KARCZMA

Senix

Senix Senix 03.06.2015, 09:33
TOP10 Openingów (Intra) z gier na PSXa
3016V

TOP10 Openingów (Intra) z gier na PSXa

Wyobrażacie sobie grę bez openingu (intra)? Czyli bez filmiku początkowego. No właśnie. Ja też nie, ale kiedyś tak było. Rozkwit filmików początkowych na konsolach rozpoczął się od premiery nowej konsoli, którą stworzyła firma Sony. Dzięki dużej mocy obliczeniowej (jak na tamte czasy) oraz dzięki pojemnym płytom CD, umożliwiła twórcą gier tworzyć właśnie tą sekwencję początkową.

Dlatego też postanowiłem przypomnieć Wam parę kultowych openingów (intra) z PSXa. Do tego celu udało mi się namówić (przepraszam chłopaki za zawracanie czterech liter) paru zGredów z PSX Extrema i ekipę ppe.pl. Tak więc dzięki pomocy Rogera, Rozba, Soqa, KOMODA, Wojtka, Mateusza, Enkidou i Irona. Udało stworzyć się nam Top 10 openingów (intra) z PSXa, a dodatkowo kolejne Top 10 openingów (intra) z jRPGów (PSX) dla KARCZMY. W pierwszej topce skupiliśmy się głównie na tytułach nie związanych z gatunkiem jRPGie, z tego względu, że zajmowały one ponad połowę Topki (60%). A to uniemożliwiało pokazanie Wam naprawdę ciekawych i bardzo dobrze wykonanych filmików pochodzących z innych gatunków. Dobra bez przynudzania, o to nasza pierwsza TOPKA. ZAPRASZAMY.

 

10. Dino Crisis 2:

Oglądaliście Trylogie Park Jurajski i czekacie na czwartą część? To jesteście w domu, bo opening z DC2 idealnie (w mojej opinii) odzwierciedla te filmy. Mamy atak Raptorów na obozowisko i walkę ludzi z nimi. Szkoda, tylko, że Regina nie miała przyjemności oglądania pierwszej części Parku, bo wiedziałaby, że wystarczy stać nieruchomo, a Tyranozaur by jej nie zauważył.

A wiecie co łączy Dino Crisis z Resident Evil? Poza tym, że Capcom stworzyło te dwie serie. To, że openingi z nich są identyczne. Różnią się tym, że w jednym mamy zombie, a w drugim dinozaury, i innych bohaterów. Zobaczcie sami np. opening z RE i pierwszej części DC lub ten prezentowany i porównajcie go z openingiem z RE3: Nemesis.

 

Tagi:

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +49 -

Oceń profil
+ +76 -
Senix
Ranking: 48 Poziom: 74
PD: 50602
REPUTACJA: 18169