Blog użytkownika GameLike

GameLike GameLike 22.11.2013, 15:01
Mój ''Gamer Room''
1028V

Mój ''Gamer Room''

Tak jak obiecałem. Posprzątałem pokój i mogłem zrobić w końcu zdjęcia. Mam chujowy aparat, więc nie krzyczcie, że robione kalkulatorem.

Tj. pisałem:

Bazą główną są 2x 32'' TV- LG (HD ready) oraz Toshiba (Full HD).

Wybrałem taką przekątną ponieważ mam mało miejsca między kanapą a ekranami, więc taki rozmiar okazał się najbardziej efektywny.

Resztę można obczaić samemu.


Rozwinięcie:


Własny pokój gracza to fajna sprawa, ale także ogromna odpowiedzialność. Wiem, że nie wszyscy mają możliwość zrobienia profesjonalnego pokoju- sam takiej nie mam. Jednak wystarczy parę trików, aby zwiększyć walory wizualne swojej twierdzy.


Maskowanie:


Do zamaskowania przewodów użyłem listew elektrycznych. Bazowo służą one do chowania przewodów elektrycznych w biurach i mieszkaniach, najczęściej sterylnie białe lub czarne. Dostepne w każdym markecie budowlanym i sklepach elektrycznych. Koszt 1 mb listwy z nakładką wynosi kilka złotych (ok. 7-8). Jak widać swoje listwy pomalowałem na kolor ścian. Dzięki temu nie rzucają się w oczy. W przeszłości miałem czarne listwy na tle jasnej ściany. To daje fajny efekt, który ciekawie wygląda w połączeniu ze sprzętem w ciemnych kolorach. Najlepszym sposobem na maskowanie przewodów jest oczywiście zatynkowanie kawałka rurki w ścianie i puszczenie przez taką konstrukcję przewodów. (rurkę stosujemy, aby wymieniać przewody bez konieczności kucia ściany). Jednak ten sposób wymaga umiejętności i solidnej ściany.


Oczywiście moje miejsce wymaga jeszcze ogromnej pracy. Szczególnie wykładziny mi nie pasują. Dodatkowo marzę o wygodnych fotelach zamiast kanapy. Stolik RTV także wypadałoby wymienić na coś gustowniejszego. Plakat Zeldy zostanie ze mną na zawsze. Mam jeszcze jeden ogromny z Panią Shepard oraz z Tobim z kolekcjonerki Naruto, ale zdecydowałem się zmniejszyć ich ilość.


Pozdrawiam ;)


 


PS: postaram się zrobić poradnik/tutorial montażu oświetlenia tylnego LED za TV.

 

EDIT:

Odp 1: NIE, w rzeczywistości ściany nie są takiego oczojebnego koloru. To wina zdjęcia i filtrów, które nałożyłem (bo aparat chujowy). W rzeczywistości kolor dobrany jest tak, aby nie odbijał światła i zwiększał komfort grania- czyli ciemnoniebieski lub granatowy (jak wolicie).

Odp 2: Mam 2 TV, ponieważ oboje z żoną jesteśmy zapalonymi graczami i tylko takie rozwiązanie zapewnia brak zamieszek.

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +2 -
GameLike
Ranking: 3452 Poziom: 32
PD: 4993
REPUTACJA: 666