Gram, bo lubię

FaithlessGod FaithlessGod 15.12.2014, 12:49
Recenzja gry: Zen Pinball 2
599V

Recenzja gry: Zen Pinball 2

Zen Pinball 2 jest grą, z którą spędziłem wiele godzin. Ogromna różnorodność dostępnych stołów zapewnia niekończące się pokłady grywalności. Żeby było jeszcze ciekawiej, gra dostępna jest całkowicie za darmo!

No prawie, ponieważ chcąc móc zdobywać trofea, należy wykupić płatną aktywację. Na szczęście w jej skład wchodzi kilka stołów, więc nie jest to typowe naciąganie graczy, a jedynie skuteczne zachęcanie do pełnej aktywacji gry. Gdy już to zrobisz, możesz cieszyć się jej pełną funkcjonalnością. Jeśli grałeś w wersję z PlayStation 3, grając w port na Vitę poczujesz się jak w domu.

 

Masz do czynienia z perfekcyjnie wykonanymi stołami, pełnymi rozmaitych mini gier, bonusów i ukrytych obszarów. Każdy inspirowany jest wybraną postacią ze świata Marvela lub grą, np. Plants vs Zombies, czy Ninja Gaiden Sigma II. Do wyboru masz kilkanaście zupełnie darmowych stołów czekających na zassanie z PlayStation Store, a dodatkowo możesz, za niewielką opłatą, dokupić kolejne. Capitan Americaa, Hulk, Thor, Ghost Rider, Blade, Silver Surfer to tylko kilka z postaci, którymi inspirowali się twórcy podczas projektowania poszczególnych stołów. Co ciekawe, różnią się one od siebie poziomem trudności. Na niektórych możesz spędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut, nabijając wesoło potężny wynik, podczas gdy inne wymagają od ciebie maksymalnego skupienia i ciągłej walki o to, aby nie stracić kulek (khem...).

 
 
Oprawa stoi na najwyższym poziomie. Każdy stół jest niezwykle szczegółowo wykonany, a ilość detali powala na glebę. Pełno jest ruchomych elementów, ukrytych zakamarków oraz typowych dla każdego pinballa nabijaczy punktów. Najważniejsze jednak, że ani razu gra nawet o drobinę nie zwolniła. Wszystko płynnie hula, co w grze tego rodzaju ma ogromne znaczenie. Fizyka samej kulki jest doskonała. Czuć moc drzemiącą w wirtualnych „łapkach”. Gdy porządnie przywalisz w kulkę, ta wystrzeli jak z procy, niejednokrotnie wracając z taką prędkością, że jedynie łut szczęścia pozwoli ci ją wyłapać. Masz też możliwość wyboru ustawienia kamery. Od bardzo dynamicznej, podążającej za kulką, przez ustawioną z przodu, pod różnymi kątami, a na zawieszonej u góry, dającej widok na cały stół, kończąc. Gra posiada też tryb zabawy wieloosobowej. Możesz grać nawet z trójką znajomych, wymieniając się kolejno konsolą, lub połączyć się z kimś za pośrednictwem PlayStation Network. Oczywiście zaimplementowano tabele scoringowe, dzięki którym możesz porównywać swoje osiągnięcia z wynikami znajomych oraz najlepszymi graczami z całego świata.
 
Jeśli jesteś posiadaczem którejkolwiek platformy Sony (PS3, PS4 lub PSV) i jeszcze nie grałeś w Zen Pinball 2, natychmiast loguj się do PlayStation Store i pobieraj produkcję Zen Studios (developer). Zapewniam, że nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem pinballi, gra węgierskiego studia wciągnie cię bez reszty. Co więcej, kupiona na jednej platformie, działa bez problemu na pozostałych dzięki opcji cross-buy. Wiele, doskonale wykonanych stołów do wyboru, świetna fizyka kulki oraz niekończąca się radość z gry. Czy potrzeba lepszej rekomendacji?

Tagi: recenzja zen pinball 2

Werdykt
  • + Świetna oprawa
  • + Wiele stołów do wyboru
  • + Fizyka kulki
  • - Tylko dla miłośników pinballi
9.0
FaithlessGod
FaithlessGod Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika flipperów. Masa stołów, świetna oprawa i fizyka kulki. Grać!
Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +5 -
FaithlessGod
Ranking: 1690 Poziom: 36
PD: 6972
REPUTACJA: 1647