Blog użytkownika Maciej2801

Maciej2801

Maciej2801 Maciej2801 07.07.2013, 11:17
MORTAL KOMBAT VS DC, MORTAL KOMBAT
470V

MORTAL KOMBAT VS DC, MORTAL KOMBAT

Ósma i dziewiąta część

MORTAL KOMBAT  8 miał być mroczną gra  i reeebotem serii jednak w czasie produkcji upadające MIDWAY podpisało umowę z DC i gra całkowicie się zmieniła.  Gra zadebiutowała na XBOX-ie 360, PS 3  w listopadzie 2008 roku.  Historia w tej grze jest niekanoniczna do serii czyli tak naprawdę nigdy się nie wydarzyła dla obydwu światów.  Rozpoczyna się zaraz po 3 turnieju Mortal Kombat kiedy siły dobra pokonują SHAO KHANA a w Metropolis Supermen pokonuje DARKSIDE i jego armię apokolipcjan ( czy jakoś tak nigdy nie lubiłem tego uniwersum, facet z gaciami na wierzchu ) Niefortunny zbieg okoliczności  powoduje iż obaj nikczemnicy łączą się w jedno tworząc DARK KHANA ( ale oryginalnie ) same światy scalają się w jedno. Silne postaci słabną a słabi stają się silniejsi. Superman staje się slaby poprzez wpływ magii która działa na niego jak kryptonit.  W grze pojawił się tryb STORY MODE który pozwala nam rozwijać wątki fabularne jednej ze stron konfliktu. W grze miały pojawić się nowe postaci do ściągnięcia ale te nigdy się nie pojawiły. Największym zawodem może być ograniczenie krwi ze względu na licencję DC. Masa FATALITY została ocenzurowana. Ta gra była nijaka nie zawierała żadnych smaczków i gagów jakimi mogłaby przyciągnąć do siebie graczy . była to ostatnia gra wydana prze MIDWAY GAMES, które w lutym 2009 roku ogłosiło upadłośc.

Ale to nie koniec serii MK. WARNER BROS. Pomogło wydać MORTAL KOMBAT VS DC, po upadku MIDWAY i kupiło studio wraz z prawami do marki MORTAL KOMBAT. Postawiono na całkowity reebot serii. Prace nad grą ruszyły w czerwcu 2009 roku i aż do samej premiery nie usłyszeliśmy prawie nic o tym projekcie. Gra została wydana w kwietniu 2011 roku w 4 wersjach. Turniejowej, 2 kolekcjonerskich i podstawowej. Krytycy jak i gracze okrzyknęli ja najlepszą częścią serii. Głównym trybem rozgrywki jest STORY MODE będący rozwinięciem historii. Historia wraca do wydarzeń które miały miejsce na piramidzie Argusa, w walce pomordowali się niemal wszyscy wojownicy przy życiu został tylko Raiden i SHAO KHAN, ale imperator ma nad nim ogromną przewagę. Konający Bóg piorunów wysyła mentalną wiadomość w przeszłość gdzie odbiera ją on sam w dniu pierwszego turnieju. Mając strzępy informacji i frazę MUSI WYGRAĆ, Raiden próbuje zmienić bieg historii. Gra przeprowadza nas przez pierwsze trzy turnieje MORTAL KOMBAT. Filmiki między walkami są świetnie napisane ( wrzucam link z nimi ) i ujednolicają historie postaci i dopowiedzieć niedopowiedzone. Wyjaśniono skąd wzięły się mechaniczne protezy JAX-a, rai den ratuje SMOK-a w jego ludzkiej formie i cybernetycznym przemianą zostaje poddany SUB ZERO. W grze pojawią się jedna osoba która nie brała udziału w oryginalnej trylogii jest nią QUAN CHI. Pojawił się również MOTARO ale niestety tylko w przerywniku filmowym. W wersji PS 3 dostaliśmy KRATOSA i planszę z 3 stage fatality. Po premierze pojawiły się dodatkowe 4 postaci w DLC:

KENSHI z DEADLY ALIANCE

RAIN

SKARLET ( stworzona jak ERMAC siłą woli SHAO KHANA ) podobnie jak ERMACK była plotką cz czasów MORTAL KOMBAT II, jej ataki specjalne opierają się głównie na chlapani krwia na wszystkie strony.

FREDDY KRUGER ( jego FATALITY inspirowane są tymi z filmów w jakich grał, podobnie jak skorpiona jego również zamordowano w wieku 32 lat i ma też jakieś powiązania z żywiołem ognia ) tego szukając zemsty na SHAO KHAN-ie za pożeranie ludzkich dusz przybywa na turniej.

Silnik gry to UNREAL ENGINE III. Lecz bardzo zmodyfikowany. Zrezygnowano z poruszania się w trój wymiarze, wojownicy walczą na jednej płaszczyźnie. Zmieniono też system walki teraz poszczególne przyciski odpowiadają poszczególnym kończyną. Bijatyka wróciła do tempa znanego z wersji 2 D.  Każda z postaci posiada FATALITy najbrutalniejsze w serii. Powracają również BABALITY.

Wprowadzono również pasek SPECJAL który pozwala nam wykonać potężny atak XRAY który pokazuje wewnętrzne jak i zewnętrzne obrażenia.

W grze znajduje się bardzo dużo znajdzie. W filmikach i na planszach możemy spotkać wiele znanych bohaterów: TANYA SHINOCK i wiele innych.

Dostępny też jest tryn wyzwań posiadający ich aż 300.

Powracają również dobrze znane nam TEST YOUR MIND,  SIGHT, oraz STRIKE i LUCK. TEST YOUR STRIKE to lekko zmienione test your Wight a test your LUCK to tryb oparty na jednorękim bandycie losujący nam przeciwnika I inne udogodnienia I przeciwności podczas walki.

Powraca również KRYPTA w której odblokowujemy kostiumy, muzykę grafiki koncepcyjne. W rok od premiery sprzedano 3 000 000 kopii. W maju 2012 pojawiła się wersja na PS VITA  a 3 lipca 2013 po 15 latach braku obecności wersja PC. 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Oceń profil
+ +560 -
Maciej2801
Ranking: 4 Poziom: 94
PD: 101579
REPUTACJA: 126388