Z blogiem wśród graczy, ot takie przesłanie rodacy.

Blogi Radesito
Radesito Radesito 23.06.2015, 23:51
Microsoft Zone #10 czyli mały jubileusz z dużym konkursem!
3315V

Microsoft Zone #10 czyli mały jubileusz z dużym konkursem!

Witam serdecznie wszystkich czytelników w 10, jubileuszowej odsłonie blogu poświęconemu ciekawostkom ze świata konsol Microsoftu, Windowsa 10. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak szybko ten czas mija i po prawie trzech miesiącach dobrnęliśmy do 10 odcinka. Ta część będzie też troszkę inna od pozostałych. Nie zdradzam czemu, czytajcie i dowiedzcie się sami.

Jest impreza, to muszą być i prezenty. Tak więc zaczynam z grubej rury i zapraszam na specjalny, urodzinowy konkurs. W poprzednim blogu zadałem pytanie jaka forma konkursu najbardziej przypadła Wam do gustu. Większość ankietowanych była za tym, aby zostać przy formule wyboru najlepszego żaru. Tak więc zostaje, do dzieła!! W zabawie są do wygrania trzy nagrody. Aby zdobyć którąś z nich należy w komentarzu zamieścić żart o Jasiu. Na wpisy czekam do wtorku, tj. 30 czerwca br. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze dowcipy. Każdy z użytkowników może zamieścić maksymalnie dwa żarty. Zapraszam do udziału w zabawie.

 

A tak prezentują się nagrody:

 

1. Nagroda za I miejsce: Nowy telefon Microsoft Lumia 435 + starter z 1 GB Internetu mobilnego.

 


2. Nagroda za II miejsce: Dowolnie wybrana koszulka PSX Extreme.

 

 

3. Nagroda za III miejsce: 3 miesięczna prenumerata papierowa PSX Extreme.

 

 

 

 

Dodatkowo mam do rozdania 5 kodów na 48 godzin Xbox Live, który umożliwia granie, rozmowy online na Xboxie One i Xboxie 360. Prześlę je 5 osobom komentujących bloga i mających w swoim profilu dodaną jakąkolwiek konsolę Microsoftu.

Nagrodę za pierwsze miejsce wyślę za pośrednictwem paczkomatu. Po zakończeniu konkursu wystarczy podać adres mailowy. Dwie drugie nagrody zostaną wysłane bezpośrednio z wydawnictwa.

 

 

Z okazji wspomnianego już 10 jubileusz blogu postanowiłem przeprowadzić wśród jego czytelników ankietę, której wyniki pozwolą bardziej poznać gusta czytelników, a dzięki temu dostosować się do ich oczekiwań.

 

 

Pierwsze pytanie dotyczyło systematyczności, z jaką czytają blog dane osoby. I tak 78% respondentów odpowiedziało, że czytają bloga regularnie. Natomiast 22% czyta go sporadycznie

Drugie pytanie związane było z konkursami, które organizuję dla czytelników bloga. Tutaj głosy rozłożyły się w sposób następujący. 65% ankietowanych jest za tym, żeby konkursy odbywały się co jakiś czas, nie w każdym blogu, jednak z lepszymi nagrodami. Pozostała, 35% grupa, była zdania, że konkurs w każdym odcinku bloga to fajna rzecz.

Trzecie pytanie związane było z zainteresowaniem, jakim darzą czytelnicy poszczególne działy blogu. I tak największa, bo 93% grupa głosujących jest zainteresowana wiadomościami, które związane są z Xboxem One. 29% ankietowanych deklaruje, że interesuje się ponadto informacjami poświęconymi konsoli Xbox 360. Plotkami ze świata gier interesuje się 57% respondentów. Tyle samo chce czytać o zapowiedziach gier na konsole Microsoftu. Premiery gier interesują grupę stanowiącą 35% ankietowanych. Wiadomości związane z Windowsem 10, to konik 42% ankietowanych.

Czwarte pytanie dało ogląd na to, jakie konsole posiadają czytelnicy bloga. Tak więc 92% z nich posiada konsolę Xbox One, 50% posiada dodatkowo konsolę Xbox 360. Wśród czytelników są również osoby posiadające sprzęt innych marek. Playstation 4 jest w posiadaniu 27% osób. Playstation 3 posiada 33% ankietowanych. Konsole Nintendo ma odpowiednio 10% dla Wii i 17% dla WiiU. Ponadto 53% respondentów deklaruje, że ma jeszcze inny sprzęt do grania.

