Blog użytkownika Songetsu

Songetsu Songetsu 29.07.2015, 23:58
Music Japan #1
1315V

Music Japan #1

Witam w kolejnym, 15-tym już notowaniu piosenek prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Może nie wszyscy wiedzą, ale Rikimaru 力丸, wcześniejszy prowadzący Music Japan, z braku czasu i możliwości rozwijania się w innych kierunkach, postanowił zawiesić swoją działalność względem notowania, dlatego teraz to ja - przynajmniej tymczasowo - będę go tutaj zastępował. Zapraszam wszystkich do głosowania!

Ogólnie panujące zasady

- zestawienie składa się z 10 utworów,

- każde zestawienie będzie uzupełniane 3-5 propozycjami od użytkowników, jedną od artysty miesiąca, jedną propozycją powrotu, oraz top 2 z japońskiej listy singli,

- pod uwagę brane są wyłącznie głosy zalogowanych użytkowników,

- ostateczna kolejność ustalana jest na podstawie zgromadzonych głosów,

- typujemy maksymalnie cztery utwory zgodnie ze slajdem poniżej:

Propozycje

- propozycje proszę podawać w komentarzach wraz z linkiem do danego utworu,

- zgłaszamy utwory japońskich wykonawców lub w języku japońskim,

- jedno notowanie = jedna propozycja na użytkownika, nie przyjmuję więcej zgłoszeń,

- propozycje są kolejkowane, więc to że zgłosimy je do zestawienia nie znaczy że pojawią się w najbliższym notowaniu,

- odnośnie klipów to trzymam się tego jaki link podeśle osoba proponująca dany kawałek. Jeśli ten wskazany przez użytkownika nie działa lub nie podlinkował utworu to szukam na własną rękę takiego, który moim zdaniem "ładnie się prezentuje". Jeśli piosenka jest z nami dłużej niż 5 notowań to w miarę możliwości i czasu postaram się znaleźć nowy link, aby uatrakcyjnić odbiór danego kawałka. Zdarza się że trudno znaleźć utwór na YouTube, wówczas będzie to link do strony gdzie można odsłuchać dany utwór.

UWAGA! Nie głosujemy na własne propozycje tylko jak są w sekcji propozycji. W momencie gdy nasz utwór spodoba się na tyle, aby wejść do zestawienia, to proponujący może oddać na niego swój głos jak każdy inny użytkownik!

 

Powroty

Użytkownik którego zaproponowany utwór znajdzie się na szczycie listy, może podać jeden utwór jako propozycję powrotu do zestawienia. Piosenka ta automatycznie znajdzie się w sekcji propozycji bieżącego lub kolejnego notowania.

 

Punkt Specjalny (dodatkowy)

- użytkownik, którego propozycja zajmie pierwsze miejsce w danym tygodniu ma prawo do przydzielenia dodatkowego punktu (punktu specjalnego) dla wybranego przez siebie utworu,

- przywilej ten obowiązuje tylko w danym tygodniu i nie kumuluje się jeśli propozycja tego samego użytkownika będzie na szczycie zestawienia w kolejnym tygodniu, a nie wykorzystał on/ona punktu z poprzedniego tygodnia.

 

Propozycje użytkowników

 

Propozycja #1: KOKIA - Fate (Calam)


Otwarcie do Break Blade jest jednym z moich ulubionych "openingów" głównie za sprawą utworu Fate. Jego wykonawcą jest Kokia - kolejny artysta, o którym dowiedziałem się poprzez anime. Co według mnie zasługuje na podkreślenie, to przede wszystkim "klimat", w którym poprowadzony jest utwór. Tak samo jak Yuki Kajiura, Kokia wyrobiła sobie dosyć osobisty i rozpoznawalny styl, który kiedyś znajoma mi osoba określiła  jako "z innego świata".

~ Calam


 

Propozycja #2: FUNKIST - Peace Ball (emas)


Funkist to zespół, który odkryłem dzięki anime Fairy Tail, gdzie użyto ich dwóch piosenek do openingów (Snow Fairy i ft.). Jest to dość ciekawe połączenie popu, rocka i muzyki reagge z dodatkiem fletu. Połączenie bardzo egzotyczne. Peaceball to jeden z moich ulubionych kawałków tego zespołu. Dynamiczny i mający w sobie mnóstwo energii. Jak słucham tego kawałka to mam ochotę wyjść na świeże powietrze i zaczerpnąć dużej dawki ruchu. Wszystkie piosenki Funkist mają w sobie to dziwną moc. Energię płynącą z z ich utworów.

W 2011 roku zmarła członkini zespołu flecistka Yoko Kasugai. Zespół na prawie dwa lata zawiesił działalność. W 2013 powrócił w składzie pomniejszonym o perkusistę Jushaku, który 20 stycznia tego samego roku zagrał ostatni koncert z zespołem przed swoim odejściem. Zespół dalej tworzy bardzo dobre dynamiczne utwory, ale niestety utracił swoje dawne brzmienie.

