SKLEP

Blog użytkownika Jana84

jana84
Jana84 Jana84 19.01.2015, 19:26
Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Sylvester Stallone
1551V

Twardziele Kina Akcji W Grach Video - Sylvester Stallone

Sylvester Stallone to mój drugi ulubiony aktor kina akcji z dzieciństwa. Razem z ojcem łykaliśmy wszystkie jego filmy jak młode pelikany. Wiadomo aktor z niego marny ale w swoich czasach takie filmy jak Rocky, Rambo czy nawet Człowiek Demolka to kasowe hiciory. Nic więc dziwnego, że i rynek gier musiał na tym skorzystać, bo przecież hajs się musi zgadzać.

RAMBO

PLATFORMY: Msx (1985) , Nes (1988)

Rambo na Msx i Nesa to dwie różne gry. Wersja na Msx to przygodówka przypominająca trochę pierwszą część Zeldy: widok z góry, biegamy, rozwalamy wszystko co się rusza i zbieramy klucze, które dają nam dostęp do dalszej części mapy. W tym samym roku ukazał się jeszcze Super Rambo Special, który był ulepszona edycją gry. Edycja na Nesa to przygodówka z elementami rpg podobna trochę do Castlevani czy drugiej części Zeldy. W grze jest sporo dialogów, podczas których otrzymujemy przeróżne zadania, co często zmusza nas do cofania się do odwiedzonych już miejscówek. W dodatku nasz John bardzo rzadko używa giwery i jego główną bronią jest nóż. Pamiętam, że w młodości nigdy nie ukończyłem tej gry. Zresztą gra był kiepska i mieliśmy z ojcem z niej bekę już w początkowej scenie, gdzie nasz Rambo wysiada z helikoptera, który jest mniejszy niż on sam.

MSX

NES

 

RAMBO FIRST BLOOD PART 2

PLATFORMY: Sega Master System (1986), Amstrad (1986), Commodore 64 (1986)

Tutaj po raz kolejny dostajemy strzelankę widzianą z góry. Wersje na C64 i Amstrad nie różnią się aż tak bardzo z tym,  że na C64 wygląda zdecydowanie lepiej. Co innego wersja na SMS, która również była strzelanką z widokiem z góry, to jednak poziom wykonania stał naprawdę wysoko, przebijając nawet takie Commando, które wyszło w tym samym roku.

SEGA MASTER SYSTEM

AMSTRAD

COMMODORE

 

OVER THE TOP (1987)

PLATFORMY: Commodore 64

Over the Top to gra sportowa gdzie tak jak w filmowym pierwowzorze bierzemy udział w turnieju siłowania się na ręce , jak to bywało w tego typu grach zabawa głównie polegała na jak najszybszym naparzaniu w przyciski

 

ROCKY (1987)

PLATFORMY: Sega Master System

Gra obejmuję cztery pierwsze części filmu, więc oprócz zwykłych cieciów spotkamy na swojej drodze do kariery takich gości jak Apollo, Langa czy Drago. Między kolejnymi pojedynkami czekają nas treningi, które podnoszą nasze umiejętności.

 

RAMBO 3

PLATFORMY: Commodore 64 (1988) , Amstrad(1988), Amiga(1988), Sega Master System(1988), Sega Mega Drive(1989)

Wersje na Amige, Amstrad i Commodore to praktycznie ta sam gra, ale na Amigę wygląda najlepiej. Wersja na Sega Master System to typowy celowniczek na pistolet, a edycja na Sega Mega Drive to dla mnie prawdziwy kozak. Tylko Mercs od capcom przebija ten szpil. W dodatku oprócz typowej strzelanki występują też sekcje, gdzie postrzelamy z łuku. Kamera umiejscowiona jest wtedy za plecami naszego bohatera, a na ekranie pojawia się celownik. Dzięki temu możemy odegrać słynną scenę z filmu, gdzie rozwalamy helikopter za pomocą wybuchowych strzał.

AMSTRAD, COMMODORE 64, AMIGA

SEGA MASTER SYSTEM

SEGA MEGA DRIVE

 

CLIFFHANGER (1993)

PLATFORMY: Game-Boy, Game Gear, Nintendo, Super Nintendo,Sega Mega Drive, Sega CD, Amiga

Cliffhanger ukazał się chyba na wszystkie możliwe platformy. Przejrzałem wszystkie wersje i zrobiłem podział na dwie wersje. Game-Boy, Game Gear, Nintendo i Amiga otrzymały platformówkę, gdzie biegniemy w prawo i omijamy przeszkody, ale występują też sekcje, gdzie się wspinamy omijając spadające przeszkody. Wersja wydana na Super Nintendo, Sega Mega Drive i Sega CD To chodzona bijatyka w stylu Final Fight z tą różnicą,  że czasem występują elementy platformowe. Wersja na Sega CD to ta sama gra tylko z lepszym dźwiękiem i wstawkami miedzy levelami. Ponadto w tej wersji jest też specjalny level wykonany w 3d gdzie zjeżdżamy na desce.

