Blog użytkownika SmOOgi

SmOOgi SmOOgi 09.12.2014, 23:55
Kilka słów na temat Uncharted 4
449V

Kilka słów na temat Uncharted 4

- Grafika w Uncharted 4 zmiażdży system!!!
- Psiaki pokażą prawdziwą moc PS4!!!!
- Uncharted będzie mesjaszem!!!!  

Sorry, ten ostatni 'cytat' to już mój dopisek, ale zapewne niektórzy tak myśleli. I jak to jest z tym 'Wielkim Uncharted 4'? Czy udostępniony nam gameplay pokazał już wszystko? Na te i inne pytania odpowiem poniżej i z góry uprzedzam, będą to MOJE OSOBISTE przemyślenia, więc masz prawo się z nimi nie zgodzić. No to igrzyska czas zacząć, hue hue

 

Zaczniemy od oczywistej oczywistości, czyli od grafiki. News zamieszczony z gameplayem na PPE, śledziłem do prawie 150 komentarzy, potem już zlałem newsa. W tych 150 komentarzach oczywiście, że głównym tematem była głównie grafika, ale były i ciekawe rozmowy o zmianach w gameplay'u, ale o tym później, najpierw mięsko ;)

 

Nikt nie wspomniał w tych 150 komentarzach o tym, że U4 jest napędzany NA SILNIKU Z U3 (!!!), o czym same psiaki mówiły zaraz po zakończeniu prac z U3, że następne przygody Drake, będą na tym samym silniku, bo jest na tyle wydajny i jeszcze nie w pełni wykorzystany, że nie ma sensu skupiać się na nowym silniku i marnować czas na jego tworzenie/naukę. Więc ja, już wiedziałem, że U4 będzie wyglądał 'tylko' zajebiście i wcale się nie zawiodłem. Ja wiem, że psiaki w połowie życia żylety, spowodują nam naprawdę solidnego kopa w szczenę, a tytuł który będzie ich ostatnim na PS4, zrobi nam chyba oczną egzekucję ;)

Te chore według mnie porównywania Crysisa 1 do U4. WTF?!!?!?!?!?!?!?!?!?!!!!

Już Wam tłumaczę dlaczego śmieszy mnie akurat to porównanie:

- Jak można porównywać grę FPS z TPP?!

- Tak Crysis 1 wygląda wciąż zajebiście, ale jest to niejaki ex dla PC ( tak nie jest exem, ale wiecie o co mi chodzi, proszę nie każcie mi tego tłumaczyć )

- Po co w ogóle porównywania takich gier? ( nigdy chyba tego nie zrozumiem )

- Jak można porównywać grę FPS z TPP?!

Widok FPP daję nam całkiem inne doznania i inaczej patrzymy na taki tytuł naszymi oczami i oczami, że się tak wyrażę gry. Niby możemy sobie jakoś ustawić kamerę w Uncharted, by mieć widok zbliżony na jakiś tam detal, ale nadal nie jest to TA SAMA perspektywa jak w widoku z oczu.

Ja tam nigdy nie byłem i nie będę fanbojem jakiegokolwiek sprzętu, więc nigdy nie miałem problemu powiedzieć na głos, że na PC zawsze będzie lepsza grafika od tego co oferuje konsola. I nie jest też tak dlatego, że zaczynałem od PeCeta, po prostu gdy człowiek mający coś tam pod czachą, posiada naprawdę podstawowe informacje o tym jak to wyglądają bebechy i jak działają ( powtarzam, wystarczają podstawy! ), to taki człowiek nie musi się kłócić z 'mądrzejszymi', bo po prostu to zlewa. Ale...

... Ale mam tak, że bronię danego exa, na danym sprzęcie i gdy wiem, że taki God of War 3/Gears of War był masakratorem graficznym, a 'mądrala'/fanboj, będzie mi wmawiał, że jest inaczej, to muszę się czasem odezwać i wyrazić swoje zdanie i tak jest teraz.

Więc mamy już ustalone, że U4 jest to na silniku z poprzedniej części i trzeba też pamiętać, że jest to alfa co widać gołym okiem, przez nikłe oświetlenie mim zdaniem. Żadnych snopów światła? Woda tyż alfa, jakaś taka sztuczna i za bardzo w kółko płynąca i dziwnie odbijająca się od skał/ek. Animacja Drake'a też jeszcze taka sztywna. A wstęp wzorowany na ostatnich przygodach Lary, wiecie klify, woda i wiecie co? Przypomina mi się widok minusowanych komentarzy porównujące  TR z Uncharted, a co mamy w najnowszym Uncharted?

I tym sposobem dochodzimy do tematu z gameplejem. Czy trochę nie za dużo tych podobieństw z ostatniego Tomb Raidera w tym zaledwie 15 minutowym gamepleju?

Już pisałem o wstępie na klifie, to teraz mamy hak i zjeżdżanie plecami, zapewne będzie kilka podobnych scen z TR, bo wg.mnie były one lepiej zrealizowane niż w U3, były bardziej dynamiczniejsze i kamera była 'ruchoma', nie jak w U3 na szynach.

Tak a' pro po, jak ktoś zna się na alpinistyce, to niech mnie poprawi, ale czy to realistyczne z tym wbijaniem haka bez użycia nie wiem młotka, jakiegoś?  Bo mi się wydaję to nie realne, ale jeśli ktoś się zna to niech da znać w komentarzu.

Mamy zapożyczenie z Assassina i możemy się chować w krzakach. Trzeba przyznać, że mi te zapożyczenia/wzorowanie się nie przeszkadza i idealnie wpasowują się w klimat i gameplay Uncharted. Fajnie wygląda i  przydatne - wykorzystanie haka. Walka jest płynniejsza i mam nadzieję, że jest choć trochę utrudniona, bo jednak system walki w U jest efekciarski, ale głupio-masherski i jeszcze w tak banalny sposób, że aż szkoda o tym pisać. Ja wiem, że seria nigdy nie miała być wyzwaniem dla gracza, ale jeśli jest poziom crushing na którym o kulkę nie trudno, to dlaczego nie zrobić bardziej wymagającego/złożonego systemu walki? Na wielki plus trzeba zaliczyć jeszcze większe pole do popisu dla lubujących się w ciche eliminowanie wrogów, co jeszcze bardziej klimatem przypominało mi najlepszą część serii czyli .... ( rozwiązanie w sondzie ;P ) 

Czyli co z tym Uncharted 4? Będzie hit, czy odgrzewany kotlet w hd? Hit będzie, to każdy wie, nie będzie już taki odgrzewany jak trójka, bo zmiany choć zapożyczone to pasują i nie ma co narzekać, jak są dobrze wykorzystane. I choć raczej niczego nowatorskiego bym się nie spodziewał ( choć jeśli mnie psiaki zaskoczą, to coś wykombinuję w ramach przeprosin ) to istnieje szansa, że tymi zmianami, będziemy  mieli być może najlepszą część w serii

Czas pokaże i chciałbym bardzo, by ten 2015 rok, był rokiem premiery - choć stety coś w kościach czuję, że premiera przesunie się na 2016, oczywiście by w pełni doszlifować produkt.( i znowu komentarze, że psiakom dajemy kredyt i spoko loko, tia... )

 

P.S Twarz Drake'a to jakaś kpina, a jego brat to już w ogóle kpina kpiny (??) 

Psiaki dawać nam tu filmik z płcią piękną !!!

P.S II Do zobaczenia za tydzień ;P Czyli za jakieś 16 tygodni ;*

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +23 -
SmOOgi
Ranking: 705 Poziom: 51
PD: 17823
REPUTACJA: 6720