Chwile ulotne

czyli Wszystko co zżera mój czas ;]

Look-e Look-e 23.07.2013, 14:07
ChU #7: X-Men –The Official Game (2006) – streszczenie fabuły
476V

ChU #7: X-Men –The Official Game (2006) – streszczenie fabuły

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu „The Wolverine”. Z pewnością wielu z Was postanowiło z tego powodu przypomnieć sobie poprzednie X-filmy, a niewielu pamięta że wraz z premierą X-Men III: Ostatni Bastion wydano też grę – X-Men The Official Game. Postanowiłem więc przytoczyć X-fanom historię tego growego prequela trzeciej części filmu X-Men.
  • X-Men: The Official Game

Gra jest prequelem X-Men 3: Ostatni Bastion. Dzieję się kilka tygodni po X-Men 2.
 

Pułkownik William Stryker podczas najazdu na szkołę Xaviera dla Uzdolnionej Młodzieży wykradł dwa komponenty rdzenia Cerebro, System Identyfikacji oraz System Śledzenia Mutantów z Genem X, jak również schwytał kilku mutantów w postaci uczniów szkoły i nauczycieli. Dzięki tym komponentom Stryker mógł zbudować uboższą, ale jednak działającą wersję Cerebro do swoich niecnych celów. Zjednoczone siły X-Men i Braterstwa Mutantów Magneto udało się uratować zakładników i zniweczyć plany Strykera. Zwycięstwo nie obyło się bez wysokiej ceny jaką X-Men musieli przypłacić. Przyjaciółka, nauczycielka, ukochana…. Jean Grey poświęciła swe życie po to by X-men mogli uciec i spełnić marzenie Charles’a Xaviera o współistnieniu ludzi i mutantów.

 

 

Teraz X-men muszą wyruszyć z powrotem do Alkali Lake w poszukiwaniu skradzionych części Cerebro. To co znajdą zszokuje ich doszczętnie. Duchy przyszłości ożyły. X-men odkryją że nie tylko miejsce niedawnego koszmaru zmartwychwstało…

Cyclops i Wolverine nie mogą pogodzić się ze śmiercią Jean. Scott miewa sny w których wołany jest przez Jean. Zaś Logan by jakoś oddalić swoje zrozpaczenie próbuje robić to co najlepiej umie. Zamyka się w Sali Niebezpieczeństw (Danger Room) gdzie walczy z holograficznymi przeciwnikami w tym z hologramem Sabretooth’a. Nie mogąc się skupić, przegrałby walkę, gdyby nie pomoc Icemana, który zamraża przeciwnika. Logan postanawia potrenować chłopaka, gdyż Cyclops (jako lider) kompletnie nie może wziąć się w garść.

 

W tym czasie Profesor Xavier wraz ze Storm oglądają wystąpienie telewizyjne Hanka McCoya na temat mutacji oraz ostatnich wydarzeń jakie zgotował światu Wiliam Styker. Storm zamartwia się o moce Profesora. Ten dodaje że z nim jest wszystko w porządku. To Cerebro jest zranione… Dwie z części nie mają swoich zamienników. Te części są w Alkali Lake. Już pora by wrócić po nie. Tylko dzięki Cerebro jest szansa na znalezienie tropu Magneto. Profesor daje to do wiadomości Loganowi, wytykając mu że się przetrenowuję. Logan i Ororo (Storm) wyruszają razem z Colossusem i Nightcrawlerem (Kurt’em) do Alkali Lake…
 

Woda już opadła. X-Men są w drodze do Alkali Lake. Ktoś wystrzelił jednak rakiety w X-Jeta. Storm udaje się je wyminąć i zniszczyć. Ktoś musi jednak wyłączyć zabezpieczenia by ktokolwiek mógł tam wejść. Nightcrawler teleportuje się do bazy i wyłącza zabezpieczenia. Wygląda na to że baza wcale nie została opuszczona…


 

Nieprzyjaciele zostają zaalarmowani że ktoś włamał się do bazy. Postanawiają jak najszybciej przetransportować części robotów, które nazywają Sentinelami. Pozostała trójka X-men wchodzi do środka. Grupa się rozdziela. Collosus i Nightcrawler idą znaleźć zagubione części. Wolverine i Storm postanawiają przekonać się kim są nowi lokatorzy bazy. Storm wydaję się lekko poddenerwowana byciem w zamkniętym pomieszczeniu.
 

