Blog użytkownika Maciej2801

Maciej2801

Maciej2801 Maciej2801 05.07.2013, 19:47
MORTAL KOMBAT DEADLY ALIANCE
810V

MORTAL KOMBAT DEADLY ALIANCE

Piata część

Mortal Kombat Deadly Aliance zadebiutowało w 2002 roku na konsolach 6 generacji ( PS 2, XBOX, GAMECUBE ) zrezygnowano z wersji PC i automatowej.  Do gry wprowadzono samouczek tryb zwany CONQUEST.  Historia MK DA rozpoczyna się jeszcze w MK IV, LIU KANG zabija SHINOCKA , lecz powinno to być niemożliwe ponieważ posiadał on amulet dający mu niezwykłą moc który pomógł mu zdobyć QUANG CHI za pomocą rąk SUB ZERO. Tak naprawdę SHINOCK dostał zwykłą i bezwartościową kopię amuletu i symulował ten efekt za pomocą prawdziwego amuletu aby SHINOCK niczego się nie domyślił. Kiedy SHINOCK pomóc mu wydostać się z NETHERREALMS . Po przejęciu władzy zdradza on sekret SUB ZERO iż to on wybił jego klan a nie SCORPION.  Przy próbie odesłania SCORPIONA na zawsze do NETHERRELAM QUAN CHI zostaje wciągnięty razem z nim do tej krainy, gdzie jego moce nie działają. Ścigany przez nieumartego ninję zjednuje sobie do pomocy dwóch  osobników rasy ONI – DRAHMINA i MOLOCHA ( maska Drahmina zwana twarzą kun – lo pomaga mu skupiać energie, Moloch nie posiada stylów walki, nad Drahminem unosi się zawsze chmura bzyczących much ) są oni uwięzionymi duszami wojowników różnych ras . Chronią oni QUAN CHI przed SCORPIONEM i w zamian za odzyskanie wolności pomagają mu znaleźć pradawny portal, który może ich przetransportować do OUTWORLD. Czarnoksiężnik oszukuje ich lecz za pomocą portalu dostaje się do starej zapomnianej świątyni smoczego króla gdzie studiuje runy. Dowiaduje się iż spoczywają w niej szczątki pradawnej armii która ożywiona dałaby dowódcy władzę nad światem. Do zrealizowania tego marzenia potrzebował jednak pomocnika. Postanowił współpracować z SHANG TSHUNGIEM. Aby nikt nie był w stanie mi się przeciwstawić podstępem mordują imperatora i LIU KANGA.  ZA pomocą pochłoniętych dusz ST IQC postanawiają uwolnić armię. Przeciwstawić im się postanawia Raiden, musi się on zrzec swego tytułu starszego boga aby móc powrócić na ziemię zebrać pozostałych przy życiu bohaterów i pokonać czarnoksiężników. Prócz 13 znanych z poprzedniczek ujrzymy takich wojowników jak:

BO’ RAI CHO ( jest arcywrogiem BARAKI, lubi SAKE, po hiszpańsku jego imię oznacza PIJAKA ) mistrz sztuk walki urodzony w OUTWORLD, mieszka na ziemi, nauczyciel LIU KANGA, teraz szkoli KUNG LAO. SHANG KHAN nie żyje dlatego może stanąć po stronie ziemian i walczyć ze złem.

KENSHI ( jedną z technik nauczył go ERMAC,  w mini grze na spostrzegawczość wykorzystuje słuch ) oślepiony przez SHANG TSUNGA, doskonale włada mieczem i posiada nadnaturalne możliwości był niebezpieczny.

LI MEI ( po mandaryńsku oznacza jej imię ŚLIWKĘ, posiada więcej ruchów specjalnych niż pozostali wojownicy ) zniewolona prze KANO do budowy fortecy w świętym dla jej ludu miejscu. Sprzeciwia mu się i pokonuje go. Interesuje się nią QUAN CHI i gwarantuje wolność jeśli stanie po jego stronie.

MAVADO i HSU HAO – dowódcy klanu czerwonego smoka, starają pozbyć się konkurencji. Pierwszy z nich używa haków które ukradł KABAL-owi, drugi był członkiem odziału JAXa ale zdradził ich i uciekł detonując broń atomową

NITARA ( szkodzi jej tylko ziemskie słońce ) wampirzyca z OUTWORLD, chce się wydostac spod rządów sił ciemności .Ale potrzebuje do tego magicznego amuletu.

FROST ( Ona i Sonya nie lubią się , została podopieczna SUB ZERO po wygraniu turnieju zorganizowanego przez niego ) uczennica która jest kriomantką, SZ ufa iż w boju zdobędzie więcej doświadczenia.

Całkowicie zmieniono system kombosów i walki należało się uczyć od nowa. Gra jest wolniejsza i skupia się na fizycznych atakach aniżeli specjalnych. Z tej części usunięto mechanizm biegania. Gra toczyła się powoli. W grze dodano system monet za które kupowaliśmy w krypcie znajdźki ( 676 trumien ). Do gry dodano również TEST YOUR MIND i dodano również TEST YOUR SITE ( gra w 3 kubki ). W grze znajdowały się również 2 ukryte postaci . Pierwsza z nich to:

MOKAP jest to postać aktora który wcielił się w odgrywane postaci. Jest on współpracownikiem i dublerem Johnego Cage podczas nagrywania jego nowego filmu.

BLAZE jest postaci którą mogliśmy widzieć na mapie THE PIT z MK II w oddali walczyło dwóch wojowników jest on tym którego gracze nazywali TORCH.

W tej grze zabrakło STAGE FATALITY i jednego FATALITY na postać.

Gra sprzedała się w nakładzie kilku milionów.

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Oceń profil
+ +560 -
Maciej2801
Ranking: 4 Poziom: 94
PD: 101483
REPUTACJA: 126322