O wszystkim

-bo to mój blogi i piszę co chce

Mikami416 Mikami416 10.02.2014, 14:49
Playstation 4 vs. Xbox One #2- Wygląd
1220V

Playstation 4 vs. Xbox One #2- Wygląd

     Oto kolejna część naszego cyklu. Dziś przyjrzymy się dokładniej wyglądowi naszych zawodników. Myślę że w tej rundzie nie będzie problemów z głosowaniem i każdy odda uczciwy głos na wybraną przez siebie konsolę. Tak więc zaczynamy drugą rundę, Playstation "Piano" 4 vs. Xbox "dekoder" One!

Xbox One

 

Mimo tych wszystkich negatywnych opinii na temat wyglądu Xboxa One spróbujmy zapomnieć o tym całym hejcie i popatrzeć na niego jeszcze raz. Ja znowu widzę swój odtwarzacz VHS. Ale tak serio, XO prezentuje się bardzo dobrze. Patrząc na niego widzimy duże czarne pudło które musi nam dać mnóstwo zabawy. Ludzie bardzo często oceniają rzeczy po wyglądzie, nie patrząc na całą resztę. I to pierwsze wrażenie zazwyczaj zostaje u nas w pamięci i trudno je zmienić. Jeszcze nigdy nie usłyszałem żeby ktoś powiedział że XO wygląda Old School'owo. Dla mnie właśnie jest mieszanką klasyki z błyskiem nowoczesności.

 

Next gen od Microsoftu jest większy od swojego bezpośredniego konkurenta. Przez to zaczął być nazywany odtwarzaczem VHS ale mi jego wygląd bardzo przypadł go gustu. Można powiedzieć że czuje się tą konsolę i wchodząc do salonu od razu widać kto tu rządzi. Swoją wyższość w gabarytach Xbox zawdzięcza przede wszystkim wysokości, bo tu wygrywa aż o 3cm. Do tego PS4 jest wizualnie pomniejszane przez ścięcie z przodu.

 

Xbox One jest porządną konstrukcją. Nie skrzypi, nie gibie się na boki i nie zleci z półki jak w nią przywalicie małym palcem u nogi. Mój osąd na temat XO już znacie i chętnie usłyszałbym wasze opinie, ale przed tym opis Playstation 4

 

Playstation 4

 

Nowa konsola Japończyków wyglądem bardziej przypomina PS2 niż swoją poprzedniczkę. Jest smukłą lekką maszynką która większości z was pewnie przypadnie do gustu. Jest jak typowy Japończyk, zawsze chętna do pracy. Oczywiście w pięknym garniturze i pod krawatem, ale niestety z trochę niższej półki niż byśmy się tego spodziewali. Wykonanie jest lekko tandetne bo konsola po postawieniu trochę się gibie na boki. Bardzo przypomina PS2 w wersji slim. Ten sam piano black, połyskujący pasek przez środek konsoli i niestety te same skrzypnięcia przy przyciskaniu.

 

Nowe Playstation 4 dobrze wkomponuje się w nowocześnie zaprojektowany salon. Bardziej pasuje do stylu młodszych ludzi ale w klasycznym, dobrze zaprojektowanym salonie też ładnie się wtopi. A jeśli komuś się bardzo nie spodoba to zawsze można zasłonić konsolkę ot, na przykład wazonem. Nie będzie to trudne bo next gen od Sony jest niespodziewanie mały. Po pierwszym PS3 pseudonim chlebak spodziewaliśmy się równie "obfitej" maszyny a tu zrobili nam miłą niespodziankę i konsola ma nie całe 30 cm szerokości i 5 wysokości.

 

Dość wyjątkowo dziś suchych żartów, zapraszam do głosowania bo to głównie Wy tworzycie ten dział. We wpisie są tylko moje subiektywne opinie, ważniejsze są wasze. Niektóre z nich znajdą się w podsumowaniu więc komentujcie!

 

 

Tagi: playstation 4 xbox One

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +1 -
Mikami416
Ranking: 1670 Poziom: 42
PD: 10069
REPUTACJA: 530