wspomnę jeszcze w tym wydaniu. 

Mini PC AM01 ma małą obudowę zaprojektowaną tak, aby przypominała wczesne komputery Apple Macintosh, leżący do góry ekranem :). Wszystkie porty zlokalizowane będą tyłu obudowy. 

Drugim Mini PC jest AM02, którego wzorem jest NES. Komputer będzie miał wbudowany wyświetlacz, którego przeznaczeniem będzie wyświetlanie aktualnych informacji o systemie. Gniazda USB i port słuchawkowy w komputerze zostaną ukryte pod panelem, gdzie w oryginalnym NES znajdowało się slot dla kartridże. 

AM01 i AM02 mają być sprzedawane z różnymi procesorami. Prawdopodobnie AM01 będzie miał dwie opcje: AMD Ryzen 7 5700U i Ryzen 3 3200U. Choć jeszcze nie jest wszystko przesądzone. 

Pocket DMG  będzie pierwszym modelem od AYANEO inspirowanym Game Boyem. Podczas ubiegłotygodniowej prezentacji zostało wspomniane, że urządzenie wyposażone zostanie w „wysokiej jakości” wyświetlacz i procesor. Ze zdjęć widać, że możemy spodziewać się konstrukcji z padem kierunkowym, drążkiem analogowym, czterema przyciskami akcji i bumperami na tyle.

Na zdjęciach i wizualizacjach prezentują się niesamowicie. Smaczkiem nadchodzącej linii REMAKE, są nawet opakowania, które swoją stylistyką nawiązują do przełomu lat 80-tych i 90-tych.

Pierwszym produktem z serii, który trafił już do przedsprzedaży jest AYANEO Slide. Handheld zapowiadany był przez producenta od dłuższego czasu. Slide wyposażono w  6-calowy ekran IPS 1080p, procesor AMD Ryzen 7 7840U i co najmniej 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci. Jest to także jedno z niewielu urządzeń w tej kategorii wyposażone w fizyczną podświetlaną klawiaturę.

Slide ma wymiary 226 x 90 x 28,5 mm i waży 650 gramów. 

AYANEO deklaruje, że wysyłka modelu Slide powinna rozpocząć się jeszcze w grudniu. Konsolę można zamawiać w ramach kampanii crowdfundingowej Indiegogo, a ceny Early Bird zaczynają się od około 700 dolarów za model podstawowy (16 GB RAM i 512 GB SSD).

A ONEXPLAYER przygotowuje się do wprowadzenia na rynek stacji dokującą z GPU, którą można podłączyć do dowolnego urządzenia przenośnego za pośrednictwem portów Oculink lub USB4. ONEXGPU, bo tak będzie się nazywał gadżet w zasadzie będzie przenośną, zewnętrzną kartą graficzną AMD Radeon RX 7600M XT. Wewnątrz obudowy znajdzie się również gniazdo M.2 2280, umożliwiające użytkownikom dodanie dysku SSD, który będzie służył jako zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, gdy komputer zostanie podłączony do stacji dokującej.

ONEXPLAYER planuje wkrótce rozpocząć kampanię crowdfundingową, gdzie ujawni ceny, choć można się spodziewać, że będzie ona oscylowała wokół 650 dolarów. 

Oceń bloga:
17

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper