Blog użytkownika underluk

underluk underluk 04.09.2017, 13:48
Miesiąc grozy #8 - sierpień 2017
974V

Miesiąc grozy #8 - sierpień 2017

W tym miesiącu trochę biedniej. Urlop i inne sprawy, które odciągały moją uwagę od horroru, ale parę ciekawostek oraz premier się znalazło. Sprawdźcie czy w sierpniu było czego się bać. 

FILM

W sieci ukazał się drugi oficjalny zwiastun horroru "Leatherface". Wiem, wiem, ukazał się już sześć dni temu, ale można rzucić na niego okiem i dziasiaj. 

I żeby już więcej nie przeciągać...


Zmarł Tobie Hooper, reżyser takich horrorów jak "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Duch". Miał 74 lata. 

Przyczyna śmierci nie jest znana. 

Tobie Hooper dał nam jednego z najbardziej rozpoznawalnych morderców w slasherach. Leatherface, bo o nim mowa, pojawił się po raz pierwszy w 1974 roku w "Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną" i na stałe wpisał się do kanonu horroru. Film kosztujący 300 tysięcy dolarów zarobił 30 milionów i jest dziś klasykiem gatunku. Reżyser w 1986 roku staną także za kamerą sequela zatytułowanego "Teksańska masakra piłą mechaniczną 2". 

Ponadto wyreżyserował miniserial "Miasteczko Salem" oraz dłubał przy serialach "Opowieści z krypty" i "Mistrzowie horroru". Znany jest także z takich obrazów jak "Duch" (1982), "Siła witalna" (1985) czy "Kostnica" (2005). Ostatnim jego filmem jest "Djinn" z 2013 roku.  


 

Premiery

Mający swoją premierę na początku roku horror "Zło we mnie" ukazał się na VOD. 

Porównywany do „Dziecka Rosemary” i „Carrie”, debiut reżyserski aktora Oza Perkinsa („Star Trek” i „Wilk”) – syna legendarnego Anthony’ego Perkinsa – odtwórcy roli Normana Batesa z „Psychozy” Hitchcocka. W obsadzie wysoko ocenianego horroru (81/100 w skali Metascore) znaleźli się, m.in.: zdobywczyni Teen Choice Award – Emma Roberts („Królowe krzyku”, „American Horror Story”), gwiazda serialu „Mad Men” – Kiernan Shipka oraz James Remar („Dexter”, „Django”). „Po obejrzeniu ‘Zło we mnie’ będziecie bali się zejść do piwnicy i skręcić w ciemną alejkę” – pisał o filmie serwis Consequence of Sound. Horror Oza Perkinsa znalazł się programie Festiwalu w Toronto oraz Fantastic Fest.

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice – z niewiadomych powodów – nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) – tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły?


11 sierpnia na ekrany kin weszła "Annabelle: narodziny zła" czyli druga część horror o nawiedzonej lalce, której geneza narodzin sięga serii "Obecność". 

--

Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza — Annabelle.

Tagi: film groza gry horror komiks książka prasa

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +19 -
underluk
Ranking: 664 Poziom: 52
PD: 18508
REPUTACJA: 1032