Piąte pytanie było związane z popularnością danego odcinka blogu. Wśród respondentów największym uznaniem cieszył się ósmy odcinek Microsoft Zone:

 

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim za udział w ankiecie. Pozwoli mi ona dalsze wprowadzanie ulepszeń w naszym blogu i mam nadzieję, że dzięki temu znajdzie jeszcze większe uznanie w Waszych oczach. Tyle statystyk, a teraz już to co misie lubią najbardziej, czyli zestaw newsów.

 

Lipcowa fala aktualizacji w programie Preview trwa nadal. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy jedną aktualizację, która wniosła poprawkę podczas streamowania naszej rozgrywki poprzez sieć. Po zakończonych targach E3 na światło dzienne wyszła, dotąd ukryta, funkcja naszej konsoli, jaką okazała się być wsteczna kompatybilność. Poprzednie aktualizacje nie zawierające żadnego szczegółowego opisu, ukrywały właśnie tą ciekawą funkcję, która pozwoli grać na Xboxie One w wybrane gry z 360. Obecna wersja dashbordu, to 1507.150615-2200.

 

 


Nowy Xbox One w ofercie?

Na stronie www amerykańskiej sieci sprzedaży Walmart pojawiła się przez chwilę tajemnicza oferta. Sklep ma oferować Xboxa One Elite w cenie 499 dolarów od 31 grudnia 2015 roku. Można podejrzewać, że w zestawie może znaleźć się konsola z większym dyskiem o pojemności 1 TB oraz niedawno zapowiedziany pad Elite.

 

 

 

 


Limitowana edycja Xboxa One

Do sprzedaży trafi również limitowana edycja Xboxa One. Zestaw będzie zawierał konsolę z dyskiem o pojemności 1 TB, grę Forza Motorsport 6. Konsola i pad, jak widzicie na załączonych obrazkach, będzie stylizowana na przyjemny niebieski kolor. Cena zestawu to standardowe 399 $. Konsola będzie dostępna od 15 września 2015 roku.

 

 


Kontroluj Xboxa One jak nigdy dotąd. Poznaliśmy pada Elite.

 

 

31 października zadebiutuje na rynku profesjonalna wersja pada od Xboxa One. Pad nie bez powodu otrzyma przydomek Elite. I to nie tylko na cenę, która w USA została ustalona na poziomie około 150 $, ale również ze względu na to, co ten pad będzie oferował. Pod będzie sprzedawany w gustownym pokrowcu i w standardzie otrzymamy 4 manetki do umieszczenia pod padem, 6 gałek o zróżnicowanym rozmiarze, kabel USB, zestaw baterii oraz 2 D-pady. Gdy będziemy używali pada pod kontrolą Windowsa 10, to będziemy mogli sami programować przyciski poprzez odpowiednią aplikację. Pad prezentuje się naprawdę świetnie. jedyną przeszkodą może być cena, która w Polsce wahać będzie się w przedziale 400 - 500 złotych.

 

 


Nowy system Xboxa One

Podczas targów E3 w USA Microsoft pochwalił się również faktem, że flagowa konsola otrzyma jesienią całkiem nowy system operacyjny, który będzie wspierała Cortana, czyli coś na kształt sztucznej inteligencji. Cortana będzie służyła nam pomocą pod jednym warunkiem.... musimy posiadać sensor Kinect.

 

 

 

 


 

 

Microsoft nie zapomina również o Xboxie 360. W tym tygodniu osoby, które uczestniczą w programie Preview otrzymały kolejną aktualizację swojej konsoli. Ta, oznaczona numerem 2.0.17419.0 przynosi bardzo przydatną funkcję. Od teraz osoby korzystające ze starszej konsoli będą mogły mieć dokładny podgląd na to, co robią ich znajomi korzystający z Xboxa One. Do tej pory mogliśmy tylko obserwować, czy są online, czy nie. Teraz widzimy dokładnie w jakie tytuły grają lub z jakich aplikacji korzystają.

 

 Windows 10

Wszystkie osoby, które biorą udział w programie Insider i uczestniczą w testach najnowszego systemu Microsoftu, już 29 lipca tego roku otrzymają możliwość zaktualizowania swojego systemu do najnowszej, sklepowej wersji oprogramowania. Jak powiedział Gabe z Microsoftu, Windows będzie tak długo bezpłatny dla użytkowników, jak długo pozostaną w programie Prewiev. Pełną wersję będzie można uzyskać poprzez aktualizację tej posiadanej obecnie lub będziemy mogli zainstalować pełną wersję świeżego systemu.

