Moc handheldów: AOKZOE A2 kurtyna w górę

BLOG
1010V
user-41230 main blog image
wojtekadams | 11.04.2023, 22:44
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

W zeszłym tygodniu pisałem o handheldowych nowościach zapowiadanych przez abxylute, AYANEO, AOKZOE. Część informacji zwłaszcza o AOKZOE A2 była dość lakoniczna, ponieważ produkt nadal znajduje się w fazie projektowania, to jednak producent zdecydował się wrzucić pierwsze oficjalne rendery frontu konsolki. 

Trzeba przyznać, że wygląda całkiem przyzwoicie i wydaje się być niewielka — czyżby szykowała się bezpośrednia konkurencja dla AYANEO AIR PLUS? 
Co ciekawe konsola AOKZOE A2 jest zdumiewająco podobna do modelu OneX Fly, którego One-netbook zapowiadał jeszcze w październiku 2022, ale słuch o nim zaginał. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ AOKZOE ściśle współpracuje z firmą One-netbook (ONEXPLAYER), która dostarcza jej rozwiązania i technologię. 

Konsola AOKZOE A2 będzie wyposażona w 7” ekran IPS o rozdzielczości 800p lub 1200p w zależności od wybranego wariantu (Innovation Edition/Elite Edition), który zapewni odpowiednio 100% lub 128% pokrycia przestrzeni kolorów sRGB.

Kolejną opcją konfiguracyjną będzie pojemność baterii: 48 Wh lub 65 Wh. Jednak to może ulec zmianie, ponieważ mniejsza bateria nie ma kompletnie sensu. AYANEO 2 również posiada 7” wyświetlacz a pojemność jej baterii to 50,25 Wh i niestarcza na zbyt wiele... Chociaż z drugiej strony nowy układ może być bardziej oszczędny energetycznie — wykorzystując mniejsze TDP w porównaniu do procesora Ryzen 7 6800u.

Na opublikowanej dzisiaj stronie Indiegogo AOKZOE, że model A2 otrzyma procesor AMD z serii 7, który swoją mocą będzie porównywalny do i7-12700H! Można więc domniemywać, ze sercem nowego handhelda stanie się Ryzen 7 7840U, a to aktualnie jeden z najmocniejszych mobilnych układów na rynku! 

Wiadomo jeszcze, że spusty (triggery) będą wykorzystywać czujniki Halla, a gałki analogowe zostaną dostarczane przez ALPS.

Aktualnie data wystartowania akcji na Indiegogo jest nieznana, podobnie jak cena…

Nie wiem, czy taka forma newsów o handheldach x86 Wam pasuje... Redakcja PPE.pl nie zawsze o nich pisze, więc dajcie znać w ankiecie co o tym myślicie. ;)

Oceń bloga:
7

Czy seria "Moc handheldów" jest spoko?

Tak
61%
Nie
61%
Pokaż wyniki Głosów: 61

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper