Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.07.2019
8 najlepszych seriali o superbohaterach i supermocach
4173V

8 najlepszych seriali o superbohaterach i supermocach

W obecnych czasach doczekaliśmy się istnej eksplozji popularności tematów związanych z superbohaterami oraz supermocami, dzięki czemu powstało wiele świetnych seriali. Dziś postanowiliśmy wskazać Wam najlepsze z nich!

W ostatnich latach pojawiło się całe mnóstwo seriali o superbohaterach, zjawiskach około bohaterskich, czy też o nadnaturalnych mocach zwykłych ludzi. Ciężko jest zatem samemu wybrać to, co rzeczywiście z tego wszystkiego jest warte obejrzenia, a co tylko wielką wydmuszką opartą na znanej licencji. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się znanym serialom i wybrać 8 z nich, które naszym zdaniem powinniście obejrzeć.

Jessica Jones (Netflix) - najlepsze seriale o superbohaterach

Jessica Jones zaczynała swoją karierę jako superbohaterka z prawdziwego zdarzenia, jednakże gdy dosyć szybko do tragicznego w skutkach wypadku, obdarzona mocami dziewczyna rzuciła dawne życie, aby zostać prywatnym detektywem. Prędko okazało się, że do skutecznego rozwiązywania kryminalnych zagadek Nowego Jorku, znów potrzebne będą jej nadzwyczajne zdolności, więc nasza bohaterka decyduje się na ponowne ich używanie. Obecnie serial ma już 3 sezony, lecz powstanie kolejnego stoi pod znakiem zapytania.

Legion (HBO GO) - najlepsze seriale o superbohaterach

Legion jest jednym z najciekawszych seriali wyprodukowanych przez stację FOX i zarazem wyjątkowym spojrzeniem na tematykę mutantów pokroju X-Menów. Rozpoczęta w 2017 roku historia pokazała telewidzom, że nie tylko Netflix potrafi robić kozackie seriale oparte na licencjach Marvela. Legion opowiada historię niejakiego Davida Hallera, pełnego sprzeczności, wątpliwości i dziwacznych wizji młodego mutanta, któremu wmówiono, że jest chory psychicznie. Tak naprawdę w jego głowie dzieje się znacznie więcej niż mogłoby się komukolwiek wydawać, co ma po niedługim czasie poważne konsekwencje. Aktualnie transmitowany jest trzeci sezon serialu, a w planach są już kolejne.

Daredevil (Netflix) - najlepsze seriale o superbohaterach

Jednym z pierwszych flagowych seriali Netfliksa opartych na komiksach Marvela był Daredevil. Po bardzo, ale to bardzo, słabym filmie z 2003 roku, mało kto chciał podjąć się tematyki niewidomego superbohatera, jednakże włodarze platformy odważnie wzięli się za godne ukazanie przygód adwokata. Pierwszy sezon serialu został przyjęty wręcz przytłaczająco pozytywnie, co zachęciło Netfliksa do dalszej współpracy z Marvelem i na odwrót. Niestety póki co historia Matta Murdocka doczekała się jedynie 3 z planowanych 5 sezonów. Jednakże wciąż możecie mieć nadzieję na to, że opowieść zostanie dokończona, ponieważ Disney wykupił platformę Hulu, której szef chciałby kontynuować wszystkie skasowane seriale Netfliksa.

The Umbrella Academy (Netflix) - najlepsze seriale o superbohaterach

Marvel i DC nie są jedynymi wydawnictwami komiksów, które tworzą ciekawe, godne serialowej adaptacji komiksy. Dark Horse Comics zaserwowało światu w 2007 roku świetną serię pod tytułem The Umbrella Academy, na której bazuje jeden z najnowszych seriali Netfliksa. Produkcja ta opowiada o losach wyjątkowych nastolatków obdarzonych nadnaturalnymi mocami niczym X-Meni. Wyjątkowe jest tutaj jednak to, że wszyscy urodzili się jednego dnia z ciąż, których ich matki jeszcze dzień wcześniej nie miały. Po 17 latach od ich narodzin i adopcji przez właściciela The Umbrella Academy, młodzi bohaterowie powracają do akcji, aby rozwiązać zagadkę śmierci swego opiekuna.

