Blog użytkownika matichol

matichol matichol 17.05.2013, 20:37
"Darmowe automaty"
369V

"Darmowe automaty"

Dzieciństwo kojarzy mi się z wieloma dobrymi sprawami. Kreskówki na Minimaxie i Cartoon Network, wakacje w lesie bez dostępu do komputera, wędkowanie z ojcem(ta duma po złowieniu szczupaka-bezcenne). Oprócz tego dzieciństwo kojarzy mi się z jeszcze jedną rzeczą. Z wyprawami do Media Marktu. Nawet jeśli nie miałem dość pieniędzy na gry( czyli przez jakieś 9/10 czasu) to ciągneło mnie tam z jednego powodu, a mianowicie, o standy z konsolami

To właśnie tam patrzyłem, ja Gandalf za pomocą swojej różdżki rozwala zastępy orków. Moje oczy świeciły się jak dwie małe lampki w ciemności, a po brodzie bezwiednie ciekła ślina. To właśnie w takich momentach żałowałem, że nie mam konsoli, a mój komputer jest za słaby aby pociągnąć takie cuda. Potem pojawił się Resistance: the fall of men. Niezapomniane wrażenie po kontakcie z konsolą nowej generacji sprawiło, że wkrótce komputer zaczął służyć jako "sprzęt do nauki" (taaa, jasne ).

Mijały lata,a te cudowne miejsca, w których można było dotknąć kawałka nieba za friko, zaczęły powoli znikać, jak sen złoty. Pierwsze były Empiki, w których kiedyś nawet udało mi się dopaść guitar hero: Aerosmith, pierwszą w moim życiu grę na plastikowych instrumentach. Nagle pewnego dnia przekraczam progi tej zacnej sieci, a tu szok! Strach ściska serce niczym imadło! Na ekranach komputerów wyświetlane są trailery z najnowszych Simsów, ale wokół żadnej klawiatury, ni myszki...

Niedługo potem ta sama przypadłość dopadła także moją upragnioną niemiecka sieć ze sprzętem RTV/AGD itp. Coraz częściej spotykałem konsolę wyłączone, stojące chyba dla samej idei stania. Na mojej twarzy coraz bardziej gościło zobojętnienie, spowodowane bezmyślnym przeglądaniem półek bez ładu i składu. Jakby standy pokazowe miał nagle wyskoczyć zza pudełek jak diabeł z pudełka.

Jednak czasem moja facjata przypominała tą samą mordę szczeniaka z lat dzikiej młodości. Choćby wtedy, kiedy na stoisku z PS3 postawiono konstrukcję, w środku której znajdował się duży, cienki telewizor i shrapshooter z włączonym "Killzone 3". Kiedy po raz pierwszy poznałem moc (bądź niemoc, zależy od opinii) kontrolera Kinect. Chciałbym częściej spotykać takie perełki, a także aby przestały być wyjątkiem i znowu stały się regułą.

Odmeldowuję się! Do przeczytania za tydzień :D

Tagi: blog gry młodość standy

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +1 -
matichol
Ranking: 4578 Poziom: 27
PD: 3149
REPUTACJA: 964