 

Logan i Ororo w jednym z pomieszczeń znajdują kilku żołnierzy oraz wielką głowę jakiegoś robota. Rozprawiają się z przeciwnikami i niszczą generatory doprowadzające energię do metalowej głowy. Mundury pokonanych mają wyszytą nazwę HYDRA, zaś w komputerowej dokumentacji tajemniczej głowy widnieje slogan „Programu Sentineli”. Bohaterowie jeszcze nie wiedzą co to oznacza. W Sali obok leży komora w której niegdyś Logan został poddany eksperymentowi. Podchodzi do niej. Zauważa że w środku czegoś brakuje…a raczej kogoś. Ktoś ogłusza Logana. To Lady Deathstrke.

 

 

Budzi się, gdy żołnierze HYDRY chcą spalić go w piecu. Mają pecha… Wolverine rozprawia się z nimi i wściekły postanawia odnaleźć Yuriko (Lady Deathstrike) i Storm. Przechodzi przez kolejne komnaty zostawiając za sobą trupy. Lady schwytała Storm. Zamknęła ją w skrzyni. Storm panikuje. W pomieszczaniu zaczyna się straszliwy huragan. Wchodzi Wolverine i dochodzi do morderczej konfrontacji Logana z Yuriko. Wolverine kolejny raz powala Yuriko. Uwalnia Storm, a ta ostatecznie powala prześladowczynie.

 

W innej części bazy, Nightcrawler i Collossus szukają części Cerebro. Kurt jest prześladowany wizjami chłopaka obwiniającego go o swą śmierć. To syn Strykera – Jason. Wygląda na to że Jason przeżył. Kurt wchodzi do komnaty Dark Cerebro by zebrać części. Żołnierze HYDRY nadchodzą, więc Collossus postanawia się nimi zająć na czas pracy Kurta. Jednak w sali z DC czekają na niego kilka robotów (Sentinele). Kurt teleportuje się na ramiona robotów by te same ze sobą się rozprawiły. Oby dwaj X-Men poradzili sobie zadawalająco. Kurt zebrał brakujące części cerebro. W innej części bazy żołnierze HYDRY znajdują aktywowany przez kogoś program-sztuczną inteligencję – Master Molda. Nie dane im było uciec.
 

 

 

Resztki HYDRY uciekają helikopterami. Z nimi resztkami sił Lady Deathstrike. Wolverine nie zamierza tak tego zostawić. Wbija szpony w lecący helikopter. Reszta X-menów zbiera się na powierzchni. Kurt i Collossus, opowiadają że zaatakowały ich jakieś roboty. Nagle te wyłaniają się spod ziemi. X-men wracają do bazy póki jeszcze mogą. Kurt i Ororo obgadują sprawę z Xavierem.Iceman (Bobby) coraz lepiej panuję nad swoimi zdolnościami. Profesor postanawia wysłać go na jego pierwszą misję. Pyro próbuje uszkodzić reaktory jądrowe. Iceman musi mu w tym przeszkodzić. Byli przyjaciele muszą walczyć przeciwko sobie. Bobbiemu udaję się opanować ogień . Pyro ucieka.

 

 

Nightcrawler i Storm wyruszyli na most Brookliński gdzie grasuje gang mutantów. Okazuję się że to nie gang, a jeden mutant – Multiple Man. Potrafi on się zduplikować i to wielokrotnie. Podłożył on na moście kilka bomb. X-Men po dość długiej walce udaję się dezaktywować bomby, pokonać i złapać Multiple Mana. Rząd ma zamiar zamknąć go w więzieniu dla mutantów.
 