 

 


 

Microsoft powraca z letnią promocją

Podczas targów E3 Major Nelson zapowiedział, że Microsoft powróci z letnią promocją, która znana jest bardzo dobrze użytkownikom Xboxa 360. Tym razem zamiast nazwy Xbox Summer of Arcade wydarzenie będzie nosiło nazwę Summer Spotlight i będzie dostępne dla użytkowników Xboxa One. W programie pojawią się takie gry jak, King's Quest, SMITE, Toy Soldiers  i inne.

 

 


Jak zagrać w gry z Xboxa 360 na Xboxie One nie będąc w programie Preview?

Chcielibyście na własnej skórze wypróbować już teraz nową funkcję Xboxa Ona, która będzie dostępna jesienią, a nie chcecie testować zmian na własnej skórze? Jest na to dość prosty sposób. Oto co musicie zrobić:

1. Musicie mieć znajomego, który jest uczestnikiem testów i grał w gry z X360 na XO

 

 

2. Musicie przejść do zakładki Popularne wśród znajomych (ostatnie 10 dni)

 

 

3. Odnajdźcie znajomego, który grał w grę z Xboxa One i kliknijcie w grę, a później w opcję zagraj.

 

 

4. Po kliknięciu otworzy się wam okno z dostępem do rynku Xbox Live i jeśli byliście właścicielami danej gry na Xboxie 360, to będziecie mogli pobrać ją na Xboxa One.

 

 


Xbox

Jak pokazują testy gry z Xboxa 360 mogą działać odrobinę lepiej na Xboxie One. Nie są to wprawdzie znaczne różnice, ale na przykładzie poniższego filmiku, możecie zauważyć, że Mass Efekt osiąga lepsze osiągi w trybie emulacji. Jest to chyba pierwszy przypadek, że emulacja gier z Xboxa 360 jest lepsza niż oryginał.

 

 


Nowa aplikacja na Xboxa One

Od dziś możecie pobrać nową aplikację dla swojej konsoli. Dostępna, również na polskim rynku, aplikacja TuneIn umożliwia dostęp do setek internetowych stacji radiowych. Aplikacja działa oczywiście w trybie snap.

 

 


World Of Tanks w 4K

W trakcie wywiadu podczas targów E3 jeden z twórców odpowiedzialny za grę World Of Tanks na Xboxa One ujawnił, że gra może bez problemów działać na konsoli w rozdzielczości 4K. Gra została stworzona właśnie z myślą o takiej rozdzielczości. Tak więc wszystkie tekstury w grze są przygotowane do wprowadzenia takiej możliwości.

Gra zadebiutuje na Xboxie One już 10 lipca, wtedy będziecie mogli pobrać grę do testów. W dniach 11 - 12 lipca dostępne będą rozgrywki w becie. Natomiast oficjalna premiera przewidziana jest na 28 lipca tego roku.

 

 


Recore

Microsoft zaskoczył wszystkich na targach E3 premierą kolejnej ekskluzywnej produkcji zatytułowanej Recore. W wywiadzie dla GameSpot, producent Armature Studio Keiji Inafune ujawnił, że gra jest już rozwijana od 14 miesięcy. Premiera przewidziana jest na przyszły rok.

 

 


Fable Legends

W dalszym ciągu trwają testy beta Fable Legends i obecnie są one prowadzone na coraz szerszą skalę. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tą darmową produkcję, to zapraszam do zarejestrowania się na stronie  https://www.fable(...)tasignup

 

 


Gears Of War Ultimate Edition

 

W dniu dzisiejszym zakończyły się beta testy rozgrywki multiplayer w grze Gears Of War Ultimate Edition. Przez kilka dni mogliśmy poznawać produkcję w trakcie rozgrywek na czterech mapach w dwóch trybach. Co mi się rzuciło w oczy? To to, że rozgrywka jest bardzo płynna. 60 kl/s robi swoje. Grafika została odpowiednio "podrasowana". Ciężko mi tylko było się przestawić na ten sposób rozgrywki, czyli trochę inne celowanie, słabsze bronie, czyli to wszystko co było w pierwszej części. Zapewne jest to kwestia rozegrania odpowiednio dużej liczby meczy. Jedno wiem na pewno. Czas do premiery Gears Of War 4 będę miał zagospodarowany. Należy wspomnieć też, że osoby które testowały grę zostały nagrodzone dodatkowymi postaciami i skórkami dla broni, które otrzymają w pełnej wersji.

