KARCZMA

Senix

Senix Senix 17.05.2015, 13:52
KARCZMA - Gwiazdy JRPG - Ultros!!!
3641V

KARCZMA - Gwiazdy JRPG - Ultros!!!

No i mamy kolejny odcinek GWIAZD JRPGIE. Pewnie po tytule już wiecie kto ukrywał się w sondzie pod nazwą - Hentaiowiec? Nie, ale karierę by zrobił i osiem pań zadowolił (naraz) . Tak to Ultros jeden z najzabawniejszych antagonistów z uniwersum Final Fantasy ...

 

... ale czy na pewno on jest taki zły? Zapraszam do lektury.

 

Ultros (オルトロス, Orutorosu) znany również pod nazwą Orthros jest znany jako powracający boss w uniwersum Final Fantasy. Kim jest Ultros? Jest to fioletowa mięsożerna ośmiornica z wijącymi się mackami i wielkimi kłami. Znany z totalnie banalnych żartów oraz lubieżnych komentarzy skierowanych do kobiecych postaci z uniwersum Final Fantasy. Ultros przeważnie, zawsze współpracował z swoim dobrym kolegą Typhonem. Po raz pierwszy pojawił się w Final Fantasy VI, gdzie musieliśmy się z nim zmierzyć kilka razy. A na dodatek pojawiał się zawsze w najmniej oczekiwanym miejscu. Ultros wystąpił też w kilku innych częściach FFa, doczekał się też własnego DLC do Final Fantasy XIII-2, gdzie biedna Serah musiała znosić jego zboczone komentarze. W japońskiej wersji FFXIII-2 użyczył mu głosu pan Masaya Onosaka.

 

ETYMOLOGIA:

Orthros znany również pod nazwą Orthrus lub Orthos, w mitologi greckiej jest to dwugłowy pies, (brat Cerbera), który zginął z ręki Herkulesa, w czasie wykonywania Dwunastu Prac. Orthros w Final Fantasy ma bardzo mało wspólnego z oryginalną wersją (pochodzącą z mitologi greckiej). Natomiast Typhon, którego nasz antagonista lubi przywoływać do pomocy, w mitologi jest ojcem Orthrosa i Cerbera.

Ale dlaczego Ultos jest ośmiornicą w uniwersum Final Fantasy? W książce pt. Final Fantasy Origins: Final Fantasy VI dowiadujemy się, że ośmiornica była głównym bohaterem pierwszej gry stworzonej przez Square. Ponadto programista podczas produkcji FFVI powiedział Amano i Sakaguchiemu, ze ośmiornica którą zaprojektowali przypomina mu purpurową zabawkę z dzieciństwa którą nazywał Ortos.

 

Chcoiaż jego imię kojarzy się mitycznym dwugłowym psem (Ortros) Ultros jest zdecydowanie ośmiornicą bez poczucia przyzwoitości względem kobiet. Jest też bardzo silny – Ultros's CollectaCard zTheatrhythm Final Fantasy

 

 

WYGLĄD:

Ultros jest przeważnie przedstawiany jako duża fioletowa ośmiornica z czerwonymi oczami i kilkoma mackami (przeważnie z ośmioma). W starszy częściach FFa, można było zobaczyć tylko jego górną część szczęki z której wyrastało parę kłów, a dolna przeważnie była niewidoczną z tego względu, że znajdowała się np. pod wodą. Na mackach naszego erotomana można zauważyć też odcień różowych plam, a w FFXIII-2 zamiast różowych plam są białe. Przeważnie fajnalowy kraken jest znacznie większy od swoich przeciwników. A jego ulubionymi atakami są: Tentacle i Octopus Ink.

 

OSOBOWOŚĆ:

Nie można też określić Ultros jako typowego antagonisty, takiego jak np.: Kefka lub Sephiroth. Ponieważ sam w sobie nie jest złą postacią, a po prostu uprzykrza nam życie, możliwe, że ma takie hobby. Ale ja osobiście nigdy bym go nie traktował jako złą postać. Bardziej jako taką przezabawną maskotka serii, obok Moga i Chocobosa. Kraken uwielbia kobiety, ale nienawidzi mężczyzn, a kiedy z nim walczymy komentuje atrakcyjność kobiet i jacy są odpychający mężczyźni.

 

mięśniak, tępak kupa mięśni, bezmózgowiec

 

Ultros po części jest też narcyzem i określa się w Final Fantasy VI jako:

 

szlachetna lub królewska ośmiornica

 

W czasie potyczek umie też protestować i nie lubi bardzo jak Terra rzuca na niego czar typu Fire, a w FFXIII-2 woła:

 

Nigdy więcej

 

Ogólnie jest też tchórzem, który umie uciec z walki, a wykorzystuje do tego Typhon, który wtedy musi stanąć do walki.

