Pisanie o niczym

Sk8ter

Sk8ter Sk8ter 17.05.2013, 12:01
Sentymentalnie przez gry i konsole Ep.1: Podróbka Atari 2600
5147V

Sentymentalnie przez gry i konsole Ep.1: Podróbka Atari 2600

W moim mocno nieregularnym cyklu postaram się wam przybliżyć moje ulubione gry z wszystkich platform, na jakich miałem okazję pograć. Nie przedłużając zaczynam od mojej najstarszej konsoli: podróby Atari 2600.

Chyba pierwsza mocno popularna konsola w Polsce. Nim jeszcze prym wiódł Pegasus, na rynkach królowała konsola Rambo! Nazywana była tak dlatego, ponieważ w dużej większości na pudełkach z konsolą widniała postać Rambo z bronią w ręku. Konsola nie różniła się praktycznie wyglądem od pierwowzoru. Jedynym mankamentem było to, że nie można było do niej wkładać kartridży z grami. I w sumie wcale nie było to nikomu potrzebne do szczęścia, bo konsola miała wbudowane w pamięć wiele tytułów:) Po wciśnięciu jednego z przycisków nasz Rambo po prostu zmieniał nam grę i tyle. Gry uruchamiały się natychnmiast, nie było żadnych plansz startowych, a co za tym idzie żadna gra nie miała oryginalnych nazw  więc każdy gracz sam je nazywał na swój sposób (gra w chowanego, samolocik itp.). Przedstawię wam teraz te tytuły, które najlepiej zapamiętałem z czasów dzieciństwa:

 

10. Sneak'n Peek- czyli po prostu gra w chowanego. Zadaniem jednego gracza było schowanie się w jednym z dostępnych miejsc, a drugi w tym czasie miał zasłonięte oczy by nie widzieć gdzie się pierwszy schował.

Youtube:

 

9. Pacman- co tu dużo mówić. Jaki jest pacman każdy wie

YT:

 

8. Tennis- jak w tytule. Fajna gra dla dwójki graczy.

YT:

 

7. Frogger- kolejny klasyk. Musimy dostać się na drugi brzeg, omijając wszystko co może nas zabić.

YT:

 

6. Billard- Znowu nie ma co tłumaczyć. Billard i tyle:)

YT:

 

5. Donkey Kong- czyli klasyk. Musimy uratować księżniczkę, uważając w międzyczasie na spadające beczki.

YT:

 

4. Pitfall- Kolejna gra legenda. Naszym zadaniem było, o ile mnie pamięć nie myli zebrać wszystkie porozrzucane po dżungli skarby. A nie było łatwo bo mieliśmy na to tylko 20minut. Szczerze sam nie pamiętam już czy ją kiedykolwiek ukończyłem:D

YT:

 

3. Enduro- Wyścigi w pseudo 3D. W to się dopiero grało! Odpalając filmik wspomnienia wracają jak się tylko słyszy dźwięki wydawane przez pojazd.

YT:

 

2. Grand Prix- Kolejna ścigałka. Tym razem mieliśmy widok z góry. Oczko wyżej od poprzednika, ponieważ jeszcze przyjemniej ją pamiętam.

YT:

 

I nasz wygrany:

 

1. River Raid- i wielki wygrany mojego TOP10! Popularny samolocik- kontrolujemy samolot lecący nad rzeką, niszcząc po drodze wszelkie wszelkie wrogie pojazdy za co zdobywamy punkty. Ważną rolę gra tutaj szybko kończące się paliwo, przez co musieliśmy często przelatywać nad zbiornikami.

YT:

 

Mam nadzieję, że spodobał wam się mój wpis. W następnym odcinku planuję zabrać się za Pegasusa. Zapraszam do komentowania. Na Rambo grałem bardzo dawno temu, więc możliwe że po prostu zapomniałem o jakimś tytule. W następnych częściach już tego problemu mieć nie będę:)

Tagi: 2600 Atari klon konsola podróbka rambo

Oceń notkę
+ +2 -

War. War never changes.
Oceń profil
+ +5 -
Sk8ter
Ranking: 435 Poziom: 54
PD: 21335
REPUTACJA: 1812