Blog użytkownika GameLike

GameLike GameLike 11.01.2014, 12:21
Przyszłość portali growych w Polsce
397V

Przyszłość portali growych w Polsce

Wpis poświęcony bolączce polskich serwisów traktujących o naszym hobby i ich nagannym często zachowaniu i niepochlebnych praktykach.

Wstaję o 7.40, pracę rozpoczynam o 8.00, ale że biuro mam zaraz obok sypialni to się nie śpieszę. Podczas śniadania mam przegląd ''prasy'' gracza, czyli najpopularniejszych portali o branży gier. Dłużej zatrzymuję się na rodzimych portalach, ponieważ narodowość zobowiązuje. Moim zdaniem głównymi tego typu portalami w naszym kraju są PPE oraz GRAM.


Oba te portale od pewnego czasu jadą cały czas w dół, co skłania mnie do czytania anglojęzycznego smalcu. Historia wczorajsza. Wkurzyło mnie ppe swoimi newsami niskiej noty, które razem z newsem o porno przelały szalę goryczy-trudno, zobaczę co u konkurencji a tam- news o zabawie DayZ z kolesiami w żółtej kurtce, spoko myślę-trochę nie na temat i jestem zdziwiony, że ze wszystkich filmików o DayZ akurat ten podano w newsie, ale widocznie dziennikarska powinność kazała im dać akurat to ku głębszemu przesłaniu. News z 10.20

 


Dzisiejszy ranek, jak zawsze odpalam PPE i sprawdzam co mnie tam ominęło w growym świecie. Co widzę? News o DayZ z kolesiami w żółtej kurtce, godzina? 21.04? Przecież to nie może być przypadek.


Rozumiem kiedy WIELKIE portale dublują informacje WAŻNE, czyli takie, które trzeba uwzględnić-wszyscy trąbili i newsowali każde info o nowej generacji, wszyscy piszą o playstation now, wszyscy pisali o xbox one i usterkami a także z problemami z dostępnością PS4. 


JEDNAKŻE, czy news o DayZ jest TAK BARDZO WAŻNY, że dziennikarze wszystkich serwisów do niego dotarli i usilnie newsowali? Wątpię.


Jak widzicie takie praktyki? Ja rozumiem kiedy ważne informacje się dublują w różnych serwisach, ale nawet wtedy wymagałbym innego spojrzenia na każdym z portali, może ciut więcej informacji, którą dziennikarz zdobył poprzez swoje umiejętności, cokolwiek. Jednak kiedy widzę news-zapychacz-filler, który ma tylko zapełnić miejsca i widzę go na 2 DUŻYCH portalach to czuję, że coś jest nie tak. Dlaczego akurat ten filmik był taki ważny? Co takiego spowodował, że trzeba go pokazać szerszej publice? DayZ prowokuje wiele tego typu treści, więc dlaczego akurat ten? 

 


---------------------------------------------------


---------------------------------------------------

 


Boleje bardzo nad spadkiem jakości treści na obu portalach, które nagle stały się swoimi kalkami, nie wiem kto zaczął, ale oba portale w weekendy zamieszczają na ''głównej'' wpisy użytkowników- tu blogi, tam gramsajty. Teraz jeszcze kopiowanie od siebie treści. Jakość ''contentu'' w obecnym Internecie drastycznie spada i nie jest to dobre zjawisko, blogerzy kopiują popularne treści z zagranicznych blogów a polskie portale growe wklejają linki do IGN czy KOTAKU, które imho także są portalami branżowymi.

 

---------------------------------------------------


To nie jest żaden hejt na PPE, po prostu widzę, że jakość spada. Strona wypełnia się bzdurami, mamy coraz więcej reklam a coraz mniej dobrej treści, dostaliśmy słaby sklepik, lekką aktualizację, która dodała masę pierdół, ale nadal nie zwiększyła jakości merytorycznej portalu. Ja rozumiem jak najbardziej, że wszystko kosztuje i ktoś musi to pisać, ale na boga nie idźmy tą drogą. Magazyn PSX Extreme nie przekonał mnie NIGDY recenzjami, które mam przecież w Internecie, ale właśnie ciekawymi, obszernymi i wysokimi jakościowo felietonami i opisami. Uwielbiam przemyślenia doświadczonych graczy lub smęcenie HIV'a lub Butchera. Lubię listy i lubię hardkorowe tematy o początkach znanych marek. Portal PPE idzie w ogóle inną drogą, liczyłem, że dostanę mało treści, ale ogromnej jakości.

 


------------------------------------------------


Absolutnie nie robię tego wpisu z nienawiści, ale mam nadzieję, że zamiast wypierania się po prostu spróbujecie walczyć o lepszą treść na tę stronę, na której szerzy się spam, walka o PD, słabe newsy w dużej ilości (przecież ludzie muszą gdzieś te PD na komciach zarobić). Jako użytkownik tego portalu mam prawo wygłosić swoje zdanie, bo między innymi przyczyniam się do Waszych zarobków, oglądalność daje wam kasę z reklam, jednocześnie reklamuje tez magazyn, który kupuję. Jestem więc klientem, który ma prawo wygłosić swoje żale.

 


Koniec.

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +2 -
GameLike
Ranking: 3452 Poziom: 32
PD: 4993
REPUTACJA: 666