Blog użytkownika Maciej2801

Maciej2801

Maciej2801 Maciej2801 01.07.2013, 19:30
MORTAL KOMBAT II
443V

MORTAL KOMBAT II

Druga część blogu ALE O CO CHODZI

MORTAL KOMBAT II rozwinął fabułę chcąc ujednolicić wątki pojawiające się w części pierwszej.

Według oficjalnej lini czasu pierwszy turniej wygrywa LIU KHANG pokonując SHANG TSHUNGA. TEN opuszcza Ziemię i powraca do Outworld gdzie rządzi potężny imperator SHAO KHAN ( To on jest komentatorem podczas walk, pierwotnie miał być  jak Baraka -  TARKATANEM ) . Dowiadujemy się ze to on zlecił SHANG THSUNGOWI prowadzenie turnieju i jego przegrana pokrzyżowała mu przejęcie Ziemi. Aby uratować skórę SHANG TSHUNG wymyśla inny plan podboju. Według starych zasad zaproszenie do MORTAL KOMBAT nie może zostać odrzucone. THSUNG sugeruje aby turniej odbył  się w dominium KHANA co dało by im przewagę i w razie zwycięstwa pozwoliłoby dokonać podboju Ziemi. Imperator zgadza się na ten pomysł i przywraca młodość TSHUNGOWI. Na tropie TSHUNGA jest SUB ZERO  któremu podczas pierwszego turnieju nie udało się wykonać zlecenia. Sytuacja jest trochę dziwna ponieważ sub zero pod koniec mortal kombat został zabity przez Scorpiona. Zdziwiony nagłym powrotem SUB ZERO SCORPION POWRACA ABY W KONCU ZAKONCZYC ZYWOT WROGA RAZ NA ZAWSZE. Dowiaduje się iż pod maska Sub Zero ukrywa się tak naprawdę KYAI LANG młodszy brat SUB ZERO wysłany przez swój klan aby dokończył to co jego bratu się nie udało. Gdy młodzieniec podczas turnieju okazuje łaskę pokonanemu oponentowi Scorpion postanawia iż go nie zabije ale też ochroni by uczcić pamięć swego poległego wroga. Po porażce w turnieju i śmierci GORO Lubieńca imperatora jego rolę przejmuję KINTARO ( jedyny znany mam przedstawiciel rasy SHOKAN z tygrysiej lini tigrar ) nie jest księciem jak GORO tylko zwykłym wojakiem. Jest jednym z najtrudniejszych bossów serii. Aby zmusić LIU KHANGA do wzięcia udziału w turnieju imperator wysyła swoje wojska do klasztoru aby wymordowały one wszystkich mnichów.

Szukając zemsty LIU KANG wraz z JOHNYM CAGEM i RAIDENEM przyjmują zaproszenie KHAN-a. Dołącza do nich KUNG LAO ( jego kapelusz został zainspirowany ODJJOBA z 007 GOLDFINGER, znak na jego kostiumie oznacza waleczność ) jest on imiennikiem i potomkiem legendarnego mistrza MORTAL KOMBAT zabitego przez GORO. KUNG LAO jest pacyfistą lecz zmienia zdanie po ataku wojsk imperatora którymi dowodził BARACKA ( imię to po arabsku oznacza błogosławienie a po suahili pokój, jego twarz to pomalowana maska nosferatu, jego pierwotny koncept został wykorzystany w MK 3 dając życie KABAL-owi ). Jest on przedstawicielem rasy Tarkata, człowieko-kształtni  osobnicy o paszczach naszpikowanych ostrzami. Ich Bronia są długie ostrza wyrastająca z przedramion.

Kolejną postacią jest REPTILE ( w MK II posiada on swoje unikalne ruchy. Jego wiek jest wielką niewiadomą ) jest osobistym ochroniarzem Shang Tshunga stąd też jego skrywana obecność na wyspie podczas pierwszej części gry. Jest on Saurianem człowiekiem z rasy jaszczuro-ludzi którzy od milionów lat uważani byli za wymarłych. Swoje oblicze skrywa za maska.

W tej części zamiast SONY pojawia się JAX BRIGGS ( miał być kickbokserem, pierwotnie nazywał się KURTIS STRYKER i miał pojawić się w pierwszym MT, odpowiedzialny za ranę KANO ) po otrzymaniu od niej sygnału alarmowego rusza jej z pomocą. Została ona bowiem porwana przez samego imperatora.

Na usługach imperatora jest piękna KITANA ( maska grającej aktorki była mocowana taśmą klejącą ) księżniczka EDENI i jego przybrana córka która przygarnął aby wzmocnić więzi z tym podbitym królestwem. Jest mu Wiera lecz kiedy dowiaduje się prawdy kim jest i co tak naprawdę się wydarzyło przechodzi na stronę wojowników Ziemii. Dowiaduje się o tym MILENA ( jest przekolorowana wersja KITANY, aktorka grająca Milenę nie nosiła maski jej szczękę dorysowano w postprodukcji ) jej siostra bliźniaczka a tak naprawdę pól Tarkatański i Edeński klon który ma pilnować Kitanę.

Mortal Kombat II do dziś uznawane jest za najlepszą część serii. Midway dodało w tej części BABALITY dla tych co Mie mogli patrzeć na nadmiar przemocy ( a są tacy ) drugim jest FRIENDSHIP kiedy nasz bohater wykonuje jakąś zabawna czynność i wtedy KHAN stwierdza to właśnie tymi słowami.

Tym razem również nie zabrakło ukrytych postaci. Jest nią SMOKE a druga postacią jest JADE a ostatnim był NOOB SAIBOT mówi wam coś ta nazwa tak chodzi o nazwiska twórców BONN I TOBIAS ( był on żartem ). 250 wygranych walk odblokowywało w grze PONG-a. W tej części każda z postaci otrzymała drugi dodatkowy atak wykończeniowy – FATALITY.  Trzy poziomy otrzymały tzw otoczeniowe finishery które traktowane są jak FATALITY i należy wykonać kombinację klawiszową aby je uzyskać. Gracze tym razem również wymyślali cuda. Największą z plotek było ANIMALITY czyli zamiana naszego wroga w zwierzątko pomysł był na tyle kuriozalny iż twórcy go podchwycili ale o tym więcej następnym razem. Do zobaczenia za tydzień

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Oceń profil
+ +560 -
Maciej2801
Ranking: 4 Poziom: 94
PD: 101483
REPUTACJA: 126318