SKLEP

Chwile ulotne

czyli Wszystko co zżera mój czas ;]
Look-e Look-e 12.03.2015, 21:52
Gry na ekranie - Future Edition
519V

Gry na ekranie - Future Edition

O tym co przyniesie przyszłość w temacie adaptacji gier.

Wzorem wpisów z serii Komiksy na ekranie powracam z tematem Gry na ekranie. Temat mocniej skomplikowany, trudniejszy i w teorii mniejszy. Jednak dałem (chyba) radę, a zapowiedzi jest co nie miara. Aż nie dowierzam, tym bardziej że brakuje w temacie Uwe Bolla !!!! Zapraszam!

 


 

Swego czasu, tak w pierwszym dziesięcioleciu nowego tysiąclecia producenci z Hollywood nie mając pomysłu na nowe filmy, zapatrzyli się w inne gałęzie przemysłu rozrywkowego. Ekranizowanie książek to już za mało. Z jednej strony stały więc komiksy, które dzięki dostatecznie rozwiniętej technice efektów specjalnych mogły zostać zekranizowane. Z drugiej strony stały gry video, których rosnące przychody nie mogły przecież przejść obojętnie obok nosa panów z Holiłudu.

Niestety podejście ludzi odpowiedzialnych za te ekranizacje do tematów growych minęło się z celem. W większości mięliśmy do czynienia z niezłymi kaszankami, gdzie prym wiódł niemiecki reżyser, scenarzysta, producent, po prostu człowiek-orkiestra Uwe Boll.

Zacząłem od Bolla z tego względu że ten znany chyba większości graczom interesującymi się kinem Pan nie ma żadnych planów na przyszłość związanymi z growymi adaptacjami !!! Cóż za cudowna wiadomość! Tyle że to jest stan na dzień dzisiejszy, więc nic sobie nie obiecujmy, żeby nie zapeszyć.

 

 

Ostatnimi czasy nie rozpieszczano nas ekranizacjami gier. Istnieją jednak wszelkie przesłanki żeby to się zmieniło. Wiele firm produkujących gry postanowiło wejść w przyległy interes i zaryzykować kolejnymi filmami i serialami.

 


 

SONY – gang PlayStation zaczął swój plan filmowo-growych produkcji w tamtym roku od wydanego na DVD/Blu-Ray filmu CGI Heavenly Sword. Nie wyszedł z tego gniot, ale co do jakości efektów komputerowych można się było przyczepić. Tak naprawdę dopiero w tym roku Sony walnie z grubej rury, bo od razu do kin. Panowie w graniakach wzięli chyba najbardziej wdzięczny pomysł na film i według mnie ten film ma bardzo duże szanse na powodzenie. Mowa o ekranizacji gry Ratchet & Clank, który to film będzie oczywiście animacją i kto wie, może zalążkiem nowej serii animacji walczącej z kolejnymi hitami Disneya i Dreamworks. Seria futrzaka i robocika doczekała się już masę świetnych gierek, a z powodu premiery filmu sama gra ma doczekać się remake’u, a może nawet reebotu. Zrobiona całkowicie od nowa, nie będąca remasterem gra ma pojawić się w tym roku na PS4 w okolicach premiery filmu.

 

 

Na następny rok zapowiedziany jest film animowany Sly Racoon, czyli nie mniej znana seria gier od Sucker Punch. W przeciwieństwie do filmu Ratcheta i Clanka, który trzyma się stylu gier, Sly, którego seria wyglądała bardziej kreskówkowo, w kinie ma wyglądać bardziej komputerowo. Taka moda. Mam nadzieję że dzięki temu doczekamy się jakiejś gry.

Bliżej niż dalej do kin ma seria Gran Turismo¸ Wiem, głupio to brzmi, ale tęgie glowy wpadły na pomysł, że będzie to historia gracza, który dzięki wygranej w zawodach gry Gran Turismo, stal się profesjonalnym kierowcą rajdowym.

Na horyzoncie majaczy się także filmowy Uncharted oraz The Last Of Us. O tym pierwszym plotkuje się że w roli Nathana Drake’a wystąpić ma Mark Whalberg. Oby nie, bo po ekranizacji Max Payne i stosunku aktora do samych gier z tego nie mogłoby wyjść nic dobrego. Ciekawostka jest fakt że Sony próbuje dogadać się z Nintendo w sprawie ekranizacji Super Mario Bros. Jako animacji. Bardzo prawdopodobne że dostaniemy też jakiś growy serial w ramach PlayStation Originals.

 


 

Podobnie jak Sony postępuje ze swoimi IP UBISOFT. Firma przywalić kinom ma z grubej rury filmem Assassins Creed. W filmie zobaczyć mamy Michaela Fassbendera. Potencjał jest, o tym każdy wie kto grał w serię. Mówi się że scenariusz ma podążyć ścieżkami Ezio pomijając wątek Altaira. Szkoda… Ciekawe czy Ubisoft po prawdopodobnym sukcesie filmu ma zamiar wprowadzić produkcję taśmową filmów z tej serii.

Ubi ma naprawdę ambitne plany. Następny w kolejce jest Splinter Cell z Tomem Hardym w głównej roli. Ma to być geneza Sama Fishera. Taka ciekawostka: już w Splinter Cell: Chaos Theory pojaiwł się teser filmu Splinter Cell. Dalej planowane są filmy Ghost Recon (który doczekał się już krótkometrażówki), Watch_Dogs, Rabbids (korliki maja już swój serial w TV) oraz Far Cry (i nie będzie miał oczywiście nic wspólnego z filmem Uwe Bolla).

 


 

Inaczej do sprawy podchodzi MICROSOFT, które nie zamierza koniec końców robić wariacji na temat swoich IP, a kręcić filmy i seriale będące częścią growej historii. Mamy dzięki temu doczekać się czwartego już mini-serialu z serii Halo (wcześniejsze to animowany Halo Legends, Halo: Forward Unto Dawn i Halo: Nightfall). Kolejnym serialem zajmuje się Steven Spielberg, więc powinno wyjść epicko. Szkoda tylko że reszta planowanych projektów z Gears Of War na czele gdzieś się zagubiła.


 

W roku 2016 roku ma nastąpić premiera ostatniej części filmowego Resident Evil. Później ten kinowy „serial” dostanie swój serial telewizyjny. Na razie nie wiadomo czy to kontynuacja czy spin-off. A może całkowity reboot, będący wierniejszą adaptacją serii? Byłoby miło.

 

Na horyzoncie majaczy się wiele stuffu (lista poniżej) m.in. Minecraft i Tetris. Skoro, mogliśmy dostać ekranizację gry w statki (Battleship) to czemu nie zabawy wielkimi klockami. Gdzieś tam przygotowuje się na powrót Lara Croft, Angry Birds aka Wkurwione Ptaki chcą zajumać miejsce ekranowe ptakom z Rio, Metal Gear Solid (czyżby „ostatni” projekt Hideo Kojimy?).Nawet Nintendo planuje wespół z Netflixem serial na bazie The Legend Of Zelda. Prawdziwą bombą z pewnością okaże się planowana na rok 2016 superprodukcja Warcraft.

 

 

 


 

Rok 2015 przywitamy z drugą już ekranizajcą Dead Rising (Dead Rising: Watchtower). Poprzednia o tytule Zombrex Dead Rising Sun, była japońskim eksperymentem twórcy gry. Ta wygląda już troszeczkę lepiej, ale spodziewać się czegoś więcej niż kina klasy B to już przesada. Później po raz drugi do kin wkradnie się Hitman (Hitman: Agent 47). Film nie będzie jednak kontynuacją produkcji z 2007 roku, która zostawiła za sobą całkiem dużo wątków dla kontynuacji. Ma być rebootem bardziej trzymającym się growego originu postaci. Ze zwiastuna wycieka nieprzyzwoita jak na łysola ilość przegiętej akcji, ale też ciekawe podejście do scenariusza, w którym Agent 47 jawi się jako bad-ass całej produkcji, a historia ma być przedstawiona z perspektywy policjanta tropiącego seryjnego zabójcę. Przynajmniej na to wskazuje zwiastun. Kolejny jest Ratchet & Clank, a także japońszczyzna – kolejne Pokemony ora trzecia część Persony 3 i dużo więcej nieznanym Europejczykom animacji. Ciekawostką tego roku zostaje film Pixels, w którym Ziemia zostaje zaatakowana przez dosłownie złowrogie piksele. Najlepsi gracze na świecie łączą siły by odbić złowrogą inwazję.

 

 

Jest również dobra wiadomość dla fanów seriali Machinimy. Street Fighter doczeka się drugiego sezonu, a zatytułowany będzie Street Fighter: World Warrior. Ryu i Ken ustąpią miejsca w historii dla Guile’a i Chun-Li, którzy będą prowadzić śledztwo w sprawie organizacji Shadaloo. Trzeci sezon Mortal Kombat Legacy , który swego czasu zawiesił się w próżni z uwagi na fakt że reżyser - Kevin Tancharoen miał zająć się filmem kinowym Mortal Kombat, powróci! Film kinowy został odsunięty na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tym samym Mortal Kombat Legacy 3 stanie się faktem może jeszcze pod koniec tego roku.


 

Jak widzicie przyszłość ekranizacji gier rysuje się w ciepłych barwach. Wiele z nich mają być wysokobudżetowymi produkcjami. Oby tylko wyszło z tego coś lepszego niż zwykle.

 


PS. Za tydzień zgodnie z poprzednimi wersjami kącika dostaniecie Gry na ekranie w wersji Zwiastunowej.

PS.2. Jeżeli czegos brakuje, to pisać śmiało. Uzupełni się ;]


 

ROZPISKA

FILM/SERIAL AKTORSKI  FILM/SERIAL ANIMOWANY

 

FILMY:

2015

1. Dead Rising: Watchtower (27 marca)

2. Persona 3 The Movie: No. 3, Falling Down (4 kwietnia - Japonia)

3. Pokemon The Archdjinni of the Rings: Hoopa (18 lipca - Japonia)

4. Pixels (22 lipca)

5. Hitman: Agent 47 (28 sierpnia 2015 - Polska, 27 sierpnia 2015 - świat)

6. Ratchet & Clank (brak daty)

 

2016

1. Angry Birds (1 lipca - Polska, 13 maja - świat)

2. Warcraft (marzec)

3. Sly Cooper (brak daty)

4. Uncharted (2 czerwca)

4. Resident Evil: The Final Chapter (2 września)

5. Assassin’s Creed (21 grudnia )

 

Planowane (bez daty premiery):

1. Splinter Cell

2. Ghost Recon

3. Watch_Dogs

4. Rabbids

5. Far Cry

6. Gran Turismo

7. Metal Gear Solid 

8. Sonic The Hedgehog

9 Tetris

10. Super Mario Bros.

11. Mortal Kombat

12. Pikmin

13. Temple run

14. Cut The Rope

15. Mass Effect

16. Tomb Raider

17. Just Cause: Scorpion Rising

18. Deus Ex: Human Revolution

19. The Last Of Us

20. Shadow Of The Colossus

21. Minecraft

22. Dust

23. Kane & Lynch

 

 

SERIALE

Aktualnie / 2015

1. Sonic Boom

2. Pac-Man and the Ghostly Adventures

3. Rabbids Invasion

4. Angry Birds Toons

5. Angry Birds Stella

6. Pokémon XY

7. Yo-Kai Watch

 

 

Planowane (bez daty premiery):

1. Street Fighter: World Warrior

2. Mortal Kombat Legacy Season 3

3. HALO Stevena Spielberga

4. The Legend Of Zelda

5. Resident Evil

 

Tagi: ekranizacje gier film gry na ekranie kącik filmowy

Oceń notkę
+ +19 -

Oceń profil
+ +33 -
Look-e
Ranking: 117 Poziom: 61
PD: 30184
REPUTACJA: 5263
Miesięcznik PSX Extreme