Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 12.07.2020, 11:30
Papercraft #27 – MediEvil - Sir Daniel Fortesque
382V

Papercraft #27 – MediEvil - Sir Daniel Fortesque

W listach do redakcji często prosiliście o to żeby stworzyć figurkę głównego bohatera gry MediEvil. W końcu spełniam tę prośbę. Nie udało się to może na premierę zeszłorocznego remaku ale w końcu jest. :)
 

            Sir Daniel Fortesque był rycerzem Gallowmere, którego życie zostało przerwane w bitwie przeciwko złemu czarnoksiężnikowi Zarokowi, podczas której zginął od pierwszej strzały. Mimo to historia zaczęła pamiętać go jako Bohatera Gallowmere. Sto lat od swojej śmierci Sir Dan został omyłkowo wskrzeszony magią Zaroka. Postanowił on wtedy wykorzystał tę okazję, aby zasłużyć na swoją legendę i raz na zawsze pokonał czarownika. 

           Sir Fortesque którym sterujemy w grze jest szkieletem pozbawionym lewego oka oraz żuchwy, a jego górna szczęka ma zniekształcone i krzywe zęby. Zwykle ma na sobie srebrno-szarą zbroję ze złotymi nutami oraz czerwono-złoty dublet. W drugiej odsłonie gry nosił także brązowe skórzane rękawiczki.

         Przed wydaniem remaku gry w 2019 roku, powstała także jego odrestaurowana wersja na konsole PSP, w której to model naszego bohatera miał trochę więcej detali i  wyglądał następująco:

              Na wyglądzie tym wzorowana jest prezentowana figurka. Z tymże zamiast Gold Shield w lewej ręce trzyma Cooper Shield, a jako broni używa Broad Sword. Papierowy model ma 33 cm wysokości.  

Wszystkiego materiały do samodzielnego poskładania modelu można pobrać pod tym linkiem: https://paper(...)k6y4wsid

Zapraszam do oglądania, komentowani i do zobaczenia następnym razem ;)

Tagi: medievil papercraft

Oceń notkę
+ +32 -

Oceń profil
+ +43 -
Luck77
Ranking: 359 Poziom: 54
PD: 21106
REPUTACJA: 4095