"Gry, użytki - co dla Ciebie ?" historia giełd komputerowych

BLOG
350V
"Gry, użytki - co dla Ciebie ?" historia giełd komputerowych
kiender | 26.04.2018, 14:56
W retro siedzę odkąd pamiętam. W zasadzie to od dzieciństwa jestem związany z krainą  8/16-bitów. Miałem to szczęście ewoluować jako gracz od małego Atari przez konkurencyjnego C64 czy ZXa, przez Amigę, erę pierwszych mocnych PCtów, wojnę konsol SNES/MD i wszystkie generacje Playstation oraz Xbox’a. I chociaż pogrywam we współczesne tytuły to jednak moje serce jest retro.

Uwielbiam zgłębiać się w historię powstawania tytułów sprzed 30/40 lat, rozwój komputerów, ówczesną polską prasę jak Bajtek czy Top Secret znam praktycznie na pamięć. I ta pasja ciągle znajduje ujście w wielu moich projektach – blog o retro, program Loading na YT, pisanie artykułów do prasy, organizacja retro eventów aż wreszcie postanowiłem uderzyć z grubej rury tworząc pełnometrażowy film ! pp„Gry, użytki – co dla Ciebie ?” będzie dokumentem o giełdach komputerowych w Polsce z lat 80/90-tych - zjawiska, które dotyczyło praktycznie każdego gracza wychowanego w tamtej epoce. Któż nie pamięta wypraw z kumplami po „nowości” z paczką dyskietek w kieszeni, wertowania spisów tytułów u handlarzy, pudełek pełnych VHSów z chałupniczo tłumaczonymi hitami, piratów na konsole dostarczanych zza wschodniej granicy i policyjnych nalotów ? Film będzie spojrzeniem na świat giełdy z wielu perspektyw – różni ludzie, różne miasta, różne opowieści.


Całość powstaje jako prywatna inicjatywa, razem ze znajomymi wkładamy w to własny czas i zasoby. Wspiera nas dużo osób z polskiego środowiska retro, zapału nie brakuje więc musi się udać więc trzymajcie kciuki. Film powinien być gotowy pod koniec roku. Dla wszystkich, bez opłat  na  kanale Loading…

Jest też pierwszy trailer

9

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych