Blog użytkownika Margit21

Margit21

Margit21 Margit21 04.07.2013, 11:35
Stephen King
713V

Stephen King

Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie ...

literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen. Jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie.

Jest autorem horrorów, które przeszły do klasyki gatunku, jak np. Lśnienie, Smętarz dla zwierzaków, Miasteczko Salem, Podpalaczka. Nie ogranicza się jednak do jednego gatunku, czego przykładem są: Cztery pory roku, Zielona mila, Oczy smoka, Bastion oraz 8-tomowy cykl powieści fantasy Mroczna Wieża.

 

Jestem przeogromną fanką Kinga. Jego książki, filmy na podstawie jego książek, seriale czy komiksy - wszystko trzyma bardzo wysoki poziom.

Zaczęłam czytać Kinga w podstawówce i do teraz poluję na wszystkie jego dzieła :) Planuję zebrać w przyszłości wszystko co tylko napisał. Czytam dużo książek ale żadnych nie czytam tak szybko jak Kinga :) Bardzo dobre historie i świetnie nakreśleni bohaterowie - twórczość Kinga w jednym zdaniu :)

Są tu jacyś fani Kinga ? Jakie są wasze ulubione książki i filmy ? Moje ulubione to Lśnienie, To, Łowca Snów oraz opowiadania Skazani na Shawshank i Zdolny Uczeń.

Ulubione filmy to Skazani na Shawshank ( w tym przypadku film chyba lepszy od książkowego pierwowzoru ) Uczeń Szatana ( opowiadanie Zdolny Uczeń ) oraz Zielona Mila.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +1 -
Margit21
Ranking: 4013 Poziom: 30
PD: 4197
REPUTACJA: 21