Blog użytkownika Genzo Ozora

Genzo Ozora

Genzo Ozora Genzo Ozora 11.01.2014, 01:18
"Nowy król flipperów".
641V

"Nowy król flipperów".

 Od razu zaznaczam, że mamy do czynienia z najlepszym pinballem na konsolach. Developer - Zen Studios, znany z Castle Storm i The Punisher: No Mercy, stanął na wysokości zadania. Serwując nam swoje dzieło. Ale po kolei.

Na czym gramy?
 
 W grze znajdziemy ponad 20 stołów. Jeden od razu gotowy do gry, reszta do zaimportowania z poprzednich odsłon lub osobnego zakupu z psn. Zaznaczam, że każdy stół ma swoje unikalne uniwersum i klimat. Satysfakcję odczują zarówno fani Marvela (m.in. Blade, Iron Man, Wolverine, Spider-Man) jak i Star Wars. Do tego stoły z innych, growych produkcji jak Plants VS Zombies i wiele innych. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
 
Jak w to się gra?
 
 Sterujemy za pomocą prawego i lewego flippera, bilę wypuszczamy krzyżykiem a analogiem mamy tilt stołem oraz opcję dla początkujących pod trójkątem. Wtedy wchodzimy w tryb slow motion, bila porusza się po stole o wiele wolniej i łatwiej jest się orientować w sytuacji na ekranie. Oczywiście uruchamiając go, tracimy szansę na trofea i zapisanie się w rankingu sieciowym. Schemat samej rozgrywki jest prosty do bólu. Dostajemy do wykorzystania pulę 3 kul, którymi musimy uzyskać jak najwyższy wynik. Mamy grać tak aby nabić jak największą ilość punktów, musimy czesać combosy, wykorzystując do tego wszystko co jest na stole do trafienia. Na każdym z nich jest oddzielny samouczek, który pokazuje nam premiowane zagrania i jak uzyskać dodatkową bilę czy multiballa. Początkowo ciężko dobić do wyniku 10mln. Jednak z czasem i przy mnożniku X10, dla niektórych kozaków i 160mln nie jest już problemem. 
 
Fizyka i mechanika
 
 Mechanikę gry, śmiało można nazwać idealną. Bila porusza się na ekranie jak po najprawdziwszym stole. Tak samo się zachowuje odbijając od różnych rzeczy jak i przy przytrzymaniu flipperem co by odpowiednio przycelować. Do tego wszędzie mamy mnóstwo dziur, ramp, rynien, grzybków i innych patentów urozmaicających rozgrywkę i nie dających bili odpocząć. Musisz tylko wiedzieć w co najlepiej celować aby odpalić jakiś challenge i zgarnąć od razu przykładowy bonus 1mln punktów.
 
Wizualia
 
 Poziom grafiki jest rewelacyjny jak na flippery. Najważniejsza jest przejrzystość plansz. Tutaj dokładnie widzisz, gdzie leci bila i co się z nią dzieje po drodze. Pełno jest również ruchomych elementów, które robią za tło, podstawę challenge'y lub też dają się trafić. Gra hula w pełnym 1080p. Również na split screenie. Jest także opcja pomijanego już w wielu produkcjach 3D. Chociaż gra uruchamia się wtedy tylko w 720p.
 
Music.
 
 Sama muzyka podczas rozgrywki jest dopasowana do klimatu konkretnego stołu. Ciężko tutaj wybierać, gdzie wypada najkorzystniej. Ważne, że stoi na wysokim poziomie. Również wszystkie efekty dźwiękowe przy uderzeniach itp, brzmią jak w rzeczywistości.
 
 
 Jest to fajny tytuł, który warto odpalić jako przerywnik od ogrywania pudełkowych tytułów. Wart masterowania. Sprawdza się również przy grze z drugą połówką. Polecam.

Tagi: Ball flippery pinball PS4 zen pinball 2 zen studios

Werdykt
  • + Świetna Fizyka.
  • + Klimat i mnogość stołów.
  • + Importowanie stołów z poprzednich odsłon.
  • + Wysokie replayability.
  • + Split screen.
  • - 3D w 720p.
9.0
Genzo Ozora
Genzo Ozora Podsumowując, jeśli masz słabość do dobrych flipperów, nie pożałujesz wydanych na nią pieniędzy.
Oceń notkę
+ +8 -

Citi never sleeps...
Oceń profil
+ +24 -
Genzo Ozora
Ranking: 549 Poziom: 53
PD: 20227
REPUTACJA: 4124