GAME-BOY

GAME-GEAR

NINTENDO

AMIGA

SEGA MEGA DRIVE, SEGA CD, SUPER NINTENDO

 

DEMOLTION MAN (1995)

PLATFORMY: Sega Mega Drive , Sega CD, Super Nintendo, 3DO

Człowiek Demolka na Nintendo, Jaguara i obie konsole Segi to typowa strzelanka dzieląca się na dwa rodzaje ukazanej perspektywy. Raz akcja jest ukazana z boku, gdzie biegniemy standardowo w prawo, a innym razem mamy widok z góry. Do tego na Jaguara i Sega CD  ma lepszy dźwięk i wstawki filmowe, niestety marnej jakości. Wersja na 3DO to taki trochę interaktywny film z zdigitalizowanymi postaciami, gdzie bierzemy udział w większości scen z filmu. Przez większość gry jest to celowniczek na szynach, jednak czasem stoczymy kilka pojedynków wręcz, a całość przeplatana dużą ilością wycinków z filmu.

SEGA MEGA DRIVE, SEGA CD ,SUPER NINTENDO, JAGUAR

3DO

 

JUDGE DREDD (1995)

PLATFORMY: Sega Mega Drive, Game Gear, Super Nintendo , Game-Boy

Sędzia Dredd na wszystkich platformach nie różni się za bardzo rozgrywką. Jak to zazwyczaj bywa biegniemy naszym bohaterem w prawo i strzelamy do wszystkiego co się rusza. Oprócz tego nasz sędzia umie przywalić mocno w mordę. Wersje na 16-bitowe konsole dostały możliwość (w pseudo 3D) polatania futurystycznym motorem znanym z filmu.

GAME-BOY

GAME GEAR

SEGA MEGA DRIVE, SUPER NINTENDO

 

DRIVEN (2002)

PLATFORMY: Playstation 2, Nintendo Gamecube, Game-Boy

Driven to gra traktująca o wyścigach formuły 1, na licencji filmu o tym samy tytule. Gra to typowa arcadówka, która nie ma za wiele wspólnego z symulatorem. Wersja na małą konsolkę Nintendo z oczywistych przyczyn całkowicie się różni i bardziej przypomina Micro Machines. 

PLAYSTATION 2, NINTENDO GAMECUBE

GAME-BOY ADVANCE

 

ROCKY (2002)

PLATFORMY: Game-Boy, Playstation 2, Nintendo Gamecube, X-Box

ROCKY LEGEND (2004)

PLATFORMY: Playstation 2, X-Box

ROCKY BALBOA (2007)

PLATFORMY: Playstation Portable

W tym przypadku postanowiłem wszystkie trzy gry wrzucić do jednego wora ponieważ mamy tu do czynienia z typowymi siquelami, gdzie z części na część poprawiano grafikę, mechanikę i tryb kariery, który pozwalał odegrać pojedynki ze znanymi przeciwnikami z filmowej sagi. 

GAME-BOY ADVANCE (ROCKY)

PLAYSTATION 2, X-BOX (ROCKY LEGEND)

PLAYSTATION PORTABLE (ROCKY BALBOA)

 

THE EXPENDABLES- VIDEO GAME (2012)

PLATFORMY: Playstation 3, X-box 360, PC

Gra wyszła w dystrybucji cyfrowej i jest totalnym gniotem. Tak mogę określić ten tytuł. Jest to standardowo strzelanka widziana zazwyczaj z góry (ruchoma kamera) na max 4 graczy. Pomysł fajny, wykonanie tragicznie.

 

RAMBO: THE VIDEO GAME (2014) 

PLATFORMY: Playstation 3, X-box 360, Pc

Gra stworzona przez naszych rodaków to typowy celowniczek na szynach, gdzie jest nam dane wzięcie udziału w filmowych akcjach. Na tym kończą się plusy tej produkcji, bo wykonanie stoi na bardzo niskim poziomie, a John Rambo wygląda jak swoja karykatura z wielką głową. Na Ps3 gra obsługuje ps move. Niestety to nie ratuje tej produkcji.

 

BONUS

RAMBO 3 ARCADE (1989)

Rambo 3 to był hicior, który doczekał się własnej gry na konsole. Jednak nie tylko, bo na maszyny ukazała się całkiem dobra sztrzelanka, która opierała się na scenariuszu trzeciej części kinowego hitu.

 

RAMBO ARCADE (2008)

Jest to typowa strzelanka na pistolet w stylu Hause of Dead czy Time Crisis. Gra opiera się na fabule czterech pierwszych części i jak dla mnie prezentuje się lepiej niż Rambo od naszych rodaków.

 

KONSOLA RAMBO 

Nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem tego cuda. Konsola Rambo to imitacja Poczciwej Atarynki z wgranymi grami. Swego czasu można było ją nabyć od naszych Ruskich przyjaciół, jednak wtedy królował już Pegasus i Rambo nie odniosło sukcesu.

Tagi:

Oceń notkę
+ +48 -

Oceń profil
+ +84 -
Jana84
Ranking: 39 Poziom: 67
PD: 38998
REPUTACJA: 16257
Miesięcznik PSX Extreme