 

 


Call of Duty: Black Ops III

Zapewne zastanawialiście się, dlaczego w tym roku Microsoft nie nawiązał ponownie współpracy z firmą Activision przy promocji gry. Jak się okazuje ma to związek z tym, iż w końcówce tego roku odbędą się premiery dwóch wielkich tytułów, w których opcja rozgrywki multiplayer jest bardzo ważna. I to na promocji takich gier jak, Halo 5 i Gears Of War Ultimate Edition i ich aspektach sieciowych zamierza skupić się Microsoft. Całą tą zawiłą sytuację wyjaśnił Aaron Greenberg, człowiek odpowiedzialny za GoW. Wspomniana kwestia poruszana jest w poniższym filmiku około 11 minuty:

http://www.polyg(...)-of-duty

 

 


Gry Konami w pełnej krasie na Xboxie One

Julien Merceron, dyrektor techniczny w Konami, stwierdził, że dwa duże tytuły, które już niedługo ukażą się na rynku będą działać w rozdzielczości 1080p i 60 kl/s na Xboxie One. Na targach E3 2015, Merceron stwierdził, że Metal Gear Solid V i PES 2016 osiągną optymalną wydajność dzięki ulepszeniu ich silnika. Wynika to z intensywnego rozwoju i optymalizacji dla Xbox One.Powyższe udało się również osiągnąć dzięki ulepszonym bibliotekom SDK dla Xboxa One.

 

 


Rise of Tomb Raider też w 1080p

Jeśli jesteśmy już w temacie rozdzielczości, to pewnie ucieszy Was również wiadomość, że najnowsza odsłona Tomb Raidera, też wyciśnie ostatnie soki z Xboxa One i pewnie uda się twórcom przygotować grę, w którą zagramy w FullHD. Mam nadzieję, że nadchodzi zmierzch czasów 900p :)

 

 


Don't Starve wkrótce na Xboxie One

Już wkrótce na Xboxie One wyląduje kolejna dobra gra, która do tej pory była dostępna wyłącznie na PS4. Don't Starve Giant Edition zostało ocenione przez niemiecki odpowiednik ESRB.

 

 


Shenmue 3 na Xboxie One?

Tak może wynikać z aktualizacji opisu na stronie Kickstartera. Twórcy gry zaktualizowali wpis i uzależnili to, czy gra ukaże się na kolejnych platformach od tego, jak będzie przebiegała zbiórka pieniędzy. Kolejne platformy mogą pojawić się po osiągnięciu progów finansowych pozwalających na rozbudowę przedsięwzięcia.

 

Currently we are planning development only for PC (Windows) and PS4. Other platforms have not been decided yet. If other platform versions were added as rewards, an announcement would be made on the update page.

 

 


Fajna promocja w USA

Amerykański oddział firmy Microsoft przygotował ciekawą promocję. Przy zakupie Xboxa One, teraz z dyskiem 1 TB dostaniemy za darmo do pobrania w wersji cyfrowej jedną z zaprezentowanych na zdjęciu gier. dodatkowo w zestawie znajduje się gra Halo: MCC.

 

 


Ruszają testy specjalnej wersji Battlefielda 4

W tym tygodniu pojawiła się specjalna wersja gry Battlefield 4. Twórcy dzięki temu programowi chcą testować nowe funkcje i rozwiązania, które będą wprowadzane dynamicznie do produkcji. Specjalna wersja gry będzie dostępna dla osób które posiadają wersję premium gry. Gra będzie pobierana oddzielnie i zajmować będzie 43.96GB (oryginalna gra zajmuje tylko 37.66GB).

 

 


Sunset Overdrive

Twórcy gry nie chcą by gracze zapomnieli o ich najnowszej produkcji i od wczoraj rozsyłają do posiadaczy gier kody umożliwiające pobranie kilku nowych ciuszków i broni. Miło, że Insomniac Games dba o graczy. Poniżej lista przedmiotów, które będą dostępne w grze po realizacji kodu.

