Kyonesu

Geekstyle

Kyonesu Kyonesu 21.05.2013, 22:59
Że niby Xbox One nie jest konkurentem PS4?
411V

Że niby Xbox One nie jest konkurentem PS4?

Spóźniłem się na konferencję Microsoftu. Mam czego żałować?

 

Jak już wspomniałem, konferencji nie widziałem, ale poczytałem to i owo - więc powinienem coś wiedzieć. Choć w zasadzie teraz to już nic nie wiem. Mam wrażenie, że moje oczekiwania względem Xboxa całkowicie minęły się z rzeczywistością. 

 

Czy to jest konsola?

 

Pytanie niby oczywiste, jednak z dozą sarkazmu. Zdaję się, że 2/3 funkcji nowego Xbox'a będzie niedostępnych w naszym kraju. Pozostają nam gry, którymi raczej nie będziemy rozpieszczani ze strony Microsoftu. No ale za to mamy wspaniałe centrum rozrywki dla całej rodziny! - no, przynajmniej na papierze.

Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się, która konsola będzie lepszą maszynką do grania: 360 czy PS3? Wtedy podczas kupna miałem niemały dylemat. Ponieważ obie konsole oferowały szerokie możliwości dla pragnącego elektronicznej rozrywki gracza. 

Teraz jestem już prawie pewien, że pod koniec tego roku będę miał jeden problem z głowy. Jako, że jestem osobą, która nie potrafi szybko na coś się zdecydować i pół godziny zastanawia się czy kupić na mieście lody małe, czy duże, taka sytuacja będzie dla mnie na pewno dużym ułatwieniem. Pewnie już wiecie do czego zmierzam.

 

Zostaje mi tylko PS4?

 

Nie chce, aby to zabrzmiało bardzo jednostronnie i fanboy'sko. Jednak nie widzę niczego co interesowałoby mnie w Xbox One. Chcę pograć we fajne gry, tylko i aż tyle. Uważam się za gracza, więc byłoby miło pograć sobie od czasu do czasu w jakąś gierkę w przerwie ulubionego serialu...

 

Xbox po prostu nie jest dla mnie

 

Microsoft jasno przedstawił swoje stanowisko: Xbox nie ma zamiaru być maszyną tylko do grania. To bardzo fajna wizja, dobrze, że konsole są coraz bardziej multimedialne. Gorzej, gdy multimedia wypierają gry. A konsola zamienia się w dekoder.

Odnoszę wrażenie, że Sony i Microsoft powoli przestają ze sobą konkurować. Ich cele są diametralnie inne.

 

Ps. Pamiętajmy, że zostało jeszcze E3. Choć szczerze wątpię w rewolucję.

 

Tagi: gry ps4 xbox xbox one

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ 0 -
Kyonesu
Ranking: 5886 Poziom: 22
PD: 1750
REPUTACJA: 16