Blog użytkownika Czarny Ivo

Czarny Ivo

Czarny Ivo Czarny Ivo 13.05.2013, 23:19
Jak dobre bity to tylko 8bity!
284V

Jak dobre bity to tylko 8bity!

Muzyka z gier cieszy się coraz większym zainteresowaniem i nie ma w tym nic dziwnego, bo utwory w tle rozgrywki często dorównują tym słyszanym w filmach. Jednak co z czasami kiedy sprzęt był ograniczony i telewizora docierało jedynie proste plumkanie.

Dziś muzyka z gier 8bitowych to ewidentnie zabawa dla koneserów lub po prostu ludzi, którzy wychowali się na tych z pozoru prostych nutach. Porównać to chyba można do uwielbienia do niemych filmów. No ale po co ten nadęty wstęp? Chciałem się po prostu podzielić paroma utworami ze starszych gierek. Taki kolejny kącik muzyczny. Postaram się, w miarę moich możliwości, ustrzec się banałów typu "moon theme" z Duck Tales.

 

Big Nose The Caveman - BGM IV - Wesoła melodyjka umilająca nam czas podczas podniebnych walk z pterodaktylami. Popełnił Allister Brimble.

 

Shadowgate - Entryway - Tajemniczy, trochę mroczny utwór zapowiadający przygodę. Twórca Hiroyuki Masuno

 

Wizards and Warriors - Intro - Ten kawałek jak ulał wpisuje się w opowieści o czarodziejach i wojownikach. Nutka jest na tyle ciekawa, że ma się wrażenie że to 8bitowa wersja jakiegoś większego utworu muzyki poważnej. Skomponował David Wise, ten sam który tworzył genialną muzykę do trylogii Donkey Kong Country. TUTAJ fajny trance remix.

 

Ninja Gaiden - The Masked Devil - bardzo mroczna kompozycja, długo używałem jako dzwonek w telefonie. Kompozytor - Keiji Yamagishi.

 

Ninja Gaiden III - Act 4 Part 2 - I znowu Ninja Gaiden, chciałem uniknąć powtarzania muzyki z tych samych serii ale przygody Ryu Hayabusy mają dużo do zaoferowania. Te tylko ja proponuję ale zachęcam do zapoznania się z całą resztą. Tutaj skomponował Hiroshi Miyazaki.

 

Batman - Stage 4 part 1 - Ruszaj do boju Mroczny Rycerzu! Generalnie polecam muzykę z gier Sun Softu. Nie ustępowali produkcjom Konami czy Capcomu. Główny kompozytor to Naoki Kodaka.

 

Na dziś tyle, a na koniec FANFARY! (zaczynają się od 4:27)

Tagi: 8 bit muzyka ost soundtrack

Oceń notkę
+ 0 -

Everybody Dance Into The Light
Oceń profil
+ +101 -
Czarny Ivo
Ranking: 61 Poziom: 74
PD: 50691
REPUTACJA: 16530