KARCZMA

Senix

Senix Senix 13.03.2016, 20:50
KARCZMA: Najbardziej wyczekiwane jRPGi na 2016 rok - część 2 (PSVita)
2420V

KARCZMA: Najbardziej wyczekiwane jRPGi na 2016 rok - część 2 (PSVita)

Podobno PSVita umarła, ale nie dla fanów jRPGów. Zapraszam do zestawienia najbardziej wyczekiwanych jRPGów na przenośna konsolę Sony. 

Senix: UWAGA: Poza wspomnianymi jRPGami na PSVitę ukażą się też tytuły, o których pisaliśmy w pierwszej części zestawienia. Zestawienie znajdziecie TUTAJ, a są nimi: Ikenie to Yuki no Setsuna, World of Final Fantasy i Odin Sphere: Leifthrasir. Zostały one celowo pominięte w tej topce ze względu na to, że już o nich wspominaliśmy.

TOP10 - NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANE jRPGI NA

KONSOLE STACJONARNE W 2016 ROKU

(PSVita)

 

10. Hero Must Die/Ys VIII: Lacrimosa of Dana

Hero Must Die - to kolejna gra jRPG z licznej menażerii firmy NIS, w charakterystycznym dla niej klimacie. Tym razem jest to ekskluzywny tytuł dla teoretycznie umierającej PS Vity. Fabuła traktuje o bohaterze, który został pokonany przez króla demonów, ale dobry Bóg dał mu jeszcze 5 dni życia. Przez ten czas protagonista musi rozwiązać jak najwięcej problemów świata gry. Wraz z upływem czasu nasza postać słabnie, więc staramy się sprawnie wykonać jak najwięcej zadań, nim umrze. Nie zapowiedziano jeszcze wersji dla zachodu.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana to kolejna odsłona znanej i wieloletniej serii jRPG-ów akcji . Tym razem fabuła będzie toczyła się na wyspie "Sirens Island", w archipelagu South Gria, na Morzu Goethe'go. Otrzymamy własną kryjówkę "Driftng Village", którą można rozwijać poprzez ratowanie kolejnych rozbitków. Z czasem przyjdzie potrzeba jej obrony, którą niekoniecznie  musi prowadzić Adol. Głównego bohatera wciąż prześladuje sen z tajemniczą, niebieskowłosą dziewczyną - Daną, której losami również pokierujemy.

Senix: Ys VIII: Lacrimosa of Dana ukaże się też na PlayStation 4.


 9. The Asterisk War: The Academy City of the Water Houka Kenran/SaGa Scarlet Grace

The Asterisk War: The Academy City of the Water Houka Kenran - to hybryda gatunkowa łącząca w sobie elementy gier akcji, haremówki i jRPG-a. Tytuł oparty jest o serię lekkich powieści oraz anime o tej samej nazwie. Fabuła obraca się wokół nastolatka Ayato Amagiri (można też stworzyć własnego) który przybywa do tytułowego, wodnego miasta Asterisk, by studiować w jednej z sześciu tamtejszych Akademii. Trzeba jednak wiedzieć, iż  Asterisk to jedna, wielka arena bitewna, a reprezentanci poszczególnych uczelni toczą ze sobą pojedynki.

SaGa Scarlet Grace to jeszcze jeden tytuł ze znanej i wymagającej serii SaGa. W Japonii pojawi się jeszcze w tym roku.W sumie niespecjalnie wiele wiadomo o tym tytule. Oczywiście będzie to ekskluzywny, turowy jRPG dla PS Vity, gdzie będziemy zarządzać pięcioosobową drużyną. Według zapowiedzi gra ma stanowić nowy początek cyklu.


 8. Final Fantasy Adventurea

Final Fantasy Adventures oryginalnie znane w Japonii, jako Seiken Densetsu (Secret of Mana) pojawiło się w 1991 roku, jeszcze na pierwszego Gameboy'a. Tworzony właśnie remake na PS Vitę otrzyma grafikę 3D, poprawione sterowanie oraz nowo zaaranżowaną ścieżkę dźwiękową przez kompozytora Kenji Ito. Znany fanom serii "Ring Command" został zmieniony na "Half-Ring Command". O wiele łatwiej będzie też można zmieniać broń i zbroję. Pojawią się także "Szybkie Komendy (Shortcut Commands)", czego nie było w oryginale, a co pozwoli na sprawniejsze korzystanie z magii i przedmiotów. W trakcie rozgrywki otrzymamy 6 typów oręża i 8 rodzajów magii.

Senix: Gra poza wersją na PSVita dostanie też wersję na iOS i Androida.


 7. Tokyo Xanadu

Tokyo Xanadu - japoński RPG z młodymi agentami specjalnymi o magicznych zdolnościach, mogący się lekko kojarzyć z Personą. Akcja gry dzieje się na ulicach miasteczka Morimiya City aczkolwiek najważniejszą część zabawy stanowi eksploracja podmiejskich kazamat. Główni protagoniści to licealiści Kou Tokisaka i Asuka Hiragi, którzy wraz z przyjaciółmi walczą z upiorami pochodzącymi z innego świata. Gra jak na PS Vitę prezentuje się naprawdę świetnie. Falcom o zachodniej premierze uparcie milczy, chociaż w Japonii tytuł dostępny jest już od kilku miesięcy.


