Blog użytkownika TBxx

TBxx TBxx 24.01.2020, 12:35
A przeczytam sobie: Turysta polski w ZSRR
204V

A przeczytam sobie: Turysta polski w ZSRR

Ostatnio, jeden z kolegów na "B", w jednym z blogowych wpisów zmieszał moją grę pt. "Deszczownik" z błotem... Pomyślałem więc,że zamiast tracić czas na pisanie pseudo-gierek, to może bym coś przeczytał?

Ściągam z półki "Turysta polski w ZSRR" Juliusza Strachoty. Przeczytałem 2-3 strony, połknąłem haczyk. Wyszarpuję skrawki wolnego czasu, czytam raz pół strony, a raz pięć... Wieczorem jestem na 67 stronie - 7 to liczba symbolizująca "doskonałość, dobro", 6 to 7-1 czyli zło, upośledzona doskonałość, upośledzone dobro, czyli z tym moim czytaniem tak trochę średnio, ale wiadomo nie ma czasu na takie rarytasy jak spokojna lektura. Czytając uśmiecham się pod nosem, że nie musiałem jak Julek żyć w kłamstwie, tworzyć iluzji otaczającego świata, nigdy nie stoczyłem się na samo dno, nie mam zrytego życia..

A jednak zauważam, że od kilkunastu lat zwiedzam swój ZSRR. Ja prosty chłopak ze wsi, do '98 miałem tylko małe Atari, które wtedy wydawniczo już dawno było martwe. Mimo to gdzieś od '92 wydawałem kieszonkowe na Top Secret, Secret Service, później NEO, NEO Plus, czytałem recenzje oglądałem obrazki... obrazki, które teraz w końcu mogę uruchomić... Teraz wszystko jest takie proste, dosłownie wszystko - gry, potrzebne emulatory można ściągnąć z sieci...

Z drugiej strony "osiołkowi w żłoby dano..." - dlatego ja wszystko muszę mieć w oryginale, w pudełeczku z instrukcją, przez co wiem, że nie wszystkie obrazki z przeszłości będą uruchomione... a może takie właśnie mają pozostać?

Dzieciaki poszły spać, wracam do książki, przez północą pęka 200 stron, pozostało 20, domyślam się już jak to wszystko się kończy, ale nie dam już rady - reszta musi poczekać do rana. Rano znów wyszarpuję skrawki czasu, koniec - zgodny z przewidywaniem, ale to nie ważne, i nie ważne czy cała podróż "turysty" była kolejnym kłamstwem... "Przeszłości nie możemy zmienić, ale możemy nadać jej sens i zmieniać jej znaczenie". Polecam...

Tagi:

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +37 -
TBxx
Ranking: 2557 Poziom: 34
PD: 5841
REPUTACJA: 1869