Perły z lamusa #25: Atari 80 Classic Games in One (PC)

BLOG
176V
user-20587 main blog image
Iselor | 22.04, 14:21
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Może być zdjęciem przedstawiającym gry wideo i tekst „PC PCCD-ROM CD-ROM ATARI 80 Classic Games in ONE! 3+ www.pegl.anto UI wwww.pe pey ATARI”

Przygodę z grami rozpocząłem w okolicy 1993-1994 roku. Od Pegasusa, a zaraz potem PC i ominęły mnie wszelkie Atari, Amigi, itd. Tak wyszło. Miałem z nimi styczność często pierwszy raz wiele lat później przy okazji różnych imprez typu Pixel Heaven. Oczywiście, na Pegasua wyszło mnóstwo klasyki ale nie wszystko człowiek poznał.
Ostatnio na fali popularności retro pojawiły się sprzęty typu Amiga Mini, C64 Mini a teraz widzę na rynku pojawiło się Atari Mini. Myślałem nad tym, ale przypomniałem sobie że w stosie pudełek DVD mam takie coś jak Atari 80 Classic Games in One! Ciekawa kompilacja (listę tytułów macie na okładce na zdjęciu). Część tytułów była mi znana z Pegasusa czy innych sprzętów, większość jednak nie. I dobrze że to odpaliłem. Wiem aby Atari Mini nie tykać. To ciekawa kompilacja, Atari to sprzęt zasłużony, te gry to historia gier, którą trzeba szanować, ale.... Ja w to grać już nie jestem w stanie :) Te gry ze względu na wiek są dla mnie już za brzydkie, często zbyt, hm, prymitywne, proste. Warto chwilę zagrać, zobaczyć w co się kiedyś grało ale to tyle. To nie jest rozrywka na dłużej. Fajnie że mam tą kompilację na płycie bo to fajne archiwum historii gier, w tym wypadku na Atari, ale Atari Mini na pewno nie kupię. Tylko by leżało i się kurzyło.

Może być zdjęciem przedstawiającym gry wideo i tekst

Adam "Iselor" Wojciechowski - kulturoznawca, politolog i religioznawca; z zawodu bibliotekarz. Publikował m.in. w "Action Mag - Książki", "Tawernie RPG", "Games Corner" i "Twierdzy Insimilion". Obecnie bloger ppe.pl. Prywatnie bibliofil i kolekcjoner gier video. Ponadto miłośnik historii starożytnej i średniowiecza.

Oceń bloga:
9

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper