Blogowe dexxa wypociny

dexx dexx 12.07.2013, 09:23
Katastrofa Tunguska
712V

Katastrofa Tunguska

30 czerwca 1908 r. około godz. 7.00 potężna eksplozja powaliła 200 tys. hektarów syberyjskiej tajgi w okolicy rzeki Podkamienna Tunguska.

Świadkowie wydarzeń, które rozegrały się ponad wiek temu twierdzą, że 30 czerwca 1908 r., ok. godziny 7-ej rano udało im się spostrzec wielką kulę, która przelatywała nad środkową częścią Syberii, w kierunku północno-zachodnim.

Co to było??

Katastrofa tunguska sprawiła, że drzewa w promieniu 40 km od miejsca wybuchu zostały powalone, a sama eksplozja widziana była w promieniu 650 kilometrów.Siła uderzenia była tak duża, że ówczesne rosyjskie magnetometry pokazywały przez chwilę w rejonie katastrofy drugi biegun północny, a wstrząs był nawet odczuwalny w australii !!!Już w latach 20-tych ubiegłego wieku ekspertów zaintrygował fakt, że na miejscu nie odnaleziono krateru, więc co to był za wybuch ??

Relacje świadków:

"Tego dnia o godzinie siódmej rano wyszedłem do odległej o 3 km szkoły. Nagle (dokładnie o godzinie 7.27 - K.B.) zrobiło się niesamowicie cicho. Zamilkły ptaki, nie było słychać szumu gałęzi ani normalnych odgłosów tajgi. Jasny poranek przygasł i wszystko wokoło zżółkło, nawet moje ręce i ubranie. Przestraszyłem się bardzo i zawróciłem do domu. Kiedy szedłem, wszystko stawało się pomarańczowe, nawet liście na drzewach i trawa. Gdy byłem już w domu, ojciec kazał pozasłaniać okna, ale mimo to ta cisza trwała jeszcze osiem godzin, a barwa otoczenia zmieniała się poprzez czerwoną, ciemnobordową aż do czarnej. Gdy zrobiło się wokoło czarno, a była dopiero trzecia po południu, wyszliśmy przed dom zobaczyć, co się dzieje. Patrząc w kierunku północno-wschodnim (w stronę Podkamiennej Tunguskiej), widzieliśmy ścianę jakby lejącej się z góry aż po horyzont rtęci."

„Widzieliśmy jeszcze jeden błysk, a nad naszymi głowami rozległ się grzmot, po którym przyszła wichura, która powaliła nas na ziemię."

Co to mogło być ?? meteoryt duży na 50 km ?? tajna broń hitlera ?? bo i takie pogłoski się pojawiły , czy tajna broń USA ?? może UFO ?? Antymateria ?? wiemy tylko tyle że hipotez jest mnóstwo i każdy ma inną ale wydaje mi się że prawdy już nie poznamy nigdy.

Do dziś w tym miejscu nie może się roślinność nie może się otrząsnąć:

 

Powalone lasy:

 

http://odkry(...)d=612045

http://niewi(...)osc.html

Tagi:

Oceń notkę
+ -1 -

Kimi is a legend...a champion on and off the track
Oceń profil
+ +170 -
dexx
Ranking: 7 Poziom: 87
PD: 82618
REPUTACJA: 35562