Blog użytkownika alex_gawlas

alex_gawlas alex_gawlas 30.03.2017, 20:42
Współdzielenie konta to piractwo?
2708V

Współdzielenie konta to piractwo?

Współdzielenie konta to piractwo?

Uszanowanie.

 

Chciałbym podzielić się sytuacją jaka mnie spotkała i zapewne zainteresuje wielu czytelników, zaznaczam, że nie mam bladego pojęcia czy temat nadaje się na bloga ale pisząc w tym miejscu chciałbym trafić do jak największej liczby czytelników.

Moja historia jest krótka i zapewne niejednemu z Was znana i praktykowana.

Otóż współdzielę konto z bratem na którym kupujemy gry na spółkę żeby było taniej. I od kilku lat nie było żadnych problemów żeby brat mógł grać w gry kupione na moim koncie. Było tak do momentu gdy kupiłem seasons pass do Life of Strange gdzie mimo pobrania gry nie mógł kontynuować rozgrywki mimo iż wszystkie epizody ma zainstalowane na dysku.

Zaniepokojony tym faktem napisałem do Sony dlaczego brat nie może zagrać w LEGALNIE kupioną grę. Oto co odpisali:

"Dodatki DLC dostępne są tylko i wyłącznie na tym koncie, na którym zostały one zakupione.
Przypominam również, iż udostępnianie danych kont SEN osobom trzecim jest naruszeniem Warunków świadczenia usługi SEN i może skutkować zawieszeniem lub zablokowaniem konta SEN lub konsoli.
Jedyną formą zakupu gier w dystrybucji elektronicznej jest skorzystanie z PlayStation Store na konsoli lub na stronie internetowej przy użyciu danych własnego konta SEN".

Przyznam, że trochę mnie zmroziło więc odpisałem:

"Byłem przekonany, że można współdzielić konto z drugą osobą i w ten sposób kupować gry, kilka lat temu można tak było dzielić aż na pięć osób, później wprowadzono, że tylko na dwie. Kiedy to zniesiono bo naprawdę nigdzie o tym nie czytałem?"

Po czym otrzymałem taką oto odpowiedź:

"Zawsze tak było. To o czym Ty mówisz to ilość systemów PS3 które można było maksymalnie aktywować na koncie. Kiedyś można było mieć do 5 aktywnych systemów PS3, teraz tylko 2. Jeżeli chodzi o PS4, jest to tylko 1 urządzenie. Dzielenie się grami jest piractwem".

 

Do napisania powyższych informacji skłonił mnie fakt, ze często na ppe spotykam komentarze gdzie ludzie piszą, że kupują plusa i gry na spółkę dzieląc je z kuzynem, siostrą kolegą itd. tak jakby w ogóle nie byli świadomi, że łamią przepisy, a podobno Sony dało przyzwolenie, że mogą być aktywne dwa konta na konsoli.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że kupując na premierę grę za 300zł. na psstore można podzielić się wydatkami ale czy w przypadku słów SONY "DZIELENIE SIĘ GRAMI JEST PIRACTWEM" jesteśmy narażeni na zbanowanie konta lub, o zgrozo konsoli? Czy w świetle tych informacji jesteśmy zmuszeni płacić horrendalnie wysokie ceny?

A co Wy drodzy gracze o tym myślicie?

Pozdrawiam alex_gawlas

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Kept you waiting, huh?
Oceń profil
+ +31 -
alex_gawlas
Ranking: 214 Poziom: 57
PD: 24967
REPUTACJA: 2972