Blog użytkownika kiewas

kiewas kiewas 13.01.2014, 09:37
Gry na Youtube - moje TOP3 kanałów o grach
1781V

Gry na Youtube - moje TOP3 kanałów o grach

Wraz z popularyzacją treści wideo w internecie, każdy może publikować materiały związane z naszym hobby - czyli szeroko pojętym "gamingiem". Co jest jednak warte obejrzenia w masie filmów publikowanych na Youtube?
 
Jakiś czas już zastanawiałem się o czym napisać pierwszego Bloga na PPE, gdyż pomysłów w mojej głowie kłębi się przeważnie tysiące. Jednak czasu, czy też chęci do przelania tego na ekran komputera przy użyciu klawiatury - już nie bardzo. 
 
Tematem który chciałem poruszyć jest Youtube. A właściwie nie temat samego portalu, tylko kanałów które byłyby warte naszego zainteresowania. Z góry muszę uprzedzić, że nie jestem zwolennikiem tzw. "Zagrajmy w" w których to jacyś kolesie grają w grę i drą ryja do mikrofonu, udając jacy to oni nie są fajni. Po prostu nie dociera to do mnie, po co miałbym oglądać 666 odcinków przechodzenia przykładowo - takiego Skyrima z jakimś komentarzem? Naprawdę szanuję swój czas i myślę że w czeluściach internetu kryją się jeszcze perełki. Ludzie, którzy mają o grach coś do powiedzenia i robią to z pasją. 
 
Chciałem zaprezentować 3 kanały które ja oglądam regularnie i myślę że są warte opisania. Oczywiście ktoś może mi zarzucić, że robię reklamę czy coś w tym rodzaju. Nie, otóż naprawdę nikt mi za to nie płaci. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tych ludzi i ich twórczości - niech obczaji, zawsze może zostać "subskrajberem" :-)
 
1. Arhn.eu - 
Arhn.eu
Kanał, po wejściu na który i po obejrzeniu kilku filmików czuć tą pozytywną aurę autorów. To jest po prostu coś, co jest robione przez prawdziwych graczy - właśnie dla takich samych zapaleńców. Na kanale znajdziemy oczywiście wideorecenzje tytułów na przeróżne konsole, materiały bardziej publicystyczne (niektóre naprawdę świetne, takie jak np. historia serii Mortal Kombat), oraz testy sprzętu i przy okazji np. unboxingi :). Warto nadmienić, że sporo tutaj materiałów o grach i sprzęcie marki Nintendo, o którym tak wiele w polskim internecie się mówi. 
 
 
2.Quaz9 -
Kanał użytkownika Quaz9, czyli niejakiego Tomka Drabika (Butcher - to jakaś rodzina? ;). Co na nim znajdziemy? Otóż Quaz specjalizuje się w wideorecenzjach gier na konsole. Jedno co trzeba przyznać, to fakt że materiały są naprawdę nagrane pomysłowo. Nie brakuje tutaj ciętego humoru, ale nie można odmówić Quazowi w rzetelności przy opisywaniu recenzowanych tytułów. Na kanale znajdziemy nie tylko recenzje, ale także tzw. HumorGrowy - nagrania różnych glitchy i śmiesznych scen z gier, Vlogi autora, czy też materiały z pierwszych wrażeń z danych tytułów. 
 
 
3. Classic Game Room
Ostatnim YouTube'owym kanałem na który wchodzę bardzo często jest kanał zagraniczny. Jeżeli nie jest Wam straszna bariera językowa to zapraszam. Znajdziecie tutaj bardzo dużo recenzji gier oraz sprzętu. Warto dodać, że tak jak mówi już sam tytuł kanału - znajdziemy tutaj bardzo wiele materiałów nastawionych na szeroko pojęty OldSchool. Dla niektórych mogą to być niszowe materiały, jednak dla maniaków starego sprzętu i gier może to być skarbnica wiedzy - jest co wybierać pośród ponad tysiąca filmów na kanale :) Autorzy naprawdę wiedzą o czym mówią i widać, że w branży siedzą wiele lat - może i nawet więcej niż niektórzy użytkownicy tego portalu ;)
 
A co Wy oglądacie drodzy userzy PPE? Oczywiście z wiadomych względów pominę kanał PPE, ponieważ każdy tutaj go zna. Oczywiście ja również znam i przykładowo takiego Gościa Niedzielnego oglądam co tydzień i naprawdę mi się podoba. Wartościowa piguła informacji, fajnie zmontowana i skomentowana. 
 
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się linkami do ciekawych kanałów.

Tagi: gry gry wideo materiał wideo wideo wideorecenzje youtube

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +2 -
kiewas
Ranking: 2655 Poziom: 36
PD: 6627
REPUTACJA: 1635