 6. Digimon World: Next Order

Digimon World: Next Order - kolejna gra oparta o serię Digimon, czyli ponowne łapanie i oswajanie cyfrowych potworków. Wcielając się w rolę licealisty próbujemy uratować świat tych istot. Dostajemy otwarty świat i dwa Digimony, jako towarzyszy. W trakcie walki nie wydajemy naszym podwładnym rozkazów, działają według ustalonej wcześniej strategii. Japońska premiera odbędzie się w marcu, zachodnia trudno powiedzieć.


 5. Stranger of Sword City

Stranger of Sword City - dungeon-jRPG z widokiem zza oczu, ale w zachodnim stylu. Wspomniana produkcja nie wyróżnia się niczym od innych przedstawicieli swojego gatunku i bazuje na eksploracji podziemi naszpikowanymi pułapkami z kilkoma klasami postaci do wyboru. Oprócz PS Vity rozbudowana wersja gry ma trafić również na Xbox One. Bohater uratowany z katastrofy samolotu musi przeżyć w tajemniczym mieście Escario zręcznie manewrując pomiędzy istniejącymi frakcjami. W grze obecny jest perma-death, w razie śmierci tracimy cały postęp rozgrywki. Zachodnia premiera zapowiedziana na wiosnę.

Senix: Gra ukaże się też na Xbox One.


 4. Trillion: God of Destruction

Trillion: God of Destruction jest taktyczną grą jRPG od twórców Mugen Souls i Neptuń tj. Compile Heart, więc graficznie i systemowo jest do nich podobna. Zadaniem bohaterek jest pokonanie złego Tryliona mającego billion punktów HP, pustoszącego Underworld. Tytuł przeznaczony jest na przenośną konsolę Sony i zapowiedziano jego kwietniową premierę na Zachodzie.

 3. Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls: Dream Fusion Special

Hyperdimension Neptunia VS Sega Hard Girls: Dream Fusion Special  - japoński crossover RPG serii Neptunia i dziewczęcych reprezentantek konsol Segi - Sega Hard Girls z anime o zbliżonej nazwie. Główną bohaterką jest tym razem IF (Iffy). Przyczynkiem do fabuły jest incydent w Wielkiej Bibliotece z udziałem IF. Zapisano w niej całą historię wszechświata. Niestety wpisy zaczynają znikać, co oznacza zmianę biegu dziejów. Na oczach Iffy niknie cały znany jej świat. By naprawić całą sytuację bohaterka musi odbyć podróż w czasie i przestrzeni.  Druga postać ważna dla fabuły to Sega Hatsumi. Mechanika gry niewiele się zmieni od tej znanej w głównym kanonie. Tytuł wciąż będzie turowym jRPG-iem, aczkolwiek pojawi się możliwość zmiany profesji. Zachodnia premiera, gdzieś w tym roku.


 2. MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies - zombiczo-szkolna wariacja serii Hyperdimension Neptunia od Compile Heart i Tamsoftu.  Tym razem podobnie jak w Neptunii U mamy do czynienia z jRPG akcji, ale z silnie wyeksponowaną zabawą przez Sieć, w trakcie której wspólnie powalczymy z gigantycznymi przeciwnikami. Główna oś fabuły obraca się tym razem wokół postaci Blanc (White Heart), która kreci szkolny film. Niestety z jakiegoś powodu uczniowie zamieniają się w zombie. Jednak bez obaw, nasze CPU po uprzednim spuszczeniu solidnego łomotu, są w stanie przywrócić im ludzką postać. Ponadto pojawiają się nowe bohaterki CPU. Premierę zachodnią zapowiedziano na obecną wiosnę.


 1. Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea  - od kilku lat każda część alchemicznej serii jRPG od Gust tj. Atelier otrzymuje swoją wersję na przenośną konsolę. Wcześniej było to PSP obecnie PS Vita. Nie inaczej jest z wydanym jakiś czas temu na Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea  z PS3 której japońską premierę wzbogaconej edycji handheldowej zaplanowano na 3 marca obecnego roku. Zachodni posiadacze PS Vity pewnie grę również dostaną, ale raczej w dalszej przyszłości. Tytuł jest zwieńczeniem trylogii "Dusk" i opowiada o losach dwóch dziewczyn parających się alchemią - Shallotty i Shallistery. W zależności od dokonywanych wyborów fabuła może się toczyć różnymi torami.

Zestawienie przygotowali: Astarell (90%) i Senix (10% - złożył tekst).

W głosowaniu wzięli udział: Senix, Wojtek, Rozbo, Astarell, Enkidou, Daaku i Igor.

Za tydzień ukaże się zestawienie najbardziej wyczekiwanych jRPGów na 3DSa.

A wy na jakie jRPGi na PSVitę czekacie?

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Oceń profil
+ +76 -
Senix
Ranking: 48 Poziom: 74
PD: 50602
REPUTACJA: 18169