KARCZMA

Senix

Senix Senix 31.12.2014, 19:29
KARCZMA - (mini) eRPeGowy Przegląd Tygodnia
2836V

KARCZMA - (mini) eRPeGowy Przegląd Tygodnia

Konichiwa wszystkim fanom eRPeGowego Przeglądu. Zapraszam do Square Enix News, które jest namiastką tego co, Daaku nam przygotuje, wraz z resztą ekipy eRPeGowego Przeglądu. 

 


 

 

Square Enix mówi sayonara Kaku-San-Sei Million Arthur na smartfony:

 

Kaku-San-Sei Million Arthur jest połączeniem gry RPGie z elementami gry w karty (lub na odwrót, jak kto woli). Gra zyskała duża popularność w Japonii, nawet dorobiła się telewizyjnego show. SE zdecydowało się wspierać ten tytuł do 30 marca 2015 roku. A potem zamyka projekt. Oczywiście inne wersje gry będą dalej wspierane.

Gra doczekała się też konwersji na PlayStation Vita i Nintendo 3DS i 2DS, dodatkowo można przenieś stan zapisu na wersje smartfonową/komórkową do nowszej części serii - Kairi-Sei Million Arthur.

Źródło:http://squar(...)ews.html

 

Square Enix wyda kolejną grę na smartfony, tym razem - Arcadia no Aoki Miko:

 

Arcadia no Aoki Miko jest nowym RPGiem, który powstaje przy współpracy Square Enixa i Neuron Age. Za reżyserie gry będzie odpowiadał Narutoshi Kono, a głownym producentem został Taichi Ushioda. Natomiast scenariusz powstał przy współpracy Saera Jin i Masatoshi Kimura, a za muzykę odpowiada Naoshi Mizuta (znany z trylogii Final Fantasy XIII). W trailerze można usłyszeć jeden utworek pochodzący z gry pt. Spirits/Kokia.

Sama gra jest jeszcze w fazie produkcji, więc trudno stwierdzić co dokładnie dostaniemy. Natomiast samą nazwę “Arcadia no Aoki Miko”, można przetłumaczyć na “The Blue Maiden of Arcadia”. Po obejrzeniu trailera można wywnioskować, że fani panienek z jRPGów będą się cieszyć i ślinić na ich widoki. Prawdopodobnie głównymi bohaterkami będą Anne, Claire, Paula i Laura, którym przyjdzie wyruszyć w przygodę pełna potworów i wyzwań. Zapowiedź gry pokazuje tez urywki z gameplayu i w małych detalach przedstawia system gry. Planowana premiera gry na smartfony to rok 2015, w dystrybucji cyfrowej.

Źródło:http://squar(...)-waifus/

 

Square Enix zapowiedziało wydanie Gunslinger Stratos Reloaded na PeCety:

 

Square Enix planuje wydać na PC-ty Gunslinger Stratos Reloaded, jest to, zręcznościowa strzelanina, ukazana z perspektywy trzeciej osoby, w której gracze będą walczyć 4 vs 4 trybie online multiplayer, gdzie naszym zadaniem jest eliminacja drużyn przeciwnych. Atutem gry będzie paleta różnych postaci. Tak więc, każdy znajdzie coś dla Siebie. Pod warunkiem, że sprowadzi grę z Japonii lub też ściągnie wersje cyfrową, bo na chwilę obecną SE nie planuje Europejskiej premiery. Chociaż nie jest to, nie możliwe, wszystko zależy od popytu na tytuł w Europie.

The Gunslinger Stratos world is set in 2115 where Japan has been split into two parallel worlds known as the Frontier S and the 17th Far East Imperial City Management District. These two universes don’t get well along, but suddenly they start to fuse into one, which initiates the Operation Stratos – a huge operation wherein a group of warriors is sent to the past to eliminate a group of enemies, thus destroying the other world and erasing it from history.

Gunslinger Stratos 2 CGI Trailer:

Gunslinger Stratos: Reloaded Debut Trailer:

Źródło:http://squar(...)-for-pc/

 

FF:Record Keeper w Europie:

 

Japończycy zarejestrowało znak towarowy Record Keeper w Europie. Jest to gra F2P dostępna na smartfony, w której głównym bohaterem jest niejaki – Deci. Zabawa będzie polegała na odzyskiwaniu historycznych momentów z chaosu, który je przejął, poprzez udział w najważniejszych walkach z uniwersum Final Fantasy.

Źródło:http://squar(...)-europe/

 

Odrodzenie się serii … of Mana?

 

Pan Masaru Oyamada, producent Rise of Mana zapowiedział, że Square Enix planuje odrodzenie serii … of Mana. Na specjalnej stronie, która odlicza czas do ujawnienia tajemniczego tytułu z uniwersum. Możliwe, że będzie to Legend of the Holy Sword, a może Rise of Mana, którego chcą gracze na stacjonarne konsole. Sam producent zapewnia, że w 2016 roku usłyszymy o nowej grze, a tym bardziej, że na ten okres przypada 25-lecie serii. Zostało nam więc czekać na oficjalne wiadomości i liczyć, że nowa gra dorówna takim tytułom jak Secret of Mana lub Legend of Mana. 

Źródło:http://squar(...)ews.html

Źródło:http://squar(...)html#com

 

Edycja kolekcjonerska Final Fantasy Type – 0 HD i FF: Type – 0 HD Soundtrack:

 

Jeżeli czekacie na Final Fantasy Type - 0 HD ze względu na demo Final Fantasy XV to, Square Enix chce nas zachęcić ciekawą kolekcjonerką gry. W skład, której wchodzi:

  • 80-stronicowy artbook

  • pozłacane metalowe opakowanie gry

  • ścieżka dźwiękowa z wybranymi przez kompozytora utworkami

  • 5 kart z gry

  • 200-stronicowa manga (język zależny od regionu)

  • oraz demo Final Fantasy XV - Episode Duscae.

Wszystko w cenie 99 dolarów w Ameryce i oczywiście 99 euro w Europie (nie ma to jak przelicznik $ na euro). Ktoś chętny na taką kolekcjonerkę? 

Takeharu Ishimoto ujawnił, że soundtrack z Final Fantasy Type - 0 HD musi zostać częściowo zremasterowany. Pierwotny soundtrack był dostosowany do możliwości głośników PSP, ale Square Enix nie może sobie pozwolić na to, aby ścieżka dźwiękowa odbiegała od standardów wyższej jakości. Dlatego postarają się częściowo dostosować ją do głośników telewizyjnych. Ishimoto-san zażartował sobie też z tego, że remaster całej ścieżki jest niemożliwy ze względów czasowych i budżetowych. Ja osobiście tego nie kupuje, bo jak się coś robi to, w całości, a nie częściowo.

Final Fantasy Type-0 HD Blu-Ray Soundtrack ukaże się w marcu 2015 roku i będzie zawierał dodatkowo muzykę z Final Fantasy Agito.Natomiast Final Fantasy Type-0 HD ukaże się 17 marca w Ameryce Północnej, 19 marca w Japonii i 20 marca w Europie.

Źródło:http://squar(...)e-theme/

Źródło:http://squar(...)html#com

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +73 -
Senix
Ranking: 43 Poziom: 74
PD: 50511
REPUTACJA: 18147