Blogowe dexxa wypociny

dexx dexx 25.07.2013, 10:10
Obserwacje księżyca.
419V

Obserwacje księżyca.

Kolejna obserwacja bo teraz pełnia była.

Na pierwszy ogień poszedł krater Platon: Zdjęcie żeby użytkownicy co nie wiedzą gdzie on jest mogli go zobaczyć o czym piszę.

 

Zdjęcie jest zamazane ale zapewniam Was że obraz z teleskopu jest niesamowity, widać dokładnie krater jak i obrzeża koło niego, zobaczyłem również okolice  krateru i zauważyłem Rimae Plato - system dwóch bruzd który jest widoczny jak jest idealne czyste niebo i nie zakłócone światłami latarni.A przy powiększeniu 240x naprawdę jest co podziwiać.Potem spoglądałem lekko na południe i był widoczny cień Mons Pico- kapitalna sprawa zobaczyć jak cień jest na księżycu.

Następny krater pod lupę Eratosthenesa

Kapitalnie widoczny środek krateru z wyżyną jaka tam się znajduje. Oraz schodki jakie towarzyszą jakbyśmy schodzili do krateru wszystko jak na dłoni ma się wrażenie jakby się przelatywało nad tym w odległości 1km.

I na koniec bruzdy czy takie pasmo góry rozciągające się wzdłuż łysego:Mare Vaporum

 

I tak oto Rima Hyginus pięknie widoczna to samo co Rima Ariadaeus natomiast jakoś nie mogłem dostrzec Rimae Triesnecker.

Potem jeszcze zobaczyłem cień: Montes Agricola

Te zdjęcie bardzo dobrze odwzorowywuje co widać w teleskopie tak przy powiększeniu około 150-180x a pomyślcie co daje 240x !!!

Teleskop ten sam co ostatnio na moich innych blogach.

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Kimi is a legend...a champion on and off the track
Oceń profil
+ +170 -
dexx
Ranking: 7 Poziom: 87
PD: 82618
REPUTACJA: 35562