Blog użytkownika SMGT

SMGT

SMGT SMGT 14.08.2014, 23:00
QoL - Nintendo zmieni nasze życie!
283V

QoL - Nintendo zmieni nasze życie!

Jakiś czas temu Nintendo zarejestrowało markę QoL - Quality of Life - miara dobrobytu. Dzisiaj już wiemy co ona oznacza i co planuje Nintendo. Niestety są też złe wieści, Nintendo rezygnuje z produkcji konsol.

Prezes Nintendo miał dzisiaj konferencję na której oświadczył, że z powodu spadku zainteresowania ich grami poszukiwano możliwości zaistnienia w innych branżach. Brano pod uwagę branże w których mocno liczy się jakość produktu, cena oraz zaufanie do producenta. Obecny rynek gier video nie sprzyjał zasadom jakimi kieruje się Nintendo więc postanowiono (jeszcze za życia poprzedniego prezesa), że firma skupi się na produkcji żywności. To jest to całe QoF które jeszcze dokładniej wyjaśnię.

 

Co z konsolami? Nintendo z nich rezygnuje. Nie będzie kolejnych konsol. BA! Już nawet wstrzymano produkcję Wii U, która nie miała szans się zwrócić. 3DSa ten sam los czeka wkrótce (najpewniej będzie produkowany jeszcze rok albo dwa - czyli osiągnie pełen cykl "życia" konsoli). Nintendo rezygnuje też całkowicie z produkcji gier oraz nie odsprzeda swoich marek! Jest tego przyczyna, zamierzają promować żywność używając postaci z gier. Nie mają w planach licencjonowania ich z obawy przed "zepsuciem" marki - już wkrótce nigdy więcej gier Nintendo! Jednak zapowiedzieli, że nie zawiodą fanów i 3DS oraz Wii U dostaną takie wsparcie jakiego nigdy nie dostała ich konsola. Wszystkie ważniejsze IP z ich dorobku pojawią się na tych platformach. Produkcja gier wciąż jest dochodowa do tego chcą dać pracę ludziom tak długo aż komfortowo nie znajdą zatrudnienia u innych deweloperów (jednak do samego końca będą mogli pracować nad grami Big N).

 

Czym jest program QoL? To tylko mały wycinek przyszłego biznesu Nintendo. [Myślisz, że jest to głupie co czytasz? Myślisz że traciłem czas? Masz rację!] Będzie to seria produktów spożywczych pod właśnie taką marką od różnych małych ekologicznych producentów. Będzie nastawiona na promocję produktów regionalnych, konsolidację małych podmiotów, ale z zachowaniem ich odrębności. [Ale Ty też tracisz czas czytając to. Wszyscy tracicie. Zobacz ile w sumie czasu straciliśmy. Miliony ludzi tak tracą czas zamiast coś zrobić.] Gospodarstwom takim Nintendo zamierza przyznawać znak jakości Nintendo Quality of Seal i pomoże w sprzedaży ich produktów dzięki postaciom takim jak Mario oraz dzięki sprzedaży pod jedną marką - QoL. [Razem moglibyśmy dokonać wielkich rzeczy, gdybyśmy tylko chcieli. Sprawić by świat był lepszym miejscem. Już teraz możesz tego dokonać!] Będzie to po prostu przedsięwzięcie pomagające w dystrybucji ekologicznych produktów regionalnych i produktów wymagających małych odległości od klienta (jak produkcja drobiu czy jaj).

 

Nintendo nie zamierza skupiać się tylko na QoL. Akcje firmy od 2012 systematycznie nabierają wartości. [Czas cały czas płynie i nie można go cofnąć, więc nie ma sensu płakać z tego powodu czego już nie odzyskamy.] To pomimo, że od wtedy firma zaczęła pierwszy raz w historii przynosić straty i jest tak co roku. Jest to związane z tym, że w tym czasie rozpoczął się wykup ziemi w Afryce. [Ale cały czas mamy wybór. Nie ma co popadać w depresję z powodu straconego czasu, ale też nie brnijmy dalej w ten bezsens tylko dlatego, że już tyle poświęciliśmy mu czasu.] Nintendo poświęciło na ten cel większość swoich zasobów. Wszyscy się zastanawiali na co Nintendo wydało połowę swoich oszczędności i już wszystko jest jasne. Od kilku lat stopniowo wykupują ziemię pod uprawę w Kenii, Tanzanii i Ugandzie. [Idź, zrób coś. Spraw by świat był lepszy. Tak teraz! Po co to czytasz? Nie wiesz co zrobić by świat był lepszy? Posprzątaj, zaplanuj jutrzejszy dzień, idź pomóż komuś w domu w tym co ta osoba aktualnie robi.] Zaorują wzorem Chińczyków sawannę. Jednak bez obaw. Zapowiedzieli silne wsparcie dla rezerwatów z części zysków (takie umowy podpisali), rezygnują z upraw monokulturowych (pola będą poprzecinane różnymi pasami roślin uprawnych i pozostałościami sawanny). [Jeszcze tu jesteś i czytasz te bzdury? Obiecuję, że już nic ciekawego tu nie przeczytasz, czy do tej pory mówiłem nieprawdę? Tak, wstań i idź. Tak teraz!!! Zmienisz świat!] Na dużych częściach tych terenów planują też hodowlę bydła (rynek mięsny, na razie nie planują innych gatunków mięs). W Afryce planują też rozpoczęcie produkcji cukierniczej.

 

To nie wszystko. Z pozostałych środków chcą rozpocząć program rolniczo sadowniczy w Kazachstanie. [Jednak dalej to czytasz. To smutne, ale nie martw się, część jest tak leniwa, że nie przeczyta nawet trzeciego akapitu a będzie komentować. Już nic więcej nie będzie, i nie masz co się przejmować, że jednak nie poszedłeś wcześniej, nie płacz nad tym czego nie możesz odzyskać. Zawsze masz czas na zmianę świata. Ale zrób to proszę.] Planują rozpoczęcie produkcji warzyw i owoców. Eksport ich do krajów BRICS. Rozpoczęli też budowę obiektu do zamrażania i produkcji koncentratu w tym kraju.

 

Aktualizacja #1

Reggie został zapytany o to czy zamierza starać się o posadę u Sony lub MS i czy lineup gier któregoś z producentów bardziej mu pasuje. Odpowiedział:

- Meh... jako handlowiec chcę pracować z najlepszymi produktami. Nie chcę ludziom sprzedawać czegoś do czego nie jestem przekonany. Źle bym się z tym czuł. Nintendo ma najlepsze gry i będzie produkować najlepszą żywność. Chcę być tego częścią. 

 

- z dedykacją dla Adikona

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +36 -
SMGT
Ranking: 73 Poziom: 68
PD: 39953
REPUTACJA: 16857