~ emas


 

Propozycja #3: Aya Hirano - Super Driver (flaberobaderous)


Aya Hirano - Super Driver, po "God Knows", jeden z moich ulubionych kawałków tej wokalistki. Utwór ten został wykorzystany jako Opening do II sezonu serialu Melanholy of Haruhi Suzumiya z 2009 roku.

~ flaberobaderous


 

Propozycja #4: Megumi Hayashibara - Omokage (krzychu007)


Megumi Hayashibara jest jedną z najbardziej znanych voice-aktorek oraz piosenkarek w Japonii. Jej role to m.in. Lina Inverse (Slayers), Anna Kyoyama (Shaman King), Haruka Urashima (Love Hina) czy Rei Ayanami (Neon Genesis Evangelion). Co do piosenek, to bardzo często śpiewała w anime Slayers, które w Polsce można było obejrzeć na legendarnym kanale RTL 7.

Mimo że openingi/endingi w anime Slayers były bardzo dobrze wykonane, to nie one były moimi faworytami w twórczości Hayashibary. Bardziej mi się podobały jej piosenki w serii Shaman King, która zachęciła mnie do zagłębienia się w dziedzinie japońskich bajek oraz komiksów (zapraszam do zapoznania się z moją ostatnią notką poświęconą temu dziełu). Najbardziej zapadł mi w pamięci utwór Omokage, który w jakiś sposób mnie zauroczył. Może to było spowodowane animacją kończącą seans kilku odcinków, gdzie w tle była ta piosenka? A może o coś innego chodziło? Sam dokładnie nie wiem...

~ krzychu007


 

Propozycja #5: BAND-MAID - Thrill (Otaku91)


Tym razem przedstawiam wam zespół, który odkryłem "przez przypadek". YouTube zasugerował mi ten utwór gdy po raz enty słuchałem Babymetal. Nie tylko dobrze się tego słucha, ale jest też na co popatrzeć. Uwielbiam panie grające na instrumentach. Gdy dodamy do tego stroje pokojówek, otrzymujemy coś, obok czego żaden szanujący się otaku nie przejdzie obojętnie.

Zespół Band-Maid powstał w 2013 roku. Teledysk, który zaproponowałem do zestawienia promuje pierwszy singiel tego zespołu.

W skład zespołu wchodzą: wokalistka Saiki, Miku - gitara,wokal, Kanami Touno - gitara, MISA - gitara basowa, oraz perkusistka Akane Hirose.

Miłego słuchania.

~ Otaku91


 

Propozycja #6: Perfume - GAME (Songetsu)


Dzisiejszy dzień (29 lipca 2015 roku) jest dla mnie wyjątkowy, bo to właśnie dzisiaj mija dokładny rok od mojego pierwszego kontaktu z Perfume, czyli z najlepszym zespołem muzycznym na świecie. GAME był pierwszym utworem z ich repertuaru, który usłyszałem i który z miejsca wgniótł mnie w ziemię swoją niesamowitością. Poczułem się wtedy niczym Nanao-chan, miażdżona przez ogromne Reiatsu Yamamoto Genryusaia, z tym że w przeciwieństwie do niej, ja chciałem więcej!

Perfume - GAME, poza czarującym brzmieniem, które zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój, które sprawia że energia mnie dosłownie rozpiera, kojarzy mi się ze wspaniałym widowiskiem. Dobra muzyka to jedno, dziewczyny z Perfume są również znane ze świetnych umiejętności tanecznych. GAME z występu na żywo jest tego idealnym przykładem. Najbardziej lubię patrzeć na krótkowłosą Nocchi (moja ulubienica), która podczas tego przedstawienia robi zabawne miny i tańczy najlepiej z całej trójki. Perfume bardzo przyjemnie się słucha, a efekt ten jest potęgowany, gdy można je w tym samym czasie oglądać. Play the game, please again...

Rok temu nie mogłem tego jeszcze powiedzieć ze 100% stanowczością, ale teraz już wiem, że poznanie Perfume jest jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu. Nieczęsto się wzruszam, ale ten zespół potrafi mnie niekiedy doprowadzić do łez, łez szczęścia.

Love Perfume, love the world!

~ Songetsu


 

Propozycja #7: NMB48 - Durian Shounen (Numer 1 w Japonii)

 

Strona 1 - Najnowsze propozycje
Strona 2 - Aktualne zestawienie
Strona 3 - Poczekalnia

Tagi: j-pop j-rock japonia music japan muzyka notowanie ranking zestawienie

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +14 -

Oceń profil
+ +94 -
Songetsu
Ranking: 26 Poziom: 80
PD: 64870
REPUTACJA: 10115