Blog użytkownika xavier321

xavier321 xavier321 13.10.2014, 13:59
Seriale #1 Breaking Bad
797V

Seriale #1 Breaking Bad

Seriale #1 
 
Zapraszam do moich wypocin na temat seriali. Co tydzień będę dodawał notkę na temat ostatnio oglądanych seriali, będę starał się zachęcić was do obejrzenia serialu lub wręcz zniechęcić. Podrzucę wam pomysły czym warto się zainteresować a co 
omijać wręcz z daleka.

#Breaking Bad ( 5 sezonów )

gatunek: Dramat

reżyseria : Vince Gilligan, Adam Bernstein (I)

scenariusz : Vince Gilligan, Reynaldo Villalobos

 

Targają mną mieszane uczucia  co do wyżej wymienionego serialu ... Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek ostatniego sezonu. Czemu takie zakończenie ? Czemu zostawiacie tyle niedopowiedzeń ? a może jeszcze twórcy serialu zostawiają sobie otwartą furtkę do nakręcenia kolejnego sezonu ?

Może po kolei, Serial opowiada nam historię Waltera White ( Bryan Cranston ) niedocenianego nauczyciela chemii który się dowiaduję, że ma nieoperacyjnego raka. Na nieszczęście rodzina, genialnego chemika ma problemy problemy finansowe, do tego pojawia się niespodziewane dziecko w drodze i nastoletni syn z porażeniem mózgowym. Walter postanawia więc finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek swojej śmierci. Szereg zdarzeń losowych doprowadza do spiknięcia ze swoim byłym uczniem Jessem Pinkmanem ( Aaron Paul ) z którym postanawia zacząć produkcję metamfetaminy . Warto dodać, że jest to towar najwyższej jakości o który każdy będzie się zabijał... To tyle na temat tego co będzie się działo i co przez najbliższe godziny będziemy oglądać na naszych ekranach...

Powiem wam, że wsiąkłem w ten narkotykowy świat, w podwójne życie Waltera ... Klimat aż wylewa się z TV do naszego salonu, jest gęsto, brudno ...  Serial jest wypełniony ironią i czarnym humorem który możemy doświadczyć na każdym kroku, każdy odcinek zaskakuję nas z zewsząd i rozwala nasze umysły, jest właśnie jak metamfetamina produkowana, przez genialnego nauczyciela...

Akcja Serialu dzieje sie w Nowym Meksyku, a dokładniej w Albuquerque - wydaję się, że jest to idealne miejsce do zamieszkania ... Spokój, cisza, piękne widoki.. ale po przyjżeniu się bliżej pracy DEA i poznaniu bohaterów, można dojść do wniosku, że jest to miasto narkotykowych karteli którzy nim rządzą, zabójstwa, narkotyki, wymuszenia są na porządku dziennym.

Breaking Bad ma to do siebie, że postacie nie są przerysowane wszystko wydaję się całkowicie naturalne, dialogi, zachowania, każda postać ma swoje słabości i jest wręcz ludzka mało o którym serialu można powiedzieć.

Nie będę za bardzo się zagłębiał w fabułę gdyż nie chcę zdradzić o co dokładnie chodzi, żebyście mogli sami w spokoju z wypiekami na twarzy śledzić losy Waltera.

Serial jest praktycznie bez skazy i polecam go każdemu, mogę wam obiecać, że Breaking Bad chwyci was z fraki i wciągnie w swój świat z siłą sto razy większą od huraganu.

OCENA:
BREAKING BAD 
9,5/10
 
Zapoznajcie się z trailerem 1 Sezonu :
 

Tagi: breaking bad serial seriale subiektywna ocena

Oceń notkę
+ +11 -

gdzie są piękne kobiety ! ? no gdzie ?
Oceń profil
+ +11 -
xavier321
Ranking: 709 Poziom: 51
PD: 17744
REPUTACJA: 1300