Długi dystans

Barney Barney 24.08.2013, 12:43
Amiga kult czy legenda??
1575V

Amiga kult czy legenda??

  Jesteśmy nową społecznością. Mamy swój własny język i swoją własną terminologię nie do końca zgodną z słownikiem. Mało kto nas rozumie gdy mówimy o klatkach, grach na wyłączność, padach i DLC. Malo kto wie że ten świat jest tak samo barwny i ciekawy. Również nie wiele osób potrafi nas zrozumieć. Czemu tak jest że gracz jest kim jest. Co nas ukształtowało w przeszłości że to hobby z czasem przekształciło się w nasze pasje.

  Oglądając nowe fanowskie filmiki, cosplaye, targi wiem że jesteśmy potęgą w multimediach. Można zrobic na nas kasę ale również dostać bęcki gdy się chce zrobić coś ponad nami bez pytania o zdanie. Walczymy o swoje co do nie dawna wydawało mi się niemożliwe potrafimy się na chwilę zjednoczyć przeskoczyć ponad podziałami konsol, gier itd. W końcu coś ugraliśmy. Microsoft próbuje sie chociaż troszke zmieniać. Wystarczył mały pstryczek w nos. Sony wyciąga wnioski za poprzednią generację i próbuje nas cieszyć i bawić swoimi ogłoszeniami. Wii nadal podąża swoją ścieżką niezależności i wyjątkowej oryginalnośći pozostając niezmienne swojej polityce od lat. To dobrze. Rzekłbym bardzo. 

  Ostatnie wszkrzeszenie tytułu na PS4 Shadow Of The Beast dało mi nie lada frajdę. Moja 500 miała ogrom swietnych tytułów aż nie mogę uwierzyć że dopiero teraz ktoś coś zaczął przy tym temacie dłubać. Masa gier świetnych platformerów, gier logicznych i strategicznych aż prosi się o wskrzeszenie. Edycje HD z poprzedniej generacji ok, ale nagle po 15 i więcej latach wskrzeszanie tych kilku pikseli w pełnym wymiarze i tej niesamowitej muzyki to jest to. Na to właśnie czekam.  Wiem że nie wszytkim idzie dogodzić, ale dobrze że się próbuje coś w tym temacie zrobić.

 Gdy ostatnio zagrywałem się w Wieśka i na chwile powrócilem do multi trzeciej części Gearsów znów domownicy patrzyli z niedowierzaniem. Taki stary a ciągle go to bawi. No cóż nie powiem że nie. Czerpię radość z grania czasami ona uleci na parę tygodni i nie ma na to czasu ale gdy się wróci pad w rękach ogromny telewizor dźwięk przetrzenny wydobywający się z głośników brzmią inaczej. Nowo świeżo, jak odpakowywanie gry z jej folii. To jest to. Ale kto to zrozumie jak nie wy. 

 Takie moje pytanie na dziś. Ciekawi mnie jak wielu z was posiadało w domu swoją własną przyjaciołkę i dlatego zadam to pytanie w sondzie. Dajcie znać podzielcie się uwagami. Magia dyskietek w ręce zwłaszcza Mortal był wypasiony gdy trzeba było odsłuchać dźwięk zgrzytów i pisków podczas załadowywania walki. Hehe pewnie wielu z was to pamięta zresztą statystyczny gracz to dorosły koń. Dzieci i praca i takie tam. 

Dołączam również galerię fotek z mojego gamescomu na który wybralem się w 2011 ale magia. Dwa spelnienie marzenia. Polecam każdemu.

Tagi: amiga 500 gamescom 2011 Gears of War 3 Microsoft Game Studios the witcher 3: wild hunt Xbox 360

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ -2 -
Barney
Ranking: 158 Poziom: 63
PD: 31799
REPUTACJA: 1695