Ojcowskim okiem

O grach - trochę dojrzalej

Grącek Grącek 12.11.2013, 11:41
Wprowadzenie
287V

Wprowadzenie

Strzała!

Od początku zaznaczę że nigdy nie byłem hardcore’owym graczem. Nie czekałem niecierpliwie rzucając okiem na kalendarz, kiedy odbędzie sie premiera wyczekiwanego tytułu. Nie potrafiłem wymienić ani jednego studia deweloperskiego, ani nie przesiedziałem przed ekranem więcej niż 3 godziny w ciągu dnia.

Pierwszą styczność z konsolą miałem w wieku 10 lat kiedy to mój młodszy brat dostał PSX na komunię od ciotki.

Był to jednak prezent brata, który zdecydowanie bardziej niż ja wolał spędzać czas wolny w domu. Ja wolałem piłkę i ganianie za klasowym ślamazarą z psią kupą nabitą na kijek. Moja przygoda z grami w  tamtym czasie sprowadziła się do przejrzenia płyty „DEMO” ,dołączonej do konsoli oraz przejściu pożyczonego od kolegi RE:2

Dziś takich jak ja wtedy nazywa się casualem, albo niedzielnym graczem. Chociaż to właśnie takie „casualostwo” zdecydowało o decyzji która podjąłem kilka lat temu kiedy to zadzwoniła do mnie żona z pytaniem czy w ramach przedłużenia umowy zamiast telefonu weźmiemy sobie PS3.

Przed oczami pojawiło mi się wspomnienie fantastycznych chwil przy kompie  gdzie razem z kumplem wspólnie tłukliśmy w Heroes of might and magic II . samotne noce ,podczas których dzielnie dzierżyłem piwo w jednej ręce, drugą natomiast przemierzałem Tristram.

Decyzja była tak oczywista jak zdanie wypowiedziane przez chłopaka z infolinii operatora który na stwierdzenie mojej żony – „skonsultuję się jeszcze z mężem” odpowiedział jej ; „Myślę że odpowiedź będzie oczywista”.

Bo gdzieś w głębi serca, duszy, albo po prostu na dnie, każdy facet pozostaje dzieckiem. Istotą posiadającą zapasy emocji i energii którą dzięki różnego rodzaju narzędziom (tu zabawkom) daje im upust.

I o tym właśnie będzie mój blog; o dorosłym spojrzeniu na konsole, gry, ich rolę w rodzinie – bo przynajmniej w mojej odgrywają znaczącą.

Zapraszam do  lektury

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ 0 -
Grącek
Ranking: 6446 Poziom: 23
PD: 2108
REPUTACJA: 21