 

  • OD Wannabe Outfit
  • Fizzco Bot Outfit
  • Accordes de la Muerta Melee Weapon
  • AK-FOFF Weapon
  • Head-Bang Gun Weapon
  • Hangover Melee Weapon

 

 


Halo 5

Josh Holmes, producent wykonawczy gry Halo 5: Guardians, potwierdził za pośrednictwem Twittera, że wszystkie dodatki, które otrzymają nabywcy zamówień przedpremierowych będzie można samodzielnie odblokować w grze. W poprzednich grach Halo dodatki były wyłącznie dostępne dla osób decydujących się przeznaczyć wcześniej swoje pieniądze na zakup gry.

 

 


Batman: Arkham Knight

W dniu dzisiejszym odbyła się premiera gry, która będzie aspirować do miana najlepszej gry 2015 roku. Na rynku Xbox Live dostępna jest już do pobrania cyfrowa wersja gry Batman: Arkham Knight.  Grę można pobrać poprzez poniższy odnośnik, cena została ustalona na poziomie 289,99 zł:

https://store(...)7ca5cff1

 

 


Devil May Cry 4 Special Edition

Już od jutra wszyscy fani Devil May Cry 4 będą mogli zagrać w specjalną edycję gry, przygotowaną na potrzeby nowej generacji. Grafika w HD, rozgrywka w 60 kl/s, a to wszystko za niewygórowaną cenę 79,99 zł. Jeśli jesteście zainteresowani kliknijcie w poniższy odnośnik:

https://store(...)ce725983

 

 


F1 2015

Na 10 lipca przewidziana jest premiera gry F1 2015. Będzie to pierwsza odsłona symulacji wyścigów formuły na konsolach obecnej generacji. Poniżej możecie obejrzeć próbkę rozgrywki z konsoli Xbox One. I nie ma co ukrywać, szykuje się gratka dla fanów motoryzacji.

 

 


Forza Motorsport 6

W najbliższym czasie fani czterech kółek będą bardzo rozpieszczani. Najpierw zadebiutuje wspomniane F1, a wkrótce potem światło dzienne ujrzy najlepsza gra wyścigowa tej generacji. Oczywiście mowa tu o Forzie Motorsport 6. Jeśli nie możecie się doczekać do 15 września, to zapraszam do obejrzenia małej próbki z rozgrywki.

 

 

 


Castle Crashers Remastered

Już wkrótce, w ramach programu id@xbox, na konsoli Xbox One zadebiutuje poprawiona i rozbudowana wersja popularnej gry z Xboxa 360. Teraz razem ze znajomymi będziecie mogli wziąć udział w rozgrywce na nowej konsoli. Gra trafi do dystrybucji latem tego roku.

 

 


W tym tygodniu ocena nie mogła być inna niż 10/10. I to nie tylko z uwagi na dziesiąty odcinek blogu, ale również z tego powodu, że konferencja Microsoftu na targach E3 była jedną z najlepszych w historii. Rok 2015 zapowiada się znakomicie pod względem tytułów ekskluzywnych. Taki sam ma też być rok 2016. Otrzymana wsteczna kompatybilność, to dodatkowa wisienka na tym torcie. Dodatkowo nowa konsola, nowy pad no i gry, gry, gry. O tych najciekawszych wspominam poniżej, w podsumowaniu E3.

 

 


 

Pełny zapis konferencji Microsoftu:


 

Dzienne podsumowanie targów:

Xbox Daily: LIVE @ E3 show (Poniedziałek).

Xbox Daily: LIVE @ E3 show (Wtorek).

Xbox Daily: LIVE @ E3 show (Środa).

 

 


 

 

Najlepszym podsumowaniem zakończonej konferencji mogą być również wyniki przekazane przez sieć Amazon. Według sklepu znacznie wzrosła liczba zamówień konsol Xbox one i gier na tą platformę. Największy wzrost zamówień odnotowały gry Forza Motorsport 6, Rare replay, Gears Of War: Ultimate Edition, Gears of War 4, Fallout 4, Halo 5. Jeśli chodzi o sprzęt, to największe zainteresowanie wzbudził nowy pad Elite od Microsoftu.

Ponadto firma Sinthesio przeprowadziła analizę mediów społecznościowych wg tematów poruszanych w nich i związanych z daną konsolą, z uwzględnieniem generowanego ruchu w sieci. Jak widzicie największy zainteresowanie powodowały informacje związane z Xboxem One.

 

Tagi: Microsoft windows 10 xbox 360 xbox one

Oceń notkę
+ +39 -

Microsoft Zone
Oceń profil
+ +27 -
Radesito
Ranking: 115 Poziom: 63
PD: 32221
REPUTACJA: 5435