Blog użytkownika Nemesis US

Nemesis US Nemesis US 24.03.2019, 22:10
EVIL TV - Marketingowa REakcja!
165V

EVIL TV - Marketingowa REakcja!

Z okazji 23 rocznicy pojawienia się na rynku pierwszego REsidenta postanowiliśmy przyjrzeć się jak wydawca na przestrzeni tych wielu lat podejmował rozmaite kampanie reklamowe. Temat wydaje się o tyle ciekawy, że wraz z upływem lat zmieniła się mentalność graczy więc i promowanie marki stało się jeszcze większym wyzwaniem. Zapraszamy!

Jestem wprost pewien, że wielu z Was, starszych stażem graczy pamięta słynną reklamę Resident Evil 2 w reżyserii zmarłego George'a Romero. Dawniej, za dzieciaka jedynie mogłem podziwiać kilka obrazków z tego materiału  w naszej lokalnej prasie growej. Było to moim jedynym źródłem komunikacji z aktualnymi wydarzeniami w samej branży. I nie byłem oczywiście odosobniony w tamtym czasie. Dzisiaj wspominam to z nostalgią i chwilami nawet tęsknię za tym bezpowrotnym okresem życia ale to temat na osobny tekst. W latach 90. marketing Capcom wydawał się bardzo ciekawy i dość odważny. W naszym nowym materiale znajdziecie garść ciekawych spostrzeżeń i może dowiecie się kilku ciekawostek. Z racji objętości tego odcinka być może nie wszystko udało nam się zawrzeć ale staraliśmy się przedstawić te kampanie marketingowe, które szczególnie zapadły nam w pamięć.

Wracając zaś do spotu Romero to był to precedens w historii promocji marki. Resident Evil 2 nie tylko ukształtował kierunek serii w kontekście projektowania i reżyserii kolejnych części. Bo wiadomo, że to tutaj wśród bohaterów zrodziły się emocje, pojawia się wątek miłosny, tworzą się jakieś konkretne relacje. Pierwszy Resident nie oddał tego tak jak zrobił to sequel. Reklama Romero dała podwaliny pod późniejsze działania całego segmentu w firmie odpowiedzialnego za promocję. RE2 wciąż jest kamieniem milowym jak dla mnie i raczej nic już tego nie zmieni. Zapraszamy Was do nowego materiału i goraco zachęcamy do dyskusji. 

 

Dziękujemy za Wasze zainteresowanie. Każda opinia czy to pozytywna czy krytyczna jest dla nas bardzo ważna i postaramy się poprawic wszelkie niedoróbki i błędy z naszej strony. Tymczasem zapoznajcie się z naszą opinia na temat marketingowych zagrywek Capcomu w temacie REsidenta i zachęcamy do dyskusji. Może Wy macie jakieś ulubione spoty reklamowe?

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +20 -
Nemesis US
Ranking: 1950 Poziom: 39
PD: 8213
REPUTACJA: 1210