 

ULTOSDANCE - ULTROS THEME:
 


Wersja SNESowa z Final Fantasy VI

 


Wersja z Final Fantasy XIV PS3

 


Wersja PSXowa z Chocobo's Dungeon 2

 

HOLLYULTROSWOOD:

 

WYSTĘPY W GŁOWNEJ SERII FINAL FANTASY I SPIN-OFFACH:

 

1. Final Fantasy:

Jak już wiemy Ultros pojawił się po raz pierwszy w FFVI. Ale to nie znaczy, że nie mógł pojawić się w pierwszej części Final Fantasy (SE jest mistrzem w odgrzewaniu kotletów). Tak więc w Final Fantasy możemy spotkać naszą ośmiornicę i nazywa się tutaj – Orthros.

Spotykamy go jako bossa w Soul of Chaos, w Whisperwind Cove. Zachowuje swój charakterystyczny humor i atakuje atramentem, który oślepia naszą drużynę. Za to nie posiada już wspomnianego ataku – Tentacle. Za pokonanie go otrzymujemy - Rune Staff.

 

Ła, ha ha! Kogo my tu mamy? Ostrzegam was, jestem uzbrojony... Po ośmio-kroć! Ła hah! - Ultros

 

 

2. Final Fantasy IV: The After Years:

W tym FFie, Ultros jest jednym z czterech bossów z FFVI, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w Final Fantasy IV: The After Years na True Moon. Używa on swoich ataków, które znamy z trzeciej walki z nim, która odbyła się w FFVI. W swój standardowy sposób, komentuje kobiety i obraża mężczyzn. Ale ciekawostką jest tutaj to, że Rydia zauważa, że nie jest on wcale złą osoba, a po prostu taką gra. W wersji na iOS został wycięty z gry.

Final Fantasy IV: The After Years (PSP)

 

3. Final Fantasy VI:

Pierwszą styczność z ośmiornicą w FFVI, będziemy mieli na rzece Lethe River, którą płyną Terra, Edgar, Sabin i Banon aby dostać się do Narshe, w którym znajduje się zamrożony Esper. Ultros atakuje ich, bo myśli, że będzie miał co jeść. Niestety dla Ulrosa nie udaje mu się ich pokonać.

Final Fantasy VI (SNES)

Poza wspomnianym już spotkaniem z FFowym krakenem spotkamy go jeszcze w paru innych miejscach i sytuacjach, między innymi w Opera House. Ale nie będę Wam tutaj wymieniał, każdego z nich, bo lepiej jest samemu to sprawdzić.

 

Mam więcej życia niż ramion - Ultros

 

 

4. Final Fantasy XII:

Tutaj nasz bohater występuje jako Orthros w wersji Flana, czyli takiego fioletowego gluta. Możemy go spotkać poprzez wykonanie Rank V: Elite Mark - Hunt 35: Crime and Punishment, w rejonach Southern Sluiceway of the Garamsythe Waterway. Ale jest pewien haczyk. Jak wiemy, fioletowy lubi kobiety, tak więc musimy mieć w drużynie same panie. Inaczej nie pojawi się, ale istnieje pewne oszustwo, po pojawieniu się Orthrosa, możemy zmienić drużynę i mu wklepać.

 

 

5. Final Fantasy XIII-2:

 

Jaka śliczna dziewczynka! Lubie slicznotki! Ale spójrzcie na tego chłopca, jest jeszcze ładniejszy! - Ultros zwraca się tak do Serah i Noela

 

W Final Fantasy XIII-2 Ultros pojawia się jako DLC, które możemy kupić do Coliseum, gdzie Arbiter of Time zapowiada go jako Ultros the Uninvited. Jest on nieproszonym gościem i jak zwykle zaczyna zarywać do płci pięknej, w tym wypadku do Serah. W tej potyczce spotkamy też Typhon.
Final Fantasy XIII-2 (PS3)
 
6. Final Fantasy XIV:
 
W tym wypadku Ultros pojawia się jako zmodyfikowana wersja Ultrosa z Final Fantasy XIII-2, w patchu 2.4. Można go spotkać w Hildibrand Manderville - Dour Meadow at Master Fygreis's Coliseum. Gdzie będzie walczył z nim w turnieju. Jeżeli coś pokręciłem, to proszę mnie skorygować, bo jeszcze nie miałem przyjemności dokładnego sprawdzenia FFXIV.
 
7. Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift:
 
Tym razem Ultros występuje jako Orthros i podobnie jak w FFXII, jest tutaj przedstawiony jako Flan. Spotkamy go w Brightmoon Tor, gdzie charakteryzuje się levelem na poziomie 99 i posiada bardzo silny atak, który uderza w cała drużynę.

