Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.12.2020
PlayStation Plus vs. Games With Gold – Grudzień 2020
1437V

PlayStation Plus vs. Games With Gold – Grudzień 2020

Kończymy kolejny rok przeładowany grami oferowanymi przez Sony oraz Microsoft. Jak jednak wypada grudzień w przypadku PlayStation Plus i Games with Gold? Sprawdźmy ostatnią propozycję w 2020 roku i przygotujmy się na granie. Co tym razem zamierzacie sprawdzić?

PlayStation Plus 

Games with Gold 

Just Cause 4 
- Rok premiery: 2018
- Średnia ocen: 65%
Rocket Arena 
- Rok premiery: 2020
- Średnia ocen: 68%
Worms Rumble  
- Rok premiery: 2020
- Średnia ocen: TBA

 

 

The Raven Remastered
- Rok premiery: 2018
- Średnia ocen: 70%
Bleed 2
- Rok premiery: 2018
- Średnia ocen: 78%
Saints Row: Gat out of Hell
- Rok premiery: 2015
- Średnia ocen: 65% (XOne)
Stacking
- Rok premiery: 2011
- Średnia ocen: 84%


WojtekWOJTEK: Grudzień w przypadku PlayStation Plus oraz Games with Gold wygląda średnio. Microsoft nie oferuje w zasadzie żadnej ciekawej, nowej produkcji, która mogłaby skłonić graczy do zainwestowania w usługę, a Sony proponuje najsłabszą przygodę Rico, trupa Electronic Arts oraz rewolucję w świecie Wormsów. W zasadzie interesuje mnie tylko ta ostatnia gra – nie chcę tutaj zabrzmieć niczym szaleniec, ale chętnie sprawdzę, czy nowa wizja na tę serię ma sens. Mam sporo dobrych wspomnień z tym uniwersum (turnieje ze znajomymi;)), ale czy produkcja może aż tak przyspieszyć? Jestem pozytywnej myśli. To nie będzie hit, ale może umilić kilka wieczorów.

 

Tym razem wybieram… PlayStation Plus.


KajetanKAJETAN: Dawno nie czekałem z takim zafascynowaniem na to, co czeka nas w tym miesiącu ze strony gigantów branży gier. To przecież pierwsza oferta po premierze nowych konsol od Sony i Microsoftu - debiutancki pełny miesiąc dla użytkowników PlayStation 5 oraz Xboksów Series X i Series S. Musiała być bomba, prawda? Nieprawda - odrzekły obie firmy jednym głosem. Niestety liczyłem na coś więcej. Ba, wszyscy liczyliśmy, że dostaniemy choć jeden mocny tytuł, który sprawi, iż rozpaleni do czerwoności będziemy odświeżać PlayStation Store, by móc zacząć pobieranie. Tak się nie stanie.

Choć subskrybenci usługi Games With Gold nie są bynajmniej zaskoczeni. W gruncie rzeczy widać gołym okiem, że Microsoft macha ręką na to, co dzieje się z usługą. Jestem przekonany, że wszystkie siły przenieśli na Game Pass'a, który jest po prostu lepszy. To tam dostajemy mocne tytuły. Tu zaledwie ochłapy. Powiem szczerze, że żadna z gier mnie nie zainteresowała. Te, które chciałem, zdążyłem ograć, a pozostałe są po prostu nieciekawe - z mojego punktu widzenia oczywiście. 

PlayStation Plus, choć oferuje jedną ofertę, przynosi również większy zawód. Sony nie ma abonamentowej wypożyczalni gier dla mieszkańców naszego kraju, a ich "Kolekcja" jest zaledwie namiastką. Mogą próbować tuszować ten brak grami rzucanymi do PS+, ale chyba nie zamierzają. Just Cause 4 jest ciekawe, ale przez pierwszą godzinę, Rocket Arena to tytuł zupełnie nie dla mnie, a Wormsy to... Wormsy, po prostu. Choć i tak pewnie właśnie przy tym ostatnim spędzę najwięcej czasu, grając z moją drugą połówką, albo znajomymi przez neta. 

W tym miesiącu bez wahania wybieram: PlayStation Plus

 

Standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: games with gold gwg playstation plus ps plus