 

 

Profesor wraz z Beastem (McCoy) omawia sprawę Sentineli. Okazuję się że jednym z wczesnych projektów Strykera był właśnie program Sentineli i to jeszcze przed Weapon X. Rząd jednak nie sfinansował tego projektu. Zrobiła to przestępcza grupa HYDRA. Pomogła mu zbudować prototyp. „Master Molda” samowystarczalną fabrykę produkującą Sentinele – roboty mające polować na mutantów. Nikt nie wie jednak gdzie teraz znajduje się Master Mold…Wolverine ląduje w Japonii w pobliżu zamku pamiętającego czasy samurajów. By dorwać Yuriko musi tam wejść. Stos trupów - HYDRY i ninja – tyle po sobie zostawił, nim doszedł do Yuriko. W tym czasie Yuriko prosi o wybaczenie swojego mistrza – Silver Samurai’a. Przeprasza że zdołała się zmanipulować Strykerowi oraz opowiada o Master Moldzie. Samuraj domyśla się że Master Mold leci do Hong Kongu po inhibitor – urządzenie mogące zatrzymać roboty. Rozmowę przerywa Logan. Wygląda na to że Samuraj go już zna. Yuriko prosi mistrza by ruszył już do Honk Kongu, a ona zajmie się gościem.

 

 

Po długiej walce w której obaj zawodnicy swoją zdolność gojenia ran wykorzystali do granic możliwości, Wolverine w końcu ścina liny trzymające wielki kwadratowy żyrandol. Ten spada na przeciwniczkę. To już koniec Yuriko.Na dachu zamku stoi jeszcze Silver Samurai. Logan pyta skąd go zna. Samurai wie wszystko o Weapon X. Stryker nawet wykorzystał w projekcie kilka jego rozwiązań. Opowiada o programie Sentineli, który pomogła stworzyć organizacja HYDRA, że roboty nie miały wcale polować na mutantów, jednak Stryker miał co do nich wiadome plany. Wolverine posądza go o aktywacje Master Molda. Ten go wyśmiewa. Mówi że również jest mutantem, więc po co miałby to robić. Dochodzi do konfrontacji. Logan musi koniecznie się dowiedzieć co takiego jest w Hong Kongu. Pokonuje go. Zamek płonie. Logan rozmawia telepatycznie z Profesorem. Oznajmia mu że w Hong Kongu jest coś co może zatrzymać Sentinele. Niestety roboty są już w drodze…
 

 

Profesor X rozmyśla. Wygląda na to że Jason naprawdę przeżył katastrofę i toczy jakiś wewnętrzny spór ze swoją podświadomością. Xavier prosi też Magneto o pomoc w walce z robotami Master Molda. Informacja o zadaniu wybicia mutantów wydaję się być wystarczająco przekonywująca dla mistrza magnetyzmu.X-Men wyruszyli do Hong Kongu X-Jetem. Na miejscu wykryły ich Sentinele. Zestrzelili samolot. Ten się rozbił. Bohaterowie wychodzą, są jednak daleko od budynku z inhibitorem. Tylko Iceman może przedostać się tam szybko. Reszta nie ma wyboru, musi mu na to pozwolić.Iceman leci w kierunku inhibitora przez miasto. Niestety roboty dolatują pierwsze. Zdobyły inhibitor. Zaczyna się morderczy pościg. Iceman rozwala i zamraża pobliskie, atakujące Sentinele. W końcu unicestwia również tego trzymającego urządzenie, a te przechwytuje. Reszta robotów atakuje miasto w poszukiwaniu mutantów. Bobby nie ma wyboru, walczy z nimi. Zauważa też inny rodzaj robotów – Gigantyczne Sentinele. Zmierzają one w kierunku Master Molda. Iceman musi je zatrzymać by te nie przeszkadzały reszcie załogi.

 

 

Nightcrawler wślizgnął się do wnętrza Master Molda. W środku nawiedza go młodsze wcielenie Jasona. Umysł Jasona walczy, ma rozdwojenie jaźni . Dobra część Jasona kieruje Kurta w stronę Serca- procesora wielkiej maszyny. Na miejscu zastaje podłączonego do Master Molda Jasona i zgraję Sentineli.Wolverine także wszedł do wnętrza Master Molda. Wyczuwa Sabretooth’a. Logana dopada Jason. Miesza mu w głowie. Logan widzi sale wraz z komorą w której się „narodził”. Z jej wnętrza wychodzą jego duplikaty. Wolverine walczy z nimi przez długi czas. W końcu Jason odpuszcza.Iceman skończył z Gigantami w mieście. Teraz podążył ku jednostce centralnej – Master Moldowi. Musi znaleźć panel kontrolny całej maszyny by go zniszczyć. To zatrzyma maszyny. Nie wie gdzie lecieć. Ku jego szczęściu, spostrzega lecące tam Sentinele, które właśnie dostały rozkaz jego ochrony. Po długiej przejażdżce dolatuje do panelu, niszczy go i ewakuuje się.