 

8. Final Fantasy Tactics S:

Znowu kotlet, tym razem Ultros występuje tutaj jako boss z którym przyjdzie nam walczyć.

 

9. Dissidia Final Fantasy/Dissidia 012 Final Fantasy:

Ultros pojawia się, jako summon w Dissidia. Podczas przywoływania pojawia się jego obrazek znany z FFVI, a on sam rozpyla atramentową ciecz po "Bravery Points" na obu bohaterów sprawiając , iż stają się niewidoczne. Summonstone Ultrosa zdobywa się jako bonus level w Destiny Odyssey III. Ultros jest też używany w walce jako "ghost card". Jego karta to Level 100 Terra i może posiadać akcesoria takie jak Red Gem i Delicious Fish, które należy wygrać w Battlegen. Cytat na karcie odnosi się do wypowiedzianych słów Terry podczas pierwszej bitwy z nim w FFVI.

 

Ośmiornico-podobny potwór. Często wynajmuje "Pana Tajfuna" by wspierał jego wyczyny

 

W sequelu Dissidii, Ultros obecny jest jako Cameo, w tutorialach podczas gry, objaśnia działanie akcesoriów wraz z Relm i Tajfunem. Pojawia się również jako Summonstone na podobnych zasadach jak w Dissidia. Można go zakupić od pewnego Moogle w Shopsfor za 20 KP.

 

Nie znam szczegółów. Po prostu zostałem przywołany w tej produkcji - Ultros

 

 

10. Theatrhythm Final Fantasy/Theatrhythm Final Fantasy Curtain Call:

W muzycznej wersji Final Fantasy Ultros pojawia się jako boss w The Decisive Battle.

 

11 … 15. Final Fantasy Airborne Brigade/Final Fantasy All the Bravest/Final Fantasy Record Keeper/Final Fantasy World Wide Words/Dragon Quest & Final Fantasy in Itadaki Street Portable:

Ultos występuje tutaj (Final Fantasy Airborne Brigade) jako boss, a można go spotkać w Opera House, a po wygranej batalii z nim staje się Eidolonem. Z kolej w Final Fantasy All the Bravest pojawia się na południu Figaro Sea, atakuje nas Tentacle, a po wygranej walce gubi Lilith Rod. W najnowszym androidowym FFie (Record Keeper) prawdopodobnie pojawia się jako nasz przeciwnik, ale niestety nie jestem tego pewny, bo gra jeszcze nie ukazała się w Europie. Natomiast w dwóch ostatnich tytułach (Final Fantasy World Wide Words/Dragon Quest & Final Fantasy in Itadaki Street Portable) Ultros na pewno pojawia się w jakiejś formie, możliwe, że jest to summon lub standardowo boss. Ale trudno nam jest to stwierdzić na 100%.

 

16. Chocobo's Mysterious Dungeon:

Ultros zjawia się w Chocobo's Mysterious Dungeon i Chocobo's Mysterious Dungeon 2 jako boss. Jako głównych ataków używa Drain on Chocobo oraz Shirma. Jego głowa oraz dwie macki pojawiają się jako oddzielne cele z własnymi paskami ATB. W czasie trwania walki Ultros przebywa w jeziorze, wykorzystując Chococo do magicznych ataków, o ile nie znajduje się blisko brzegu.

 

17. Final Fantasy Trading Card Game:

W ostatnim przypadku Ultrosa występuje jako elementarna karta typu Water, a jedną z nich zaprojektował Yoshitaka Amano – Final Fantasy XIII-2.


 

CIEKAWOSTKI:

  • Zauważyliście może to, że Ultros w swojej wersji 3D w Final Fantasy XIII-2 zamiast ośmiu macek ma tylko siedem. To czyni go Septopus'em, a nie ośmiornicą. Jest to prawdopodobnie nawiązanie do wydarzeń z Final Fantasy VI, w tej części Ultros traci jedna z macek, w czasie walki.

  • W LIGHTNING RETURNS: FINAL FANTASY XIII - Retro-spective Trailer, Ultos dorobił się małego epizodu na tym filmiki. Widzimy go w Sunleth Waterscape 300 AF (błędnie oznaczony jako 500 AF), gdzie ukrywa się w jaskini. W czasie kiedy Serah, Noel i Chocobos próbują pomóc Snow'owi w walce.

  • Jakby wyglądał Ultros jako postać człowieka w uniwersum Final Fantasy? Może tak?

Rysunek autorstwa Antiiheld z DevianArtu

  • Ultrosowy stojak na noże 

Źródło informacji i obrazków: http://final(...)i/Ultros , opracowali SenixAstarell.

 

Tagi: final fantasy gwiazdy jrpg karczma ultros

Oceń notkę
+ +37 -

Oceń profil
+ +76 -
Senix
Ranking: 48 Poziom: 74
PD: 50602
REPUTACJA: 18169