SplitWorld

O wszystkim co ważne w grach

Splitax Splitax 29.04.2014, 17:59
PlayStation 2 - wersje NTSC, a PAL
1170V

PlayStation 2 - wersje NTSC, a PAL

Niewielu zwraca uwagę, lecz ja zwrócę. Zastanawialiście się kiedyś nad kolekcjonowaniem gier? PS2 to naprawdę świetna maszyna, a jej gry to wielki kawał historii. Jednak co z tą kolekcją?

Tu zaczyna się cały problem. Jeżeli jesteś kolekcjonerem, to na co zwracasz najwięcej uwagi? Oczywiście na wygląd danej kolekcji. Nie możesz wydrukować okładki na czarno-białej drukarce i postawić na półce, ponieważ to cholernie źle wygląda. Jednakże na europejskim rynku o piękną kolekcję jest zazwyczaj trudno. Spójrzmy na to:

 

 

Przypuśćmy, że budzisz się w nocy i spoglądasz na półkę z swoją zacną kolekcją. Co pomyślisz? Mi na usta ciśnie się tylko jedno stwierdzenie - "Ku**a co za idiota to ustalał". Można wierzyć lub też nie, lecz nie miałem z tym większego problemu, jednak z czasem wszystko ulega zmianie. Stało się to właśnie było kiedy surfowałem po internetach w poszukiwaniu tytułów, które nie wyszły poza rynek Ameryki, bądź też Japonii.

 

 

Od razu wybałuszyłem gały, a moje tętno podskoczyło o 100-wę. Prawda, że ładne? Dlaczego Europa jest zawsze w tyle? Podziwiając okładki PAL'owskie, jestem zdziwiony prawdziwym talentem i kunsztem grafików. Dla tych panów należą się owacje na stojąco (na rękach, a klaszczesz nogami).

To takie tylko zwrócenie uwagi na to jak bardzo jesteśmy olewani, jako rynek Europejski. Pomijam w tym wpisie brak dużej ilości tytułów wydanych w NTSC i NTSC-J oraz cenzurę najnowszej gry South-Park tylko na rynek europejski.

Tagi:

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ 0 -
Splitax
Ranking: 8038 Poziom: 19
PD: 1317
REPUTACJA: 114