SKLEP

Blog użytkownika typfon

typfon typfon 20.04.2017, 12:19
Raport #0 - Cmd Typfon
149V

Raport #0 - Cmd Typfon

Już mrok zapada, nigdzie drogi ni kurhanu;

Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi;

Tam z dala błyszczy obłok - tam jutrzenka wschodzi;

To błyszczy Dniestr, to weszła lampa Akermanu.

- A. Mickiewicz

 

Stało się, w końcu konfiguracja gwiazd jest korzystna, a portfel nie protestuję. Mogę nabyć Elite Dengorus…

Kosmos jest moim konikiem od dość dawna, nie jestem oczywiście żadnym specjalistą w tym temacie, ale żywo interesuję się nowymi odkryciami. Sama możliwość zwiedzania naszej galaktyki (która została odwzorowana zgodnie z obecnym stanem wiedzy - mniej więcej ;)) było wystarczającym motorem napędowym, aby zainteresować się tą produkcją. Nie będę jednak ukrywał że blogi Cmd Alexego i komentarze reszty komandorów z naszego portalu sprawiły iż jeszcze łatwiej było mi się rozstać z jednym Kazimierzem i Jagiełłą.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż z produkcją spędziłem tylko trochę ponad 1h, więc w żadnym wypadku to nie jest żadna recenzja, a jedynie dość szybkie wrażenia na gorąco. Dodatkowo chciałem nadmienić, że podczas tej jednej godziny banan z twarzy mi nie schodził więc notatka na pewno jest naznaczona mało obiektywnymi odczuciami.

Po jednej godzinie w tak rozległej grze napisać wiele nie można, technicznie jest dobrze – przynajmniej na to co widziałem, nawet bardzo dobrze, a pierwsze wyjście ze skoku to innego systemu w okolicy nowej gwiazdy to niesamowite uczucie. Polecam pobawić się wolną kamerą, gra pokazuje wtedy swoja skalę, zwłaszcza gdy cofamy obiektyw żeby złapać wielkość gwiazdy a nasz statek znika na tle rozgrzanych turbulencji powierzchniowych.

Sterowanie statkiem jest dość trudne, pierwsze cumowanie dla było dla mnie 10-15 minutową walką, którą musiałem powtórzyć dwa razy. Podobnie spraw się ma podczas walki, na początku wydaje mi się, że jestem za mało sterowny, podczas gdy przeciwnicy kręcą beczki i wykonują zwroty mój pojazd nie reaguję tak jak powinien (to znaczy on pewnie reaguję … ale ja nie potrafię odpowiednich reakcji w nim wywołać)   

Samo rozmieszczenie przycisków wydaję się dość sensowne, jest ich jednak dość sporo, więc będzie potrzebne ich lepsze przyswojenie aby czuć się komfortowo w grze (gram na zwykłym padzie). Będę rozważał zakup dedykowanej klawiatury do pada, która podobno pomaga z rozmieszczeniem przycisków, ale to dopiero po 300h w grze, żebym wiedział ze na pewno będzie warto ;)

Postanowiłem, zacząć od misji treningowych (co polecam) i przyznam ze tu jak na razie widzę największy minus produkcji. Chcąc czerpać całą radość samemu nie czytałem żadnych poradników o grze wcześniej (oprócz bloga Alexego który serdecznie polecam). Opisy misji są dość lakoniczne, i często dla nowych graczy nie jasne. Zdarzyło mi się, że zaczynałem misję tylko dlatego, że w natłoku działań nie wyłapałem co jest moim celem w danym treningu, oraz jago ten cel osiągnąć. Jak na razie element ten jest do poprawki.

Na sam koniec chciałbym wspomnieć o muzyce, która świetnie komponuję się z tym co widzimy na ekranie, i wspaniale dopełnia nasze doznania płynące z rozgrywki. Samo udźwiękowienie też przynajmniej na razie stoi na najwyższym poziomie (rozszczelnienie kabiny i cisza próżni kosmosu robią świetne wrażenie), elementy wyposażenia naszego kosmicznego dyliżansu wydają dzięki nie obce fanom filmów SF z lat 80-90 :)   

 

Krótko, szybko, chaotycznie, wiem przepraszam, zasługujecie na więcej jako czytelnicy i gra zasługuję na więcej, i postaram się przynajmniej raz na jakiś czas zaktualizować bloga jak i poprawić warsztat. Na szybko mogę wszystkim niezdecydowanym powiedzieć jedno – za 150 PLN kupujecie całą galaktykę – polecam!

Tagi:

Oceń notkę
+ +16 -

I am a monument to all your sins!
Oceń profil
+ +11 -
typfon
Ranking: 158 Poziom: 54
PD: 21256
REPUTACJA: 12781
Miesięcznik PSX Extreme