Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 03.05.2013, 21:29
Papercraft
1566V

Papercraft

Papercraft jest rodzajem modelarstwa w którym tworzy się modele z papieru. Nie jest to jednak origami gdzie papier się tylko składa, tu używa się także nożyczek, kleju, nożyka, pincety i innym potrzebnych narzędzi. 

W Polsce ten rodzaj modelarstwa znany jest pod nazwą modelarstwa kartonowego. Może niektórzy z was znają lub chociaż kojarzą nazwę wydawnictwa "Mały modelarz" który zajmował się tą tematyką.

O dziwo po raz pierwszy z opisywaną tematyką nie zetknąłem się we wspomnianym "Małym modelarzu", ale w ... PSX Extreme. W jednym ze starszych numerów napisana była krótka notka o stronie internetowej Segi z której można było pobrać plany pierwszego levelu z  Sonica i samodzielnie go posklejać. 

Pierwsze zrobione przeze mnie modele nie reprezentowały jednak najwyższego poziomu, dlatego też nie przetrwały do dzisiaj, kończąc swój żywot w koszu na śmieci;)

Późniejsze modele wychodziły mi już trochę lepiej, przynajmniej na tyle że postanowiłem je wam dzisiaj zaprezentować, choć zdaję sobie sprawę że do ideału jeszcze trochę im brakuje. Jak już pewnie zauważyliście tematyka zrobionych przeze mnie modeli związana jest z  tematyką strony na której je prezentuje, czyli grami wideo.

Pierwszy z nich jest modelem wareza Blizzaia z gry Front Mission 4, a następne dwa modelami Metal Gearów - Ray i Rex.   

Gdyby ktoś chciał sam spróbować swoich sił w sklejaniu kartonowych modeli to polecam stronę : http://www.papercraftmuseum.com/ ,na której można znaleźć wiele darmowych projektów do wydrukowania i samodzielnego posklejania.

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +58 -
Luck77
Ranking: 356 Poziom: 56
PD: 23594
REPUTACJA: 4770