Flash (Netflix/ AXN Spin/ TV Puls) - najlepsze seriale o superbohaterach

Podczas gdy Marvel utrzymuje swoją dominację w walce o najlepsze kinowe uniwersum, DC dominuje nad rywalem na poletku seriali telewizyjnych. Najważniejszym i zarazem najlepszym projektem DC w tym segmencie jest tak zwane Arrowverse, czyli seria powiązanych ze sobą seriali telewizyjnych, które zaczęły się od serii Arrow. Jeśli jednak jesteście nowi w tym temacie i nie jesteście pewni, czy wspomniane uniwersum przypadnie Wam do gustu, najlepiej polecamy zacząć seanse od serialowego Flasha. Jego 4 pierwsze sezony znajdziecie na Netfliksie, zaś w telewizji za jakiś czas powinny być pokazywane dwie kolejne serie. Flash jest najszybszym bohaterem DC Comics i postacią, która może dokonać praktycznie wszystkiego.

Supergirl (Netflix) - najlepsze seriale o superbohaterach

Supergirl jest kolejną częścią Arrowverse i jednym z najlżejszych tematycznie seriali tegoż uniwersum. Kara podobnie jak Clark Kent pochodzi z planety Krypton, a na naszej Ziemi znalazła się po to, aby uczyć się panować nad swoimi mocami oraz ukrywać się bezpiecznie z dala od zagrożeń jakie czyhać na nią mogły w rodzimej strefie. Młoda dziewczyna wychowywała się z jedną z ludzkich rodzin w Los Angeles, gdzie przez 11 lat nie używała swoim super zdolności. Jednakże gdy widziała spadający na glebę samolot, postanowiła się ujawnić i zostać superbohaterką.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (Netflix) - najlepsze seriale o superbohaterach

Kinowe uniwersum Marvela rozszerzone zostało w 2013 roku o naprawdę świetnie realizowany serial Agenci T.A.R.C.Z.Y., który to przeplata ze sobą zarówno wątki znane nam ze srebrnego ekranu jak i własną intrygę budowaną wokół rzeczonej organizacji. Aktualnie produkcja Marvela liczy sobie już sześć sezonów, przy czym ten ostatni leci obecnie w amerykańskiej telewizji. A czego możecie się tu spodziewać? Szpiegowskiej infiltracji, ścigania pozostałych ludzi z supermocami, którzy niekoniecznie chcą działać w imię dobra, a także świetną kreację agenta Coulsona. Planowany jest już sezon numer 7, który według wielu plotek ma być tym ostatnim, lecz zważywszy na to, że Disney planuje uruchomić swój serwis VoD, jeszcze długo nie ujrzymy końca przygód Agentów T.A.R.C.Z.Y.

The Tick (Amazon Prime) - najlepsze seriale o superbohaterach

Na koniec polecamy coś nietypowego - nie jest to serial bazujący na wyjątkowo popularnym komiksie, ani żadna bardzo poważna na siłę moralizatorska historia. The Tick (po polsku po prostu Kleszcz) jest świetną komedią robiącą sobie jaja z praktycznie każdego superbohaterskiego schematu jaki można sobie wyobrazić. Nasz heros jest niemalże niezniszczalny, bardzo silny, nieco głupawy, a przy tym wszystkim nieporadny.

Produkcja Amazonu zebrała zaskakująco dobre oceny w recenzjach i pomimo swojej oczywistej durnowatości potrafi w inteligentny sposób przekazać kilka bardzo istotnych myśli. Co ciekawe drugi sezon Kleszcza zdobył wynik 100% na Rotten Tomatoes. Niestety Amazon anulował swój mały hit po zaledwie dwóch sezonach, co jest dość zaskakującą decyzją zważywszy na dobry odbiór, jakim cieszyła się produkcja.

Tagi: Amazon Prime HBO GO netflix seriale