 


 

 

Sentinele padają przez wyłączenie ich rozkazu. Kurt chcę teraz odłączyć Jasona, ale ten wściekły pokazuje mu następną nieprawdziwą wizję. Wizję piekła do którego według Jasona, ten należy. Dobra część Jasona nadal pomaga Kurtowi. Każe mu zniszczyć tarcze wspomagające moce Jasona. Nightcrawler wychodzi zwycięsko z tego starcia. Wszystko powoli się rozpada. Mimo to Kurt chce uratować Jasona. Jednak gruzy przysypują jego ciało. Kurt próbuję je podnieść. Ktoś go odpycha, to Sabretooth.Wolverine znajduję Kurta. Dowiaduję się co się stało. Wygląda na to że Magneto chce zwerbować Jasona. Logan dogania Szablozębego. Następuje walka. Kurt ewakuuje się z Jasonem. W pewnym momencie walki, Sabreetooth spada z Master Molda daleko w dół na ziemię pociągając za sobą Logana.Jason umiera, mimo próby ratowania. Magneto ostrzega X-Men, że ich następne spotkanie nie będzie takie miłe. Logan wstaję. Sabretooth złagodził jego upadek i wbił się w wystające z ziemi pręty. Logan je jeszcze obwiązał. Wygląda na to ze następne spotkanie nie nastąpi zbyt prędko.


To koniec. Charles i Hank obmawiają całe zajście w szkole. Wchodzi Kurt. Profesor już wie. Kurt odchodzi ze szkoły. Uważa że nie jest przeznaczony do takich rzeczy. Jest prostym człowiekiem i nienawidzi przemocy. Podziwia Profesora za jego siłę i troskę o świat. Xavier oznajmia mu że drzwi szkoły zawsze będą stały przed nim otworem. Wie że dużo poświęcili w tej walce. Zastanawia się też co jeszcze przyjdzie im poświęcić…


Cyclops wchodzi do domu rodzinnego Jean Grey. Na fotelach siedzą Charles, Erik i młoda Jean. W pewnej chwili Jean zaczyna promieniować dziwnym czerwonym blaskiem. Drzwi zamykają się przed Cyclopsem. Zaczął się kolejny koszmar…

Ciąg dalszy w „X-Men – Ostatni Bastion”

 

  • Prywata

 

Sama gra nie jest zbyt dobra (średnie ocen około 55%). Gra się trzema postaciami – Wolverinem, Icemanem i Nightcrawlerem.

 

Co najdziwniejsze, to gra postacią o którą nikt się nie martwił (Wolverine) jest najbardziej nużąca. Wszystko przez brak rozwoju ciosów postaci (zostaje tylko podbijanie wskaźników hp, ataku itp.). Rozgrywka Icemanem to rasowa liniowa strzelanka na szynach (lodzie). Nie możemy się zatrzymać, a tylko zwolnić, przyspieszyć, ewentualnie skręcić, no i strzelać.  Trzeba przyznać że jest to całkiem przyjemne. Najciekawiej przedstawia się gra Nightcrawlerem – skradamy się, teleportujemy i walczymy. I jest to bardzo instytucyjne . Szczerze to gierkę polecam tylko i wyłącznie zatwardziałym fanom X-Men.

 

Co do samej historii, to można mieć tutaj pewne zastrzeżenia. I nie mam namyśli zmartwychwstania pewnych postaci, a kolejne sequele filmowego X-Men. Gra nie okazała się sukcesem więc bardzo możliwe że twórcy zbliżających się filmów nie wezmą jej wydarzeń pod uwagę. Przemawiają za tym m.in. postać Silver Samurai’a w zbliżającym się „The Wolverine” oraz Trask i jego Sentinele w przyszłorocznym „X-Men: Days of Futere Past”. Zobaczymy jak to będzie.

 

PS. Opis fabuły pochodzi z mojego dawnego wpisu na forum filmwebu.

 

Tagi: chwile ulotne official game x-men

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +32 -
Look-e
Ranking: 157 Poziom: 62
PD: 31152
